Swiatzwierzat.pl
Zwierzęta

youtube/Kat&Shack

Bohaterski kot przegonił chuligana z sąsiedztwa. Uciekał aż się za nim kurzyło

23 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Właścicielka border colliego o imieniu Shackles podzieliła się z internautami nagraniem, na którym czarno-biały psiak przeszkadza kotom w przywitaniu z kundelkiem. Jeden z mruczków zdenerwował się nie na żarty i dał mu niezapomnianą nauczkę.

Dwie kobiety postanowiły skorzystać ze sprzyjającej pogody i wybrały się na spacer ze swoimi psami. Podczas przechadzki zatrzymały się przed domem sąsiadów, by zwierzaki przywitały się z kotami. To, co zdarzyło się chwilę później, rozbawiło miliony internautów.

Mruczek przegonił namolnego psa

Na nagraniu możemy zaobserwować, jak kundelek i bury kot zbliżają do siebie pyszczki i czule się obwąchują. Widać, że pomimo swoistych różnic przedstawiciele dwóch różnych gatunków momentalnie nawiązali ze sobą nić porozumienia.

Chociaż nikt nie powinien im w tym momencie przeszkadzać, rozczulająca interakcja zostaje niespodziewanie przerwana, gdy do akcji wkracza rozentuzjazmowany Shackles. Border collie podbiega do kundelka i zaczyna go zaczepiać, co wyraźnie nie spodobało się kotu.

Mruczek postanowił dać psiakowi nauczkę i przegonił go ze swojego terytorium. Widząc, z jaką nieustępliwością goni czworonożnego łobuza, właścicielki wybuchły histerycznym śmiechem.

Kto by się spodziewał, że kot stanie w obronie nowo poznanego przyjaciela? Myślicie, że po tej akcji Shackles nauczy się, by nigdy więcej nie zadzierać z kotami?

Nie żyje 17-miesięczna dziewczynka

Tragiczna wiadomość obiegła świat. Nie żyje 17-miesięczna dziewczynka zaatakowana przez psa

CZYTAJ DALEJ

Shackles nadal nosi tytuł miejscowego łobuza

8 lat po opublikowaniu w sieci zabawnego nagrania pojawiła się aktualizacja dotycząca łobuzerskiego psiaka. W najnowszym filmie widzimy, że border collie odpoczywa na plaży po kąpieli w oceanie.

Pomimo, iż Shackles ma już 12 lat, to dalszym ciągu cieszy się dobrym zdrowiem oraz chęcią do psot. Pewne rzeczy pozostają niezmienne.

unsplash/Samantha Jean

Jaki pies nadaje się do bloku? 10 ras, które świetnie zaadaptują się do życia w mieszkaniu

Nie każdy, kto kocha zwierzęta, ma dom z wielkim ogrodem. Jeżeli mieszkasz w niedużym mieszkaniu i planujesz mieć psa, rozważ 10 ras, które świetnie odnajdą się na małej powierzchni. Niektóre rasy mogą Cię zaskoczyć!

Zobacz galerię >

QUIZ. Jak dobrze znasz zwierzaki z serialu „Czterej pancerni i pies”?

Pytanie 1 z 7

Pytanie na rozgrzewkę: Jakiej rasy był pies Szarik?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: youtube/Kat&Shack

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >