Swiatzwierzat.pl
Schronisko

twitter/WarNewsPL1

Makabra w Bucze to dopiero początek. Nagranie ze schroniska w Borodziance mrozi krew w żyłach

6 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Bucza to nie jedyne miejsce, w którym doszło do bestialskiej agresji Rosjan na Ukrainę. Podczas inwazji wojsko Władimira Putina wtargnęło do schroniska w Borodziance. Żołnierze nie oszczędzili nawet niewinnych zwierząt. Drastyczne nagrania opublikowano w sieci.

Pod koniec ubiegłego tygodnia żołnierze Ukrainy odbili miejscowości w obwodzie kijowskim, które dotychczas pozostawały oblężone przez wojsko Władimira Putina. Wówczas ujawniono ogrom zniszczeń i niewybaczalnych zbrodni dokonanych przez rosyjską armię.

Od tego czasu w mediach społecznościowych nie brakuje materiałów dokumentujących bestialstwo Rosjan na ludności cywilnej oraz zwierzętach. Zdjęcia i filmy z Buczy obiegły cały świat. Jak się jednak okazuje, Bucza to nie jedyne miejsce, w którym mordowano z zimną krwią.

Borodzianka drugą Buczą? Masowy mord zwierząt w schronisku

W niewielkiej miejscowości Borodzianka, na zachód od stolicy Ukrainy, rozpętano prawdziwe piekło. Zdaniem prokurator generalnej Iryny Wenediktowej, to właśnie tam panuje najgorsza sytuacja.

Ukraińskie media opublikowały filmy ukazujące doszczętnie zniszczone budynki, zawalone bloki mieszkalne i ciała zamordowanych mieszkańców, w tym dzieci i osób starszych. Na ulicach nie widać ani jednego żywego człowieka.

Dokładna liczba ofiar wciąż nie została podana do publicznej wiadomości, jednak wymieniając zbrodnie rosyjskich wojsk nie można pominąć potworności, jakich doświadczyły psy z tamtejszego schroniska.

Uśpienie kota: jak podjąć trudną decyzję?

Uśpienie kota: jak podjąć trudną decyzję?

CZYTAJ DALEJ

Przeżyło 150 z 485 psów

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Emine Dzheppar wstawiła na swój profil na Twitterze wstrząsające nagranie, na którym widać, jak wiele psów poniosło śmierć z rąk Rosjan. Zwierzęta zamknięto w klatkach bez jedzenia i wody, a mieszkańcom zabroniono wstępu do schroniska. Większości z nich nie udało się uratować przed śmiercią głodową.

Na jednym z filmów naoczna świadkini ukazuje dziesiątki martwych czworonogów porozrzucanych na ziemi. Obraz jest tak makabryczny, że z trudem powstrzymuje szloch.


Spośród 485 psów mieszkających w schronisku w Borodziance przeżyło zaledwie 150. Po wyzwoleniu placówki 27 zwierząt w najgorszym stanie trafiło do prywatnych klinik weterynaryjnych.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Niezwykli ludzie, którzy wyglądają jak koty. Internauci nie mogą się napatrzeć, zdjęcia obiegły świat

Brytyjski fotograf zachwycił świat swoim projektem porównującym ludzi do kotów. Artysta zestawił modeli z dumnymi zwierzętami o różnorodnych futrach, udowadniając przy tym, że wcale tak dużo ich od siebie nie różni. Wszystkie zdjęcia w poniższej galerii należą do Gerrarda Gethingsa i pochodzą z jego Instagrama gezgethings.

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz królestwo zwierząt? SPRAWDŹ!

Pytanie 1 z 9

Jaki gatunek małpy jest najbliższy człowiekowi?

Źródło: tvp.info, telewizjarepublika.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >