Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Bezpańska kotka przyprowadziła do nich swoje młode. Musiała to zrobić, malec miał poważne problemy
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 29.10.2023 09:33

Bezpańska kotka przyprowadziła do nich swoje młode. Musiała to zrobić, malec miał poważne problemy

Bezdomny kot
Bezdomny kot, źródło: instagram.com/comrescuemontreal

Pewna bezdomna kotka nie była w stanie dłużej opiekować się swoimi dziećmi. Maluchy potrzebowały natychmiastowej pomocy. W akcie desperacji pojawiła się pod domem obcych jej ludzi i zaczęła błagać o pomoc. Od reakcji domowników nieruchomości wybranej przez zwierzaka zależały losy trzech bezbronnych istot. 

Kotka urodziła potomstwo. Mama dwóch córek była zdesperowana

Szara pręgowana kotka doczekała się dwóch prześlicznych córeczek. Niestety, zwierzaki nie mogły liczyć na pomoc żadnego człowieka. Były bezdomne. Przez pierwsze kilka tygodni świeżo upieczona mama radziła sobie z wykarmieniem siebie i dwójki wiecznie głodnych kociąt. Jednak w pewnym momencie zadanie to zaczęło ją przerastać 

Kotka pewnego dnia pojawiła się pod jednym z domów jednorodzinnych. Przyprowadziła ze sobą swoje dzieci. Wszystkie czworonogi były nieufne w stosunku do ludzi, nie pozwalały się do siebie zbliżyć. 

Jednak pomimo strachu, kocia mama postanowiła poprosić o pomoc. Była zdesperowana. 

gdfg.JPG
Cała rodzinka była bardzo głodna, źródło: instagram.com/comrescuemontreal
Fale wyrzuciły na brzeg "szklane winogrona". Gdy je podniósł, zobaczył w środku coś zadziwiającego

Kocięta nie potrafiły się przełamać

Bezdomna kocia rodzina przypałętała się pod dom Chantal. Ta kobieta razem ze swoją rodziną pomogła już wielu potrzebującym zwierzętom. Czworonogi nie mogły więc trafić lepiej. Zawsze mogły liczyć na sycący posiłek. Poza tym, Chantal przygotowała dla nich wygodne schronienie w którym mogły w spokoju odpocząć i ogrzać się.

Z czasem kotka zaczęła nabierać coraz większego zaufania do ludzi. Jednak jej córki były zdecydowanie bardziej wycofane. Uparcie nie pozwalały się do siebie zbliżyć.

Pewnego dnia Chantal postanowiła złapać całą rodzinkę. Kotka musiała zostać wysterylizowana, natomiast maluchy dostały w ten sposób szansę na znalezienie kochającego domu. 

ytyt.JPG
Maluchy były przerażone kiedy człowiek zbliżał się do nich zbyt bardzo, źródło: instagram.com/comrescuemontreal

Bezdomne zwierzęta dostały szansę na cudowne życie

Wszystkie zwierzaki trafiły pod profesjonalną opiekę. Maluchy razem trafiły do domu adopcyjnego, w którym mogły liczyć na mnóstwo wyrozumiałości. Dostały na imię Marlah i Mikkie. Ich nowa opiekunka do niczego ich nie zmuszała. Czworonogi miały do dyspozycji własny pokój w którym nikt ich nie niepokoił. 

Z czasem Marlah zaczęła się przełamywać. To ona okazała się być odważniejszą z sióstr. Kiedy poczuła się zupełnie swobodnie okazała się być wyjątkowo towarzyskim i ciekawskim zwierzakiem. Jej siostra nadal jest wycofana ale również robi duże postępy.

Te kotki dostały szansę na komfortowe życie nie tylko dzięki odważnej decyzji ich matki. Ich los zależał równie od Chantal. Gdyby kobieta zignorowała ich potrzeby, mogłoby skończyć marnie.

fsdfds.JPG
Marlah wyrosła na dostojną kotkę, źródło: instagram.com/comrescuemontreal
rtreew.JPG
Koty potrafią już same dopominać się o uwagę, źródło: instagram.com/comrescuemontreal

Źródło: lovemeow.com