chihuahua i legowisko
Źródło: facebook.com/National Mill Dog Rescue

Uratowali chihuahuę z pseudohodowli. Dostała pierwsze w życiu legowisko, reakcja porusza do łez

2 Lutego 2021

Chihuahua całe swoje życie spędziła w pseudohodowli. Przez 9 lat pies był używany jako reproduktor, a głodni zysku pseudohodowcy przetrzymywali go w okropnych warunkach. Na szczęście został uratowany, a gdy wolontariusze pokazali mu jego pierwsze w życiu legowisko, psiak zareagował w piękny sposób.

Chihuahua o imieniu Freddie miał bardzo nieszczęśliwe życie. 9-letni pies został zabrany z pseudohodowli, gdy był już stary i przestawał być użyteczny. Na szczęście właśnie wtedy zjawili się ratownicy z National Mill Dog Rescue, którzy odebrali aż 34 psy.

Chihuahua uratowana z pseudohodowli

Freddie był ojcem setek szczeniaków, które spłodził przez 9 lat. Kto wie, co by się z nim stało, gdyby ratownicy nie wkroczyli do akcji akurat w tym momencie - piesek stawał się zbyt stary do roli reproduktora.

Odebrana z pseudohodowli chihuahua była w okropnym stanie. Zaniedbana, chora, nigdy w życiu nie zaznała czułości ze strony człowieka.

Z początku Freddie był dość zamknięty w sobie i nieśmiały. Trudno się dziwić, psiak prawie nigdy nie opuszczał swojej klatki i nie widywał świata zewnętrznego ani ludzi.

- Życie w klatce odbija się na psach, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie. Wiele naszych psów wymaga intensywnej rehabilitacji, zanim będą gotowe do zostania członkami rodziny, ale Freddie z pewnością ma odpornego ducha. To dzielny, mały facet - powiedziała The Dodo, założycielka NMDR, Theresa Strader.

Wiadomo, jak czuje się skrzywdzony amstaff. Jego właściciel pozwalał go wykorzystywaćWiadomo, jak czuje się skrzywdzony amstaff. Jego właściciel pozwalał go wykorzystywaćCzytaj dalej

Chihuahua pierwszy raz widzi posłanie

Wolontariusze placówki, do której trafiła chihuahua nagrali, jak piesek dostaje swoje pierwsze w życiu legowisko we własnym, wyznaczonym boksie. Na filmie widzimy, jak schorowany staruszek ledwo chodzi i chyba nie bardzo rozumie, co ma zrobić z nowym posłaniem, które dostał od Theresy.

Kobieta musiała pokazać mu, do czego służy łóżko. Delikatnie posadziła w nim psa, który natychmiast zaczął badać, z czym ma do czynienia.

Zakłopotany, ale podekscytowany piesek kręci się po posłaniu, obwąchując je i liżąc. W końcu przekonał się do pomysłu, by po prostu się położyć i widać, że bardzo mu się to spodobało! Po 9 latach życia w niewoli w końcu dostał choć namiastkę opieki i komfortu.

- To bolesne, gdy zdajemy sobie sprawę, że do tej pory odmawiano im zupełnie podstawowych rzeczy - mówiła Theresa dla The Dodo.

Już kilka tygodni po odebraniu z pseudohodowli chihuahua była gotowa, by szukać nowego domu. Z pewnością nowi właściciele zapewnili psu wspaniałe życie, na które zawsze zasługiwał!

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: animalschannel.com

Następny artykuł