Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Bez skrupułów wepchnęła kota do fontanny przy minusowej temperaturze. Finał mógł być tylko tragiczny
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 15.01.2024 16:00

Bez skrupułów wepchnęła kota do fontanny przy minusowej temperaturze. Finał mógł być tylko tragiczny

Znęcanie się nad zwierzętami
Znęcanie się nad zwierzętami, źródło: facebook.com/StopAnimalCrimesItalia

W sieci udostępniono nagranie, na którym widać drastyczny czyn, którego dokonała nastolatka. Dziewczyna kopnęła kota siedzącego na krawędzi fontanny. W wyniku tego zwierzę wpadło do lodowatej wody. Incydent ten zakończył się najgorszym z możliwych scenariuszy. 

Nastolatka zaatakowała bezdomnego kota

We Włoszech w jednej z miejscowości znajdujących się w prowincji Bari doszło ostatnio do wyjątkowo okrutnego czynu, w wyniku którego ucierpiało bezdomne zwierzę. Szczególnie niepokojące jest to, że bestialskiego zachowania dopuściła się nastoletnia dziewczyna. Oprawczyni wolnożyjącego kota ma zaledwie szesnaście lat. Co więcej, nie miała żadnych powodów ku temu, aby w ten sposób potraktować zwierzę. 

Ta przerażająca historia wydarzyła się w późnych godzinach wieczornych, w miejscowości Alberobello przy jednej z miejskich fontann. 

69-latka rozrzucała pod sklepem wędlinę z pinezkami, powód kuriozalny. Grozi jej więzienie

Kot wpadł do lodowatej wody, nie przeżył

Na poszerzonej krawędzi fontanny siedział jeden z wolnożyjących kotów, których we włoskich miejscowościach jest mnóstwo. Zwierzę w żaden sposób nie zaczepiało otaczających je ludzi. Było spokojne i nie zwracało uwagi przechodniów. Nagle do czworonoga podeszła nastoletnia dziewczyna i z całej siły kopnęła go.

W wyniku niespodziewanego ataku czworonóg wpadł do lodowatej wody. Ten bestialski czyn został nagrany, a filmik wypłynął do sieci i obecnie można go obejrzeć w mediach społecznościowych. Niestety, okazało się, że na nagraniu widoczne są ostatnie chwile życia bezdomnego mruczka.

fds.JPG
Niewinne zwierzę zostało zaatakowane bez powodu, źródło: facebook.com/StopAnimalCrimesItalia

Kto odpowie za bestialski czyn nieletniej?

Drastyczny atak bezdomnego kota, w wyniku którego zwierzę straciło życie, został nagłośniony przez organizację non-profit Stop Animal Crimes Italia. Aktywiści poza piętnowaniem tego typu zachowań chcą udowodnić, że zrobią wszystko, aby tego typu czyny spotykały się ze stosownymi konsekwencjami. W opisie przy filmiku przedstawiającym zachowanie agresywnej nastolatki przeczytać można:

Złożono raport i zwrócono się do właściwych organów o podjęcie pilnych działań, także wobec rodziców piętnastolatki odpowiedzialnej za przestępstwo.

Niepokojące jest to, że nawet bardzo młode osoby są skłonne do popełniania czynów, w wyniku których cierpią niewinne istoty. Przyczyną tego mogą być szkodliwe schematy wynoszone z domu rodzinnego.

Źródło: facebook.com/StopAnimalCrimesItalia, wamiz.it