dziewczynka ugryziona przez pitbulla
Źródło: screen z materiału CBS Austin

3-latka została pogryziona przez pitbulla. Właścicielka psa uciekła z miejsca ataku

13 Stycznia 2021

3-letnia dziewczynka została zaatakowana przez pitbulla w miejscowości Spring w Teksasie. Dziecko stało z mamą w kolejce do restauracji, gdy rzucił się na nie agresywny pies w kamizelce psa towarzyszącego. Mała Ronin została pogryziona w twarz, założono jej 15 szwów.

Nieodpowiedzialni właściciele to prawdziwa plaga naszych czasów. Ofiarą ataku jednego z nieułożonych psów padła 3-letnia Ronin z Teksasu, która została dotkliwie pogryziona przez pitbulla. Właścicielka uciekła z miejsca zdarzenia, a cały opis wypadku jest dość makabryczny.

Pitbull pogryzł 3-latkę

Do wypadku doszło 9 stycznia w sobotę. 3-letnia dziewczynka została zabrana przez rodziców i ich przyjaciół do restauracji Loose Caboose.

Dziecko było kilka kroków przed opiekunami, gdy skręciło za róg knajpy, by stanąć w kolejce po jedzenie. Wtedy właśnie doszło do ataku.

Za rogiem stała kobieta z pitbullem na smyczy. Pies miał na sobie kamizelkę z napisem „pies towarzyszący”. Minęło zaledwie kilka sekund odkąd dziewczynka zniknęła za rogiem, do momentu, gdy towarzyszący jej dorośli ujrzeli makabryczny widok.

- Chwycił jej twarz zębami i potrząsał nią. Pani pociągnęła za smycz, pies ją [dziewczynkę - przyp.red] puścił i po prostu upadła jak szmaciana lalka - opowiada wstrząśnięta Kimberly Parker, świadkini zdarzenia i przyjaciółka rodziny.

Matka dziewczynki, Cleveratta Gordon-Waldroup natychmiast rzuciła się w stronę dziecka i zaczęła oglądać rany. Wtedy ojciec, który nie widział ataku dowiedział się, co się wydarzyło.

- Najlepsza przyjaciółka żony, Kim powiedziała: „Została ugryziona przez psa”. Mówię: „Jakiego psa?”. A dwie osoby przy drzwiach powiedziały: „Pobiegła w tamtą stronę”. Puściłem się za nią pędem - wspomina James Waldroup, ojciec.

Dziewczynka dała lwu buziaka przez szybę. Nie mogła przewidzieć reakcji dzikiego zwierzęciaDziewczynka dała lwu buziaka przez szybę. Nie mogła przewidzieć reakcji dzikiego zwierzęciaCzytaj dalej

Właścicielka psa uciekła z miejsca wypadku

Mężczyzna pobiegł za uciekającą kobietą aż do jej samochodu. Powiedział, że musi zostać na miejscu wypadku, na co właścicielka odpowiedziała mu, że to wszystko wina jego córki i odjechała.

Ronin została zabrana do szpitala, gdzie założono jej 15 szwów na twarz. Choć obrażenia nie zagrażają jej zdrowiu, lekarze doradzili wizytę u chirurga plastycznego ze względu na możliwość pozostania blizn.

- Mój mąż i ja weszliśmy do naszej sypialni, a ona trzyma moje pędzle do makijażu. Próbuje pomalować twarz, zapytałam ją, dlaczego to robi. Żeby 3-latka zwróciła się do mnie i powiedziała „mamusiu, bo jestem brzydka?” To jest wstrząsające - mówi zrozpaczona matka.

Obecnie trwa zbiórka na medyczne wydatki, a także na proces sądowy. Kobieta, która uciekła z miejsca zdarzenia nie została jeszcze odnaleziona, choć rodzice i internauci zbierają kolejne dowody. Istnieją podejrzenia, że kamizelka psa towarzyszącego była fałszywa.

Uwaga, niektóre poniższe zdjęcia są bardzo drastyczne.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: cbsaustin.com

Następny artykuł