Swiatzwierzat.pl
Beagle

youtube/Charlie The Beagle

Beagle niechcący rozbił dziecku talerzyk. Reakcja dziewczynki zdziwiła wielu dorosłych

26 Września 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Beagle o imieniu Charlie przypadkiem zbił talerzyk należący do małej dziewczynki. Zamiast gniewać się na zwierzaka bądź wpaść w histerię, dziecko robi coś absolutnie nieoczekiwanego. Mama była pod tak wielkim wrażeniem, że aż uwieczniła scenę na filmie.

Decydując się na przyjęcie zwierzaka pod dach, należy mieć świadomość drobnych zniszczeń w mieszkaniu oraz często powracającego bałaganu. Podrapane drzwi, zarysowania na podłodze, sierść na dywanach i kanapach, pogryzione buty i sprzęty to tylko niektóre ze szkód, jakie może wyrządzić czworonóg, zwłaszcza pozostawiany na długo sam w domu.

Beagle zbił dziecku talerzyk

Na kanale Charlie the Beagle, gdzie jak sama nazwa wskazuje, pojawiają się materiały dokumentujące życie niewielkiego psa myśliwskiego o mocnym i niezależnym charakterze. Psy tej rasy znane są ze swojej żywiołowości, temperamentu i uporu, aczkolwiek mają skłonność do nadpobudliwości, czego konsekwencją są destrukcje zachowania. Wielu właścicieli skarży się, że ich niesforni podopieczni niszczą wszystko, co spotkają na swojej drodze.

Najważniejsze jest, aby błyskawicznie reagować na sytuację, gdy pies gryzie i psuje przedmioty w domu i przekierować jego uwagę na to, co mu wolno. Niestety, właściciele Charliego nie zdążyli tego uczynić. Skutek? Ulubiony talerzyk ich córki został rozbity w drobny mak.

Na jednym z nagrań opublikowanych na kanale widzimy, jak dziewczynka reaguje na zamieszanie wywołane przez czworonożnego członka rodziny. Wydawałoby się, że zaistniała sytuacja to wystarczająco dobry powód, aby skarcić zwierzaka. Dziecko zachowało się jednak w zupełnie inny sposób.

Szczeniaczek

Zabłąkany szczeniak pojawia się na ganku przed domem. W jego oczach widnieje nadzieja i prośba

CZYTAJ DALEJ

Nie martw się piesku, to był wypadek

Okazuje się, że dziewczynka wcale nie zdenerwowała się na pieska. Wręcz przeciwnie - pomyślała, że zwierzakowi musi być przykro, dlatego postanowiła go pocieszyć. Ani razu na niego nie krzyknęła ani nie uroniła łzy z powodu rozbitego talerzyka. W zamian czule przytuliła pupila, okazując mu bezwarunkową miłość, po czym spokojnie wytłumaczyła, że nie może on wyrządzać szkód w domu.

Nic dziwnego, że tak wielu dorosłych zazdrości dzieciom przede wszystkim tej beztroski i niewinności, których maluchy bardzo często mają zdecydowany nadmiar. Niekiedy dzieci mogą być naszymi najważniejszymi nauczycielami, od których możemy się wiele nauczyć.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Najbardziej niebezpieczne owady w Polsce. Uważaj, niektóre mogą mieszkać w twoim domu

W Polsce co prawda jadowitych stworzeń nie ma tak wiele, jak np. w Australii, co nie oznacza, że szanse na ich spotkanie wynoszą zero. Poznaj najbardziej jadowite owady występujące w Polsce! Przy napotkaniu tych owadów, lepiej zachować pewne środki ostrożności. Najlepiej się do nich nie zbliżać, ale jeśli dojdzie do konfrontacji i ukąszenia, warto wiedzieć, jakie mogą być konsekwencje.

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: edziecko.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szczeniak atakuje pitbulla, fot. YouTube/ViralHog

Psy

Szczeniak bez wytchnienia atakuje pitbulla. Na jego miejscu każdy straciłby cierpliwość

Czytaj więcej >
Dofinansowanie na zwierzęta, fot. Pexels/Nadia Vasil'eva

Psy

500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać

Czytaj więcej >

Psy

Dziewczynka dotyka psa asystującego bez pozwolenia. Nagranie ma ponad 55 milionów wyświetleń

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak został potrącony przez przejeżdżający samochód. Przyjaciele nie zostawili go w potrzebie

Czytaj więcej >

Psy

Kiedy tuliła psa w ramionach, jego serce stanęło. Weterynarze podjęli wyścig z czasem

Czytaj więcej >

Psy

7 ras psów, które prawie nie gubią sierści. Przy nich rzucisz odkurzacz w kąt

Czytaj więcej >