Swiatzwierzat.pl

tiktok/healinghoundz

Była przekonana, że kupiła jamnika miniaturowego. Nie mogła być w większym błędzie

26 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Użytkowniczka TikToka, która prowadzi swój profil pod nazwą @healinghoundz, opowiedziała, co stało się, gdy w końcu zdecydowała się na kupno wymarzonego jamnika miniaturowego. Wraz z upływem czasu pies nie przestawał rosnąć. Okazało się, że nie do końca spełnia wymagania rasy, na którą się zdecydowała.

Wątpliwości nie podlega fakt, że każdy pies jest na swój sposób piękny i zasługuje na bezwarunkową miłość swoich opiekunów. Z drugiej strony właściciele decydujący się na zakup konkretnej rasy zazwyczaj wiedzą, jakie rozmiary osiągnie ich wymarzony podopieczny. Jednak w przypadku pewnej miłośniczki jamników miniaturowych z Kanady nie minęło dużo czasu, zanim zorientowała się, że hodowca nie był z nią do końca szczery.

Kupiła wymarzonego jamnika miniaturowego

Mieszkanka Surrey w Kanadzie, która prowadzi swoje konto na TikToku, gdzie sama nazywa się “szaloną psią mamą”, opowiedziała o niespodziance, jaką sprawił jej nowy członek rodziny. Kobieta bowiem od zawsze pragnęła wzbogacić czworonożną gromadkę o psa rasy jamnik miniaturowy

Te słodkie istotki o długim korpusie i krótkich łapkach doczekały się fanów na całym świecie. Trudno się dziwić, gdyż “myśliwska kiełbaska” zajmuje mało przestrzeni, charakteryzuje się dużą dozą cierpliwości, a przy tym jest ciekawski świata i stanowi dobry materiał na przyjaciela dla dzieci. Jednak ta historia to doskonały przykład na to, jak dokładnie należy sprawdzać hodowlę, z której decydujemy się przygarnąć zwierzę.

Kanadyjka już po przywiezieniu uroczego malca do domu poświęciła trochę czasu na zrobienie sobie zdjęć zarówno z nim, jak i pozostałymi zwierzakami, którymi się opiekuje. Nie da się ukryć, że to całkiem liczne stadko, bowiem w jego skład wchodzi dziewięć psów, kot, a nawet żółw. Tego dnia była przeszczęśliwa, ponieważ spełniła swoje marzenie o posiadaniu kolejnego pupila. Nie wiedziała jeszcze, co wydarzy się na przestrzeni kilku kolejnych tygodni.

Jamnik miniaturowy.png
tiktok/healinghoundz
Kazał dziewczynie wybierać: on albo kot. Nie wahała się ani sekundy

Kazał dziewczynie wybierać: on albo kot. Nie wahała się ani sekundy

CZYTAJ DALEJ

Miniaturowy pies okazał się wcale nie taki miniaturowy

Z każdym dniem jamnik miniaturowy, który był najmłodszym podopiecznym tiktokerki, robił się coraz większy. Chociaż na początku myślała, że po prostu szybko rośnie, a po osiągnięciu odpowiednich rozmiarów przestanie, prawda okazała się zupełnie inna. 

Choć psu nie można odmówić urody, raczej nie ma wiele wspólnego z wersją miniaturową swojej rasy. Pies był dużo większy, niż spodziewała się jego opiekunka i o czym zapewniał ją hodowca, od którego go nabyła.

- Kiedy kupujesz rasowego jamnika miniaturowego ze wszystkimi dokumentami, a kończysz z tym - podpisała filmik, na którym widać poszczególne etapy rozwoju pieska.

Kobieta na pewno nie przestała kochać swojego pupila, jednak mocno się zdziwiła, kiedy rzekomy jamnik miniaturowy swoim wyglądem i wielkością zaczął przypominać Jack Russell Terriera lub australijskiego kelpie. Najprawdopodobniej została perfidnie oszukana przez hodowcę, który sfałszował dokumenty świadczące o czystości rasy, tym samym zmuszając ją do zapłaty kwoty jak za przedstawiciela czystej krwi jamnika miniaturowego.

Jamnik miniaturowy.png
tiktok/healinghoundz

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: dailymail.co.uk

 

Oto najradośniejsza kotka na świecie. Każdy, kto spojrzy na jej łapkę, odwzajemnia uśmiech

Oto najradośniejsza kotka na świecie. Każdy, kto spojrzy na jej łapkę, odwzajemnia uśmiech

CZYTAJ DALEJ
Opiekunowie powierzyli pitbullowi opiekę nad kociętami. W końcu dostał to, czego zawsze pragnął

Opiekunowie powierzyli pitbullowi opiekę nad kociętami. W końcu dostał to, czego zawsze pragnął

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Szczeniak stał się gwiazdą wydania wiadomości na żywo. To zachowanie zwróciło uwagę widzów
Czytaj więcej >

Psy

Właściciele psów muszą uważać na spacerach. Ktoś rozrzuca na nie pułapki
Czytaj więcej >

Psy

Poszła na spacer ze szczeniakiem. Po tym co się stało, nie było szans na ratunek
Czytaj więcej >

Psy

Pies uciekł z luku bagażowego. Pokazali, jak zachowała się obsługa lotniska
Czytaj więcej >

Psy

W jaki sposób pies ostrzega przed atakiem? Agresja jest zawsze poprzedzona szeregiem sygnałów, warto je znać
Czytaj więcej >

Psy

Weterynarz chciał pobrać krew labradorowi. Gdy wbił igłę, reakcji zwierzaka nikt nie mógł przewidzieć
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]