Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Choć w naturalnych warunkach nie zaznają śniegu, to zimą urodziły się w ZOO w Gdańsku. Ogromna radość
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 29.01.2024 15:22

Choć w naturalnych warunkach nie zaznają śniegu, to zimą urodziły się w ZOO w Gdańsku. Ogromna radość

małe pekari
małe pekari, źródło: facebook/GdańskiOgródZoologiczny

Gdańsk może pochwalić się nowym przychówkiem. Podziwiając różne gatunki zwierząt, to zazwyczaj najmłodsze osobniki rozczulają nas najbardziej. Kto tym razem stał się nowym mieszkańcem gdańskiego ZOO? 

Zwykle zamieszkują cieplejsze rejony. Nowym mieszkańcom ZOO jednak zima niestraszna

Narodziny zwierząt w ogrodach zoologicznych to zawsze ogromne przeżycie zarówno dla pracowników jak dla odwiedzających. Często ludzie śledzący losy zwierzaków biorą udział w konkursach na najlepsze imię dla nowego mieszkańca ZOO. Najmłodsze zwierzęta wywołują uśmiech nie tylko u dzieci, ale również i u dorosłych. Dzięki pojawiającym się na świecie maluchom możemy obserwować sposób, w jaki dany gatunek opiekuje się nowym członkiem rodziny. 

Tym razem na świat przyszły pekariowce obrożne. Ssaki te na wolności występują głównie w Ameryce Południowej i w cieplejszych zakątkach Ameryki Północnej. Choć wolą cieplejsze rejony to jak widać zima, jest im u nas niestraszna!

To nie Chiny, ani Korea. Opatów na ustach Polaków, zdjęcia z targowiska grozy mrożą krew w żyłach Tylko niewielki procent internautów dostrzega na obrazku TO oprócz wielbłąda. Zaliczasz się do nich?

To kolejne młode w gdańskim ZOO. Maluchy trzymają się blisko rodziców

Gatunek ten zamieszkuje różnorodne środowiska. Od pustyń po tropikalne lasy deszczowe. Najważniejsze, aby dany rejon miał dużo pożywienia. Pekari są bowiem wszystko żerne i podobnie jak świniowate poszukują pokarmu pod ziemią. Nie pogardzą jednak owadami, płazami, gadami, rybami, a nawet padliną. 

To nie pierwszy raz kiedy pekari urodziło się w gdańskim ZOO. Pracownicy we wrześniu informowali o narodzinach poprzedniego osobnika. Tym razem na świecie pojawiły się dwie sztuki. Maluchy trzymają się blisko rodziców, zwłaszcza że dzięki temu zyskują dodatkowe źródło ciepła. 

Mają obroże na szyi. Żyją w licznych stadach

Mimo iż zwierzęta te wyglądają bardzo uroczo, to potrafią być niezwykle groźne i agresywne. Pekari są aktywne głównie nocą oraz w chłodniejszych porach dnia. Tworzą stada od 5 do 15 sztuk, którym przewodzi dominująca samica. Śpią w norach i pod korzeniami drzew. Spotyka się je również w jaskiniach. Pekari obrożne żyją do 24 lat, a swoją nazwę zawdzięczają białej obroży na szyi. 

381038846_709733514517640_2589171277071150334_n-2.jpg
pekari, źródło: facebook/GdańskiOgródZoologiczny

 

Źródło: lesnezacisze.net

Tagi: ZOO Polska