Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Beagle czekał straumatyzowany na poboczu drogi. Nie miał pojęcia, że ​​to początek lepszego życia
Wiktoria  Wihan
Wiktoria Wihan 05.04.2023 18:47

Beagle czekał straumatyzowany na poboczu drogi. Nie miał pojęcia, że ​​to początek lepszego życia

None
fot. facebook.com/thedodosite

Porzucony beagle błąkał się na poboczu drogi, nie miał na sobie obroży ani chipa. Para, która przejeżdżała obok autem, zdecydowała się udzielić mu pomocy i wziąć go do siebie. Przestraszony pies na początku uciekał, nie mając pojęcia, że mimo niesprzyjających okoliczności, miejsce, do którego trafi, stanie się dla niego nowym domem z kochającą rodziną.

Na całym świecie przypadki porzucania zwierząt to smutne i dość powszechne zjawisko. Nie każdy z czworonogów ma potem szansę na znalezienie oddanych mu opiekunów. Większość z nich zostaje na ulicy lub spędza resztę życia w schronisku. Jednak dla tego porzuconego psa rasy beagle los się uśmiechnął, gdy na jego drodze stanęli Adri Rachelle i jej mąż. Nadali suni nowe imię i zapewnili schronienie.

Trudne początki w nowym domu

Pierwsze dni w nowym domu nie były łatwe dla psa i jego właścicieli. Beagle chował się pod stołami i krzesłami, nie ośmielając się podnieść wzroku na swoich wybawców. Taką postawę przyjmują psy po stresujących doświadczeniach, usiłują schować się w miejscu o ograniczonej przestrzeni, w którym poczują się bezpiecznie. 

photos-1.webp
The Dodo

Jednak Adri i jej mąż byli zdeterminowani — podawali suczce najróżniejsze przysmaki i starali się pokazać, że ludzki dotyk nie musi oznaczać nic złego. Mimo ich starań, Mocha zmieniała swoje nastawienie powoli.

Małżeństwo starało się znaleźć właścicieli psa, rozprzestrzeniając o nim informacje w pobliskich schroniskach, klinikach weterynaryjnych i social mediach. Ponadto stan suczki wskazywał, że jeszcze niedawno była w ciąży. Kierując się tym tropem, Adri i jej mąż zabrali ją w to samo miejsce, z którego ją zabrali, w nadziei, że wspólnie odnajdą szczeniaki. Niestety nie było po nich nawet śladu, dlatego zaczęli podejrzewać, iż Mocha została porzucona, ponieważ była już w podeszłym wieku i zastąpić mogły ją młodsze psy.

Gacek już nie wróci do budki przy ulicy Kaszubskiej. Światowej sławy kot wysłany na kurację odchudzającą

Mocha polubiła towarzystwo innych psów, aż w końcu i ludzi

Czynnikiem, który pozwolił suczce otworzyć się na nowych opiekunów, było zapoznanie jej ze stadkiem pozostałych psów należących do Adri Rachelle i jej męża. W towarzystwie innych czworonogów, z którymi zaczęła spędzać na świeżym powietrzu całe dnie, Mocha powoli przekonywała się do swoich właścicieli. 

Od tego momentu, jak podkreślała kobieta, na przestrzeni kilku tygodni pojawiło się znacznie więcej interakcji między nią a psem, który nie były motywowane tak jak wcześniej wyłącznie jedzeniem. Mocha, którą ośmielił jej nowy psi-przyjaciel, beagle Claire, zaczęła sama przychodzić do Adri, spragniona czułości i uwagi. Na początku bliskie spotkania odbywały się jedynie przez szybę, jednak szybko się to zmieniło i suczka nie miała już żadnych oporów, aby usiąść kobiecie na kolanach.

Cierpliwość i dobre nastawienie opłaciły się, dzisiaj Mocha jest zupełnie innym psem

Odkąd historia małego, porzuconego psa rasy beagle trafiła do Internetu, Adri regularnie dodaje na swoje media społecznościowe informacje na temat suczki. Mocha wiedzie spokojne, dostanie życie u boku swoich opiekunów, którzy zdecydowali się zatrzymać ją na stałe. Teraz, gdy kieruje wzrok ku obiektywowi aparatu, w jej oczach nie widać już smutku i strachu. Ciężko uwierzyć, że na zdjęciach znajduje się ten sam pies!

źródło: The Dodo

Co się dzieje z duszą po śmierci? Nigdy nie przypuszczała, jaki znak dostanie od ukochanego psa
Florencia Abraham nie mogła dojść do siebie po śmierci ukochanego psa o imieniu Guada. Golden retriever odszedł za Tęczowy Most po długiej chorobie w listopadzie ubiegłego roku. Kiedy pewnego dnia tuż obok niej zdarzyło się coś wprost nieprawdopodobnego, od razu zrozumiała, że to znak od czuwającego nad nią czworonożnego przyjaciela.W zależności od kultury, wyznania, miejsca świata, a nawet klimatu, po śmierci dusza otrzymuje wiele różnorakich możliwości. W Argentynie, skąd pochodzi Florencia Abraham, przyjęło się wierzyć, iż dusze zmarłych mogą manifestować się w innych formach. Pogrążona w żałobie opiekunka uważa, że dusza jej psa nie odeszła, lecz wróciła do niej pod inną postacią. “Objawienie” zarejestrowano na filmie. 
Czytaj dalej
Internet opanowuje kolejna zagadka. Czy widzicie na zdjęciu kota? To nie takie proste
W sieci pojawiło się kolejne wyzwanie dla internautów, dzięki któremu wszyscy chętni będą mieli okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość. Tym razem zadanie jest bardzo proste - wystarczy znaleźć na zdjęciu kota. Jednak ten mruczek to prawdziwy spryciarz. Jesteśmy przekonani, że znajda go jedynie naprawdę uważni internauci.Internauci uwielbiają testy na spostrzegawczość zwłaszcza ze zwierzętami w roli głównej. Te sprytne stworzenia potrafią znaleźć kryjówki, w których nigdy nikomu nie przyszłoby do głowy ich szukać. Niektóre z nich potrafią zlać się z otoczeniem, jak sam kameleon. Jesteś w stanie znaleźć kota ukrytego na tym zdjęciu? 
Czytaj dalej
Polecane