Swiatzwierzat.pl > Psy > Bezpańskie psy nie chcą zejść z drogi. Nie zdają sobie sprawy, że dla ich przyjaciela jest już za późno
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 07.09.2022 15:01

Bezpańskie psy nie chcą zejść z drogi. Nie zdają sobie sprawy, że dla ich przyjaciela jest już za późno

Bezpanskie psy
fot. youtube.com/Ewan Hayward

Psy znane są na całym świecie ze swojej lojalności. Jak się okazuje, zachowują się wiernie nie tylko wobec swoich właścicieli, ale i psich przyjaciół. Te czworonogi z Lanzhou w Chinach są tego najprawdziwszym dowodem.

Gdy pies zmarł na środku ulicy, jego czworonożni nie zostawili ciała na pastwę losu. Zablokowali drogę, wierząc, że ofiara jeszcze wstanie na nogi. Do sieci trafiło krótkie wideo z zajścia.

Cztery psy zablokowały drogę

W środkowych Chinach drobny pies został potrącony przez samochód i pozostawiony na środku ulicy. W wyniku wypadku zmarł, jednak znajdujące się w pobliżu psy, wierzyły, iż uda się go jeszcze odratować. Czworonogi otoczyły go i zablokowały ruch uliczny.

Prawdopodobnie psy liczyły, iż przyjaciela uda się jeszcze uratować. Możliwe także, że po prostu chciały zadbać o jego ciało i się z nim pożegnać. Według badań wspomnianych w Psychology Today psy rozpaczają po stracie zarówno bliskich osób jak i zwierząt.

Wideo z grupką psów zostało udostępnione na Youtubie i zyskało ponad 600 tys. wyświetleń. Internauci natychmiast docenili wierność i troskę zwierzaków. Niektórzy zwrócili uwagę na obojętność świadków zdarzenia.

- Piękne stworzenia. Chciałabym jakoś pomóc.

- Niektórzy ludzie nie mają wstydu. Potrącić psa i po wszystkim uciec?

- Dlaczego nikt nie zatrzyma się, by pomóc?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Tagi: Pies