Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie ilustracyjne

Głodne pekari zjadło wszystkie chipsy i pojechało na przejażdżkę po Arizonie

13 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Zastępca szeryfa z hrabstwa Yavapai w Stanach Zjednoczonych otrzymał wezwanie w sprawie kradzieży samochodu. Kiedy przybył na miejsce, w środku pojazdu tkwiło uwięzione dzikie zwierzę spokrewnione ze świnią.

W środę, 6 kwietnia w stanie Arizona miała miejsce nieprawdopodobna sytuacja. Pewien zapominalski kierowca nie tylko zostawił na noc kombi z otwartym bagażnikiem, ale przy okazji zapomniał zaciągnąć hamulca ręcznego. Rano zorientował się, że jego auto zostało przeparkowane, a w środku uwięziony jest dziki intruz.

Pekari zakosiło samochód z chipsami w gratisie

Sprawcą wcale nie był człowiek, lecz ssak z rodziny świniokształtnych, nazywany pekari. Zwierzę występujące na pustynnych terenach stanu Arizona najwyraźniej zapuściło się do miasteczka Sedona w poszukiwaniu pożywienia. Znalazło je w jednym z samochodów, albowiem kierowca zostawił na widoku paczkę smakowicie wyglądających chrupek Cheetos.

Zwierzak nie zastanawiał się dwa razy, czując zapach smakołyków i pod osłoną nocy wskoczył do wnętrza pojazdu. Trudno mu się dziwić, w końcu komu nie zdarzają się napady na lodówkę o północy?

Chrupiąca przekąska najwidoczniej tak zasmakowała pekari, że stworzenie nawet nie zauważyło, gdy drzwi bagażnika się zatrzasnęły. Dopiero gdy paczka została wylizana do ostatniego okruszka, ssak zorientował się, że odcięto mu drogę ucieczki. W panice zaczął skakać po wnętrzu pojazdu, demolując część deski rozdzielczej i wyrywając wewnętrzną obudowę drzwi. Wówczas przestraszone pekari niechcący wrzuciło luźny bieg, a samochód zaczął się toczyć przed siebie.

Kury

Największa w Europie ferma drobiu zniszczona. Śmierć poniosły 4 miliony zwierząt

CZYTAJ DALEJ

Po sprawcy została tylko wylizana paczka cheetos

Samochód zatrzymał się dopiero na końcu ulicy, a rosnące tam drzewa uniemożliwiło dalszą jazdę. Oczywiście przejażdżce towarzyszyły głośne chrumknięcia, które zaalarmowały okolicznych mieszkańców.

Rano na miejsce wezwano zastępcę szeryfa, który ostrożnie otworzył bagażnik i uwolnił pekari z samochodu. Zwierzak prysnął w ułamku sekundy i uciekł z powrotem w dzicz. Podczas tej nieprzewidzianej eskapady nikt nie został ranny, łącznie ze zwierzęciem.

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz galerię >

WIELKANOCNY QUIZ: Co symbolizują poszczególne zwierzątka? Nawet uczeń podstawówki zna odpowiedź

Pytanie 1 z 5

Które zwierzątko według tradycji przynosi dzieciom wielkanocne prezenty?

Źródło: Yavapai County Sheriff's Office

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaką krzywdę może wyrządzić wypalanie traw?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Sezon wypalania traw. Strażacy ostrzegają przed niebezpieczeństwem

Czytaj więcej >
szczeniaczek je

Pozostałe

Szczeniaczek jest bardzo podekscytowany jedzeniem. Z radości wykonuje niewiarygodny manewr

Czytaj więcej >
psy bez przednich łap

Pozostałe

Adoptowała dwa psy bez przednich łap. Jeden uczy drugiego, jak się poruszać, piękne wideo

Czytaj więcej >