Swiatzwierzat.pl
Kot w filharmonii

youtube/euronews

Bezdomny kot wszedł na scenę filharmonii. Skradł serca publiczności

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Bezdomny kot odwrócił uwagę ochrony i nieoczekiwanie pojawił się na scenie w tureckiej filharmonii podczas występu orkiestry. Publiczność na widowni ani trochę go nie speszyła i za wszelką cenę chciał się znaleźć w centrum uwagi.

Turcja od lat nie może się uporać z problemem bezdomnych zwierząt. Koty są wszędzie i nie mają zakazu wstępu do większości sklepów, kawiarni i restauracji. Można rzec, że ma miejsca, do którego nie wejdą, wliczając w to scenę w filharmonii w Stambule.

Kot wszedł na scenę, dyrygent ledwo zdążył zareagować

Jeden z występów w Cemal Reşit Rey Symphony Orchestra w Stambule został urozmaicony o nieplanowane pojawienie się puszystego melomana. Trójkolorowa kotka skorzystała z okazji i wkradła się na scenę.

Jak widać na nagraniu, kotka pewnym krokiem przechadza się wzdłuż rzędów krzeseł, czując na sobie spojrzenia rozbawionych muzyków i słuchaczy. W pewnym momencie postanawia nawet zbadać pazurkami kreacje skrzypaczek i nadstawia łebek, prosząc o głaskanie.

Kot Stepan

Kot Stepan znany z TikToka musiał uciekać z Ukrainy. Teraz walczy z oszustami

CZYTAJ DALEJ

Chociaż jeden z artystów próbował złapać niespodziewanego gościa, kotka zwinnie uniknęła chwytu i kontynuowała spacer po estradzie. Dyrygent postanowił więc zażartować i zwrócił się do publiczności z pytaniem, czy ktoś przypadkiem nie ma alergii na kocie futerko. W tym samym momencie zwierzak wskakuje na podest, jak gdyby chciał powiedzieć: "Z drogi, dzisiaj ja tutaj rządzę!"

Finalnie ani orkiestra ani słuchacze nie mogli oprzeć się uroczemu stworzeniu i zapadła decyzja o kontynuowaniu występu wraz z nim. Gdy rozległa się muzyka, kotka porzuciła pomysł eksploracji sceny. Zamiast zaczepiać muzyków, w spokoju nadstawiła uszu i wysłuchała granego utworu.

Uroczy kot ściągnął na siebie uwagę wszystkich zgromadzonych. Jego gościnny występ wywołał falę śmiechu wśród publiczności. A jak Wam się podoba?

fot. facebook/Ewa Zgrabczyńska- Rebelia GOGH, instagram/katarzyna_dowbor_official, TRICOLORS/East News,

Serca Polek biją dla zwierząt. 10 inspirujących kobiet, które zmieniają świat

Z okazji Dnia Kobiet przedstawiamy dziesięć wyjątkowych kobiet, miłośniczek zwierząt, aktywistek, które działają na rzecz praw zwierząt, ratują je lub promują na wszelki sposób. Wśród nich m.in. Joanna Krupa czy Olga Tokarczuk.

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wamiz.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >