Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Była przekonana, że kupiła jamnika miniaturowego. Nie mogła być w większym błędzie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 26.02.2023 16:20

Była przekonana, że kupiła jamnika miniaturowego. Nie mogła być w większym błędzie

None
tiktok/healinghoundz

Użytkowniczka TikToka, która prowadzi swój profil pod nazwą @healinghoundz, opowiedziała, co stało się, gdy w końcu zdecydowała się na kupno wymarzonego jamnika miniaturowego. Wraz z upływem czasu pies nie przestawał rosnąć. Okazało się, że nie do końca spełnia wymagania rasy, na którą się zdecydowała.

Wątpliwości nie podlega fakt, że każdy pies jest na swój sposób piękny i zasługuje na bezwarunkową miłość swoich opiekunów. Z drugiej strony właściciele decydujący się na zakup konkretnej rasy zazwyczaj wiedzą, jakie rozmiary osiągnie ich wymarzony podopieczny. Jednak w przypadku pewnej miłośniczki jamników miniaturowych z Kanady nie minęło dużo czasu, zanim zorientowała się, że hodowca nie był z nią do końca szczery.

Kupiła wymarzonego jamnika miniaturowego

Mieszkanka Surrey w Kanadzie, która prowadzi swoje konto na TikToku, gdzie sama nazywa się “szaloną psią mamą”, opowiedziała o niespodziance, jaką sprawił jej nowy członek rodziny. Kobieta bowiem od zawsze pragnęła wzbogacić czworonożną gromadkę o psa rasy jamnik miniaturowy

Te słodkie istotki o długim korpusie i krótkich łapkach doczekały się fanów na całym świecie. Trudno się dziwić, gdyż “myśliwska kiełbaska” zajmuje mało przestrzeni, charakteryzuje się dużą dozą cierpliwości, a przy tym jest ciekawski świata i stanowi dobry materiał na przyjaciela dla dzieci. Jednak ta historia to doskonały przykład na to, jak dokładnie należy sprawdzać hodowlę, z której decydujemy się przygarnąć zwierzę.

Kanadyjka już po przywiezieniu uroczego malca do domu poświęciła trochę czasu na zrobienie sobie zdjęć zarówno z nim, jak i pozostałymi zwierzakami, którymi się opiekuje. Nie da się ukryć, że to całkiem liczne stadko, bowiem w jego skład wchodzi dziewięć psów, kot, a nawet żółw. Tego dnia była przeszczęśliwa, ponieważ spełniła swoje marzenie o posiadaniu kolejnego pupila. Nie wiedziała jeszcze, co wydarzy się na przestrzeni kilku kolejnych tygodni.

Jamnik miniaturowy.png
tiktok/healinghoundz
Kazał dziewczynie wybierać: on albo kot. Nie wahała się ani sekundy

Miniaturowy pies okazał się wcale nie taki miniaturowy

Z każdym dniem jamnik miniaturowy, który był najmłodszym podopiecznym tiktokerki, robił się coraz większy. Chociaż na początku myślała, że po prostu szybko rośnie, a po osiągnięciu odpowiednich rozmiarów przestanie, prawda okazała się zupełnie inna. 

Choć psu nie można odmówić urody, raczej nie ma wiele wspólnego z wersją miniaturową swojej rasy. Pies był dużo większy, niż spodziewała się jego opiekunka i o czym zapewniał ją hodowca, od którego go nabyła.

- Kiedy kupujesz rasowego jamnika miniaturowego ze wszystkimi dokumentami, a kończysz z tym - podpisała filmik, na którym widać poszczególne etapy rozwoju pieska.

Kobieta na pewno nie przestała kochać swojego pupila, jednak mocno się zdziwiła, kiedy rzekomy jamnik miniaturowy swoim wyglądem i wielkością zaczął przypominać Jack Russell Terriera lub australijskiego kelpie. Najprawdopodobniej została perfidnie oszukana przez hodowcę, który sfałszował dokumenty świadczące o czystości rasy, tym samym zmuszając ją do zapłaty kwoty jak za przedstawiciela czystej krwi jamnika miniaturowego.

Jamnik miniaturowy.png
tiktok/healinghoundz

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: dailymail.co.uk