Swiatzwierzat.pl
Chłopczyk pożegnał ukochanego psa

Maria Henry Gay / Facebook

Chłopczyk towarzyszył psu w ostatnich chwilach. Później zdradził mamie prawdę

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Chłopczyk towarzyszył umierającemu zwierzakowi w ostatnich chwilach życia. Lekarze nie dawali psu żadnych szans na przeżycie, rodzina musiała podjąć trudną decyzję. Jego mały właściciel wykazał się ogromną wrażliwością.

Rodzina, która była opiekowała się psiakiem od najmłodszych lat, dowiedziała się o jego stanie zdrowia podczas planowej wizyty u weterynarza. Lekarz miał skontrolować stan uzębienia zwierzęcia i usunąć te, które wykazują objawy zepsucia. Zabieg odbywa się pod narkozą.

Chłopczyk pożegnał ukochanego psa

Weterynarz, który badał psa, wyraził obawy związane z jego stanem zdrowia. Niestety, dalsze procedury wykazały, że Buffy miała oznaki zaawansowanej niewydolności nerek. Choroba była tak zaawansowana, że dalsze leczenie nie miało większego sensu.

- Razem z rodziną zdecydowałam, że najlepszą decyzją będzie pozwolić odejść naszej psince. Nie chcieliśmy, by cierpiała i z dnia na dzień traciła wolę życia - relacjonowała kobieta.

Syn pani Marii chciał towarzyszyć swojemu pupilowi aż do śmierci. Trzymał suczkę w ramionach do momentu, w którym nie zaczerpnęła ostatniego oddechu. Gdy wracał z mamą do domu po wizycie w klinice, podzielił się z nią przemyśleniami.

- Wiem, jak to jest nie być chcianym i kochanym. Nie chcę, aby moje zwierzę kiedykolwiek się tak czuło. Nam jest smutno, kiedy one odchodzą, ale przecież idą do nieba, gdzie czeka na nie szczęśliwy dom - powiedział chłopczyk.

Pani Maria jest adopcyjną mamą kilkulatka. Wcześniej dziecko mieszkało ze swoją rodziną, która dopuszczała się wobec niego wielu zaniedbań. Jego biologiczni opiekunowie nie szczędzili także przemocy fizycznej i psychicznej. Słowa chłopczyka wywarły ogromne wrażenie na pani Marii.

Utwierdziła się w przekonaniu, że jej syn mimo tylu nieszczęść, które spotkały go w życiu, jest dzieckiem o wielkim sercu. Rodzina od wielu lat adoptuje ze schronisk starsze i chore psy, by zapewnić im miłość w ostatnich miesiącach życia. Dziecko niejednokrotnie przeżywało już ból związany z odejściem pupila.

- Cóż mamo, znasz mnie dopiero od dwóch lat, ale kochasz mnie, jakbym był z Tobą od zawsze - dodał chłopczyk, nawiązując do faktu, że niedane mu było spędzić zbyt wiele czasu z ukochaną suczką. Mimo to pokochał ją całym sercem.

Trzeba przyznać, że kilkulatek wykazał się ogromną dojrzałością i zrozumieniem, których brakuje nawet dużo dojrzalszym osobom. To, co robi wraz z opiekunami, zasługuje na ogromny podziw. Dzięki rodzinie psiaki mają szanse na godziwe życie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >

Psy

Mężczyzna znęcał się nad psem w czasie transmisji internetowej. Wreszcie usłyszał zarzuty

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >