Swiatzwierzat.pl
dziewczynka ugryziona przez pitbulla

screen z materiału CBS Austin

3-latka została pogryziona przez pitbulla. Właścicielka psa uciekła z miejsca ataku

13 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Udostępnij:

3-letnia dziewczynka została zaatakowana przez pitbulla w miejscowości Spring w Teksasie. Dziecko stało z mamą w kolejce do restauracji, gdy rzucił się na nie agresywny pies w kamizelce psa towarzyszącego. Mała Ronin została pogryziona w twarz, założono j

Nieodpowiedzialni właściciele to prawdziwa plaga naszych czasów. Ofiarą ataku jednego z nieułożonych psów padła 3-letnia Ronin z Teksasu, która została dotkliwie pogryziona przez pitbulla. Właścicielka uciekła z miejsca zdarzenia, a cały opis wypadku jest dość makabryczny.

Pitbull pogryzł 3-latkę

Do wypadku doszło 9 stycznia w sobotę. 3-letnia dziewczynka została zabrana przez rodziców i ich przyjaciół do restauracji Loose Caboose.

Dziecko było kilka kroków przed opiekunami, gdy skręciło za róg knajpy, by stanąć w kolejce po jedzenie. Wtedy właśnie doszło do ataku.

Za rogiem stała kobieta z pitbullem na smyczy. Pies miał na sobie kamizelkę z napisem „pies towarzyszący”. Minęło zaledwie kilka sekund odkąd dziewczynka zniknęła za rogiem, do momentu, gdy towarzyszący jej dorośli ujrzeli makabryczny widok.

- Chwycił jej twarz zębami i potrząsał nią. Pani pociągnęła za smycz, pies ją [dziewczynkę - przyp.red] puścił i po prostu upadła jak szmaciana lalka - opowiada wstrząśnięta Kimberly Parker, świadkini zdarzenia i przyjaciółka rodziny.

Matka dziewczynki, Cleveratta Gordon-Waldroup natychmiast rzuciła się w stronę dziecka i zaczęła oglądać rany. Wtedy ojciec, który nie widział ataku dowiedział się, co się wydarzyło.

- Najlepsza przyjaciółka żony, Kim powiedziała: „Została ugryziona przez psa”. Mówię: „Jakiego psa?”. A dwie osoby przy drzwiach powiedziały: „Pobiegła w tamtą stronę”. Puściłem się za nią pędem - wspomina James Waldroup, ojciec.

Właścicielka psa uciekła z miejsca wypadku

Mężczyzna pobiegł za uciekającą kobietą aż do jej samochodu. Powiedział, że musi zostać na miejscu wypadku, na co właścicielka odpowiedziała mu, że to wszystko wina jego córki i odjechała.

Ronin została zabrana do szpitala, gdzie założono jej 15 szwów na twarz. Choć obrażenia nie zagrażają jej zdrowiu, lekarze doradzili wizytę u chirurga plastycznego ze względu na możliwość pozostania blizn.

- Mój mąż i ja weszliśmy do naszej sypialni, a ona trzyma moje pędzle do makijażu. Próbuje pomalować twarz, zapytałam ją, dlaczego to robi. Żeby 3-latka zwróciła się do mnie i powiedziała „mamusiu, bo jestem brzydka?” To jest wstrząsające - mówi zrozpaczona matka.

Obecnie trwa zbiórka na medyczne wydatki, a także na proces sądowy. Kobieta, która uciekła z miejsca zdarzenia nie została jeszcze odnaleziona, choć rodzice i internauci zbierają kolejne dowody. Istnieją podejrzenia, że kamizelka psa towarzyszącego była fałszywa.

Uwaga, niektóre poniższe zdjęcia są bardzo drastyczne.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: cbsaustin.com

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >