Swiatzwierzat.pl
Suczka wraz ze szczeniętami

youtube/Hope For Paws - Official Rescue Channel

Ciężarna suczka zaczęła rodzić podczas potężnej ulewy. Była zdana wyłącznie na siebie

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Bezdomna suczka oszczeniła się w jednym z ogrodów w Kalifornii. Pech chciał, że akurat w tak kluczowym momencie okolicę nawiedziła wielka burza, która wystawiła nowo narodzone szczenięta na śmiertelne niebezpieczeństwo. Gdy sprawa wydawała się już przegra

Członkowie organizacji prozwierzęcej Hope for Paws otrzymali zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Kalifornii w sprawie bezpańskiej suczki rasy pitbull, która dopiero co urodziła. Kobieta poinformowała, że zwierzaki chowają się w jej ogrodzie, podczas gdy okolicę nawiedziła ogromna ulewa. Psia rodzina znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, dlatego na miejsce od razu wysłano patrol.

Suczka ukrywała szczeniaki podczas burzy

Przez 3 miesiące okoliczni mieszkańcy próbowali pomóc zwierzakowi w potrzebie, ale niestety suczka pozostawało nieuchwytne. Powodem był zbliżający się termin narodzin jej szczeniąt, który niefortunnie wypadł akurat przed jedną z największych ulew. 

Suczka wraz z maluchami musiała schować się w krzakach, aby chronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwem. Tak bardzo się bała, że nie wszystkie psiaki przetrwają w tak fatalnych warunkach i być może nie doczekają poranka. 

Na szczęście patrol obrońców zwierząt przybył w samą porę. Po krótkich oględzinach terenu wolontariuszom udało się zlokalizować kryjówkę psiej rodziny, więc od razu przystąpili do akcji ratowniczej. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Po burzy zawsze wychodzi słońce

Niesamowitą akcję ratunkową rozszczekanej rodziny można zobaczyć na poniższym filmie. Widzimy na nim, że kiedy wolontariusze wreszcie zlokalizowali suczkę oraz jej nowo narodzone szczenięta, aparat omal nie wypadł im z rąk. Zwierzęta trzęsły się ze strachu, a zatroskane oczka psiej mamy wskazywały na to, że nie marzy o niczym innym, jak tylko schronić się w bezpiecznym i cichym miejscu z dala od piorunów i wody lejącej się z nieba. 

Członkowie organizacji zaczęli powoli wyjmować szczeniaki z krzaków i przenosić je do transportera. Suczka z początku była bardzo zaniepokojona, o ile nie przerażona tym zachowaniem. Z czasem jednak zrozumiała, że ludzie starają się jej pomóc, dlatego przestała stawiać opór. 

Wszystkie psy zostały przetransportowane do siedziby Hope for Paws, gdzie znalazły się w cieple pod fachową opieką. Na pamiątkę potężnej burzy suczka otrzymała imię Rainbow ("Tęcza"), natomiast wszystkie jej maluchy zostały nazwane od zjawisk meteorologicznych.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak szczeniaki i ich mama wyglądają dzisiaj, to zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału wideo. Uprzedzamy, że na ich widok łzy wzruszenia same cisną się do oczu. 

Zobacz nagranie:

  • W Aleksandrowie Łódzkim rusza nowa inicjatywa. Powstanie okno życia dla niechcianych zwierząt

  • Niedźwiedzica wstrzymała cały ruch na drodze. Miała ważny powód

  • Ojczym pod wpływem spalił żywcem króliki. Grozi mu do 5 lat więzienia

Podobne artykuły

facebook/Samuel Flores

Psy

Pies strzegł swojego umierającego przyjaciela. Pozostał u jego boku do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
robaki u psa

Psy

Zabezpiecz swojego psa (i siebie) przed robakami!

Czytaj więcej >
Pies porzucony w worku

Psy

Wrzucił psa do worka i obciążył gruzem. Seryjny oprawca zwierząt pilnie poszukiwany

Czytaj więcej >
Potrącony pies

Psy

Kierowca śmiertelnie potrącił psa i uciekł z miejsca zdarzenia. Czy odpowie za swoje czyny?

Czytaj więcej >
diesel śmierć

Psy

Diesel zachorował na raka. Właściciel towarzyszył mu do ostatniej chwili

Czytaj więcej >
piesek

Psy

Zabawy psa z dzieckiem. Maluch nie może przestać się śmiać

Czytaj więcej >