Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Bezpańska kotka błaga o wpuszczenie do domu. Ma ze sobą prezent niespodziankę
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 19.12.2021 01:00

Bezpańska kotka błaga o wpuszczenie do domu. Ma ze sobą prezent niespodziankę

Kotka
youtube/Animal Galaxy

Bezdomna kotka szukała schronienia na zimę. W poszukiwaniu miejsca, gdzie mogłaby się ogrzać, zjawiła się przed jednym z domów i błagalnym wzrokiem wpatrywała się w domowników. Kilka dni po adopcji odwdzięczyła się swojemu opiekunowi w niezwykły sposób.

Kociarze są zgodni co do tego, że koty wolno żyjące i bezdomne zimą potrzebują specjalnej opieki. Oprócz codziennych zagrożeń w postaci nieuważnych kierowców, trucicieli zwierząt, agresywnych psów spacerujących bez nadzoru, w tym okresie grozi im przede wszystkim głód, zmienne warunki pogodowe i oczywiście przeszywające zimno. Dlatego właśnie niektóre błąkające się koty desperacko szukają pomocy u ludzi.

Kotka prosiła o wpuszczenie do środka

Pewnego mroźnego dnia mężczyzna ujrzał zlęknione zwierzątko przesiadujące przed drzwiami jego domu. Bezpańska kotka najwyraźniej czuła, że nie poradzi sobie na zewnątrz i szukała miejsca, w którym mogłaby przetrwać zimę.

Mężczyzna uchylił drzwi i pozwolił mruczkowi na rozgoszczenie się w środku. Szybko wyszło na jaw, że strudzona wędrowniczka nie odczuwa strachu przed ludzkim dotykiem, a wręcz przeciwnie - uwielbia pieszczoty, głaskanie i drapanie za uszami.

Kotka była co prawda nieco brudna i zaniedbana, ale jej przyjazne usposobienie momentalnie skradło serce domowników. Mężczyzna postanowił ją adoptować.

Najpiękniejsze podziękowanie

Czworonożna podopieczna szybko zaaklimatyzowała się w nowym miejscu zamieszkania. Z dala od śniegu i mroźnego wiatru, wreszcie poczuła się bezpiecznie i z każdym dniem przybierała na wadze. Skrywała jednak pewien sekret.

Kilka dni później mężczyzna odkrył, dlaczego zwierzakowi tak bardzo zależało na tym, aby znaleźć schronienie na zimę. Gdy spojrzał na posłanie kotki, zobaczył, że nie jest tam sama. Na miękkim materiale znajdowały się trzy maleńkie kociątka!

Kocia mama "podziękowała" za ratunek i zapewnienie możliwości urodzenia potomstwa, obdarzając swojego opiekuna bezgraniczną miłością i zaufaniem. Miejmy nadzieję, że gdy maluchy podrosną i będą gotowe do adopcji, znajdą równie troskliwych i opiekuńczych właścicieli!

Zobacz nagranie:

Źródło: youtube/Animal Galaxy

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi: Zwierzęta Kot