Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > DIOZ ujawnia kolejny akt przemocy dziecka wobec psa. Wszystko widać na brutalnym filmie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 27.03.2023 12:27

DIOZ ujawnia kolejny akt przemocy dziecka wobec psa. Wszystko widać na brutalnym filmie

None
instagram/diozpl

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt (DIOZ) zaalarmował o kolejnym przypadku znęcania się nad zwierzętami przez osoby małoletnie. Na instagramowym profilu udostępniono nagranie, na którym doskonale widać akt przemocy nieletniego wobec psa. Brutalny film wywołał oburzenie wśród internautów, którzy nie wierzą, że dziecko jest w stanie w tak okrutny osób potraktować bezbronne żywe stworzenie. Ratownicy zwierząt są w trakcie ustalania adresu chłopca.

27 marca br. DIOZ na swoim profilu na Instagramie opublikował film, który jak sami tłumaczą, został im przesłany. Na nagraniu widać podwórko, garaż i szopę, obok której znajduje się pies na łańcuchu. Choć już to zdecydowanie nie wzbudzi aprobaty miłośników czworonogów, którym zależy, aby były traktowane z należytym szacunkiem, najgorsze ma dopiero nadejść.

Do DIOZ trafił film, na którym widać, jak dziecko znęca się nad psem

W kolejnych sekundach filmu tuż obok psa staje kilkuletnie dziecko. Kiedy zwierzę się do niego zbliża, zaczyna brutalnie je kopać. Bezbronna istota na łańcuchu finalnie otrzymała wiele ciosów, które na filmie wyglądały na wymierzone z dużą siłą. 

DIOZ zapowiada, że nie zostawi tej sprawy bez wyciągnięcia konsekwencji wobec rodziców dziecka, które bezdusznie znęca się nad psem, co doskonale widać na udostępnionym filmie. W oczy rzuca się jeszcze jeden ważny aspekt - pies jest przetrzymywany na łańcuchu, co nie pozwala mu uciec od młodocianego sadysty. 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

"Czekamy na dokładne dane adresowe"

Mocno niepokoi fakt, że to kolejna taka sytuacja w ostatnim czasie. Niedawno media społecznościowe obiegło wstrząsające nagranie pochodzące z gospodarstwa w gminie Szczuczyn, niedaleko Grajewa (woj. podlaskie). Tamże dwoje nastolatków znęcało się nad psem, którego bili widłami i podtapiali w kałuży wody.

- Kolejne zwyrodniałe dziecko znalazło sobie ofiarę sadystycznych upodobań! Przed chwilą otrzymaliśmy nagranie, na którym widać, jak dziecko brutalnie kopie łańcuchowego „Burka”… Czekamy na dokładne dane adresowe, gdzie mieszkają mali sadyści, w celu podjęcia interwencji i przekazania sprawy sądowi rodzinnemu - czytamy.

Inspektorzy zwracają również uwagę, że niemal każdego dnia są świadkami niewłaściwego, a czasem wręcz karygodnego traktowaniem zwierząt, zwłaszcza przebywających na łańcuchach. Uważają, że w polskim prawie powinien obowiązywać zakaz takiego traktowania psów.

- Pies na łańcuchu to synonim okrucieństwa, zacofania i cierpienia. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie ZAKAZU trzymania psów na łańcuchu w Polsce! - piszą.

 

Internauci oburzeni zachowaniem dziecka

Jak nietrudno się domyślić, brutalne zachowanie chłopca wobec psa bardzo oburzyło internautów. Użytkownicy sieci nie ukrywają, że to niedopuszczalne, aby w ten sposób traktować żyjącą istotę, która nawet nie ma gdzie uciec przed swoim młodocianym sadystą.

- Co się dzieje z tymi ludźmi? Zacznijmy od tego czy można ich w ogóle nazwać ludźmi? To jest okropne - smutno podsumowuje jeden z komentujących.

- Coś strasznego jak tak można!? - zastanawia się inny.

- Serce pęka, ale złość aż kipi - dodaje kolejny.

- Mały zwyrodnialec - pisze następny.

Nie pozostaje nic innego, jak mieć nadzieję, że psa uda się zabrać od oprawcy, który poniesie karę za swoje czyny i nie będzie jeszcze za późno, aby pomóc zwierzakowi.

źródło: instagram.com

Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe
Hudson to golden retriever, który po powrocie ze spaceru zaczął się bardzo nietypowo zachowywać. Jego opiekunowie byli przekonani, że pies się czymś zatruł. Kiedy odkryli, co tak naprawdę mu się stało, bezpośrednio zwrócili się do osoby, która była winna jego zatruciu. Nie uwierzycie, co ich pupil znalazł i zjadł przed domem.Nagranie, na którym widać zachowanie golden retrievera dotarło do użytkowników TikToka na całym świecie. Pies zachowuje się w bardzo nietypowy jak na niego sposób. Choć opiekunowie opowiedzieli całą historię jego zatrucia w dość zabawny sposób, na początku ewidentnie nie było im do śmiechu.
Czytaj dalej
Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Użytkowniczka TikToka, która jest techniczką weterynarii, w jednym z udostępnionych przez siebie filmików wskazała 4 rasy psów, jakie jej zdaniem są najgorszymi pacjentami. Uważa, że to właśnie z nimi najtrudniej pracuje się specjalistom. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą zaskoczyć miłośników czworonogów.Każda rasa ma swoją specyfikę, nie tylko w kwestii wyglądu, ale także zachowania. Osoba, która ma do czynienia z wieloma z nich na co dzień, bez problemu potrafi określić na podstawie ich zachowania, czego można spodziewać się po poszczególnych rasach. Warto zaznaczyć, że w Polsce w powszechnym użyciu stosuje się często określenie technika weterynaryjnego wymiennie z asystentem weterynarii. Na potrzeby bieżącego artykułu również będziemy stosować wyżej wymienioną nomenklaturę jako oznaczenie tego samego stanowiska.
Czytaj dalej