Swiatzwierzat.pl
jelonek

youtube/ClickHeart TV 2

Córka zaskakuje swoją umierającą mamę wizytą jelonka. Jej mina mówi wszystko

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Lisa McDonald i jej siostra od dłuższego czasu opiekowały się ciężko chorą matką. Kobieta wymagała opieki paliatywnej, a czas spędzony wśród bliskich nieuchronnie zbliżał się ku końcowi. Wiedząc, że staruszka przez całe swoje życie kochała jelenie, rodzeństwo postanowiło zorganizować jej wyjątkowe odwiedziny.

Mimo, iż śmierć jest nieodłącznym elementem naszego życia, jej akceptacja i rozstanie z najbliższymi to jedno z najcięższych wyzwań, przed którymi może stanąć człowiek. Każdy zna to uczucie strachu, dlatego nic dziwnego, że w obliczu śmierci obecność rodziny, przyjaciół i ukochanych zwierząt potrafi przynieść otuchę.

Największa fanka Bambi

Lisa McDonald i jej siostra postanowiły zaskoczyć swoją matkę, która znajdowała się w ośrodku opieki paliatywnej. Australijki szukały sposobów, aby jej ostatnie dni były wyjątkowe i wypełnione śmiechem.

Siostry McDonald wiedziały, że skoro ich mama uwielbia animację ze studia Walta Disneya pt. „Bambi”, nosi ubrania przedstawiające tytułowego bohatera i zbiera statuetki jeleni, nie ma lepszego sposobu na rozweselenie jej niż zaaranżowanie wizyty-niespodzianki z prawdziwym Bambim.

- Mama ma mnóstwo figurek przedstawiających Bambi i nosi koszulę nocną z tym motywem - napisała Lisa w poście na Facebooku. - Moja siostra, ja i reszta rodziny, która nas wspiera, również nosimy T-shirty z Bambi… nazywamy je naszymi mundurkami pielęgniarskimi.

Selkirk rex

Słyszałeś o Selkirk Rex? Rzadka mutacja sprawia, że przypominają maskotki

CZYTAJ DALEJ

Jelonek pożegnał umierającą kobietę

Kiedy stan zdrowia staruszki zaczął się pogarszać, rodzina postanowiła sprowadzić zwierzę do domu opieki i nagrać niezwykłe spotkanie. Wzruszający materiał filmowy został opublikowany w grupie The Kindness Pandemic, zrzeszającej osoby, które zostały dotknięte koronawirusem, ale również ich opiekunów, rodziny, przyjaciół i szerszą społeczność.

Zwierzątko, które złożyło wizytę staruszce, pochodziło z gospodarstwa prowadzonej przez Chris i Simone. Jelonek został osierocony, ale na szczęście zaopiekowała się nim para farmerów. Jak napisała Lisa, ludzie Ci jechali dwie godziny z Melbourne tylko po to, by sprawić jej mamie radość przed śmiercią.

- Nie mogę im wystarczająco podziękować za to, co zrobili dla mojej mamy i mojej rodziny – napisała Lisa.

W momencie, gdy jelonka wniesiono do sali, starsza kobieta miała łzy w oczach i nie mogła uwierzyć. Delikatnie głaskała swoje ulubione zwierzę, leżąc w łóżku. Można się domyślić, że wizyta Bambiego stanowiła niezapomnianą, podnoszącą na duchu chwilę w jej ostatnich dniach.Dwa dni później, 15 lutego o godzinie 2:45 kobieta zmarła. Lisa napisała też, że jej mama zostanie skremowana w jednej z jej koszulek z motywem "Bambi".

- Po twarzy spływają mi łzy. Jaka piękna rzecz wydarzyła się Twojej mamie!!! Z takim oddaniem wychowała dwie piękne córki - napisała poruszona internautka po obejrzeniu nagrania.

- To jest takie piękne. W jej oczach widać, jak wiele to dla niej znaczyło. Niech Pan pobłogosławi Ciebie i Twoją piękną mamę - dodała inna osoba.

Źródło: youtube/ClickHeart TV 2

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >

Pozostałe

Polacy go pokochali. Cała prawda o kocie, który wchodził na Giewont

Czytaj więcej >
Pitbull i dziecko

Pozostałe

Dziecko zrobiło pobudkę ogromnemu pitbullowi. Jego reakcja była natychmiastowa, wszystko nagrano

Czytaj więcej >
Pies rozrywa kołnierz

Pozostałe

Zemsta jest słodka. Reakcja psa na znienawidzony kołnierz rozkłada na łopatki

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >