Swiatzwierzat.pl
chihuahua i legowisko

facebook.com/National Mill Dog Rescue

Uratowali chihuahuę z pseudohodowli. Dostała pierwsze w życiu legowisko, reakcja porusza do łez

2 Lutego 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Chihuahua całe swoje życie spędziła w pseudohodowli. Przez 9 lat pies był używany jako reproduktor, a głodni zysku pseudohodowcy przetrzymywali go w okropnych warunkach. Na szczęście został uratowany, a gdy wolontariusze pokazali mu jego pierwsze w życiu

Chihuahua o imieniu Freddie miał bardzo nieszczęśliwe życie. 9-letni pies został zabrany z pseudohodowli, gdy był już stary i przestawał być użyteczny. Na szczęście właśnie wtedy zjawili się ratownicy z National Mill Dog Rescue, którzy odebrali aż 34 psy.

Chihuahua uratowana z pseudohodowli

Freddie był ojcem setek szczeniaków, które spłodził przez 9 lat. Kto wie, co by się z nim stało, gdyby ratownicy nie wkroczyli do akcji akurat w tym momencie - piesek stawał się zbyt stary do roli reproduktora.

Odebrana z pseudohodowli chihuahua była w okropnym stanie. Zaniedbana, chora, nigdy w życiu nie zaznała czułości ze strony człowieka.

Z początku Freddie był dość zamknięty w sobie i nieśmiały. Trudno się dziwić, psiak prawie nigdy nie opuszczał swojej klatki i nie widywał świata zewnętrznego ani ludzi.

- Życie w klatce odbija się na psach, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Wiele naszych psów wymaga intensywnej rehabilitacji, zanim będą gotowe do zostania członkami rodziny, ale Freddie z pewnością ma odpornego ducha. To dzielny, mały facet - powiedziała The Dodo, założycielka NMDR, Theresa Strader.

Chihuahua pierwszy raz widzi posłanie

Wolontariusze placówki, do której trafiła chihuahua nagrali, jak piesek dostaje swoje pierwsze w życiu legowisko we własnym, wyznaczonym boksie. Na filmie widzimy, jak schorowany staruszek ledwo chodzi i chyba nie bardzo rozumie, co ma zrobić z nowym posłaniem, które dostał od Theresy.

Kobieta musiała pokazać mu, do czego służy łóżko. Delikatnie posadziła w nim psa, który natychmiast zaczął badać, z czym ma do czynienia.

Zakłopotany, ale podekscytowany piesek kręci się po posłaniu, obwąchując je i liżąc. W końcu przekonał się do pomysłu, by po prostu się położyć i widać, że bardzo mu się to spodobało! Po 9 latach życia w niewoli w końcu dostał choć namiastkę opieki i komfortu.

- To bolesne, gdy zdajemy sobie sprawę, że do tej pory odmawiano im zupełnie podstawowych rzeczy - mówiła Theresa dla The Dodo.

Już kilka tygodni po odebraniu z pseudohodowli chihuahua była gotowa, by szukać nowego domu. Z pewnością nowi właściciele zapewnili psu wspaniałe życie, na które zawsze zasługiwał!

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: animalschannel.com

Tagi:

Zuza SiwekAutor

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

ropucha

Pozostałe

Śmiertelnie niebezpieczny trend wśród turystów. Leśnicy biją na alarm

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzęta a przesądy. Czym możemy sprowadzić na siebie nieszczęście?

Czytaj więcej >
Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >