Swiatzwierzat.pl

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Artur Szpilka znów w centrum skandalu? Poszło o psa w kościele

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Artur Szpilka po raz kolejny naraził się internautom. Miłośnik zwierząt znany pod pseudonimem "Szpila" opublikował na Instagramie zdjęcie z niedzielnej mszy. Nie byłoby w tym niczego zdumiewającego, gdyby nie fakt, iż w pierwszej rzędzie kościelnych ław zasiadł jeden z psów boksera. Post natychmiast wywołał poruszenie wśród fanów.

Nie od dziś wiadomo, że Artur Szpilka całym sercem kocha zwierzęta, a w szczególności swoje dwa czworonogi - miniaturowego bulteriera o imieniu Cycu oraz amerykańskiego pitbulla nazywanego Pumba.

Dowód bezgranicznej sympatia do czworonogów przejawia się m.in. w postaci tatuaży z podobiznami pupili na ciele pięściarza oraz wpisami w mediach społecznościowych. Niestety, zdjęcia i filmy wstawiane do sieci nie są wolne od kontrowersji.

Nietypowy gość w kościele

Dopiero co ucichły echa ostatniego skandalu, a pięściarz już ponownie wpakował się w kłopoty. Przypomnijmy, że w połowie września Artur Szpilka nagrał film, na którym prowadzi samochód bez zapiętych pasów. Obok auta biegł jeden z jego psów, którego rasa uznawana jest za niebezpieczną. Nie miał ani kagańca ani smyczy.

Tym razem bokser naraził się fanom, publikując zdjęcie jednego ze swoich pupili w kościele. Obecność psa w pierwszym rzędzie z pewnością przykuła uwagę wielu parafian. Nikt nie spodziewał się zobaczyć zwierzęcia podczas religijnego wydarzenia.

- Pumba chyba do komunii w tym roku - zatytułował zdjęcie polski pięściarz.

Lawina komentarzy na profilu Artura Szpilki

Dla wielu osób kościół stanowi miejsce zadumy, pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem oraz rozważań nad tajemnicą życia i śmierci. Istnieje więc obawa, że zabieranie zwierząt domowych do świątyni może zakłócić celebrację tej niezwykłe doniosłej chwili.

Zachowanie pięściarza spotkało się z nieprzychylną stosunkiem internautów. Zdjęcie Pumby przed ołtarzem w błyskawicznym tempie trafiło na Twittera, gdzie wiele osób wyraziło swoje oburzenie uczestnictwem psa w mszy.

- Ten człowiek jest zdrowy? Poważnie pytam - napisał jeden z komentujących.

- Nie chcę tłumaczyć Artura, ale przyjmij tyle ciosów na głowę co on i dalej normalnie funkcjonuj w życiu - dodał kolejny internauta. - Ale ten szpilka to jest dzban - skwitowała jeszcze jedna osoba.

Chociaż pięściarz wydawał się mieć dobre intencje, po raz kolejny osiągnął efekt odwrotny do zamierzonego. Czy Waszym zdaniem czworonogi powinny mieć wstęp do obiektów sakralnych? A może sakralne służące kultowi religijnemu powinny pozostać otwarte wyłącznie dla ludzi?

Zobacz zdjęcie:

Źródło: se.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]  Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta.  Bądź z nami!

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

31. finał WOŚP bez fajerwerków? Jurek Owsiak obiecał zatroszczyć się o zwierzęta
Czytaj więcej >

Pozostałe

Internauci oburzeni kreacją Kylie Jenner. Gloryfikacja polowań na zwierzęta? Zaskakujące stanowisko PETA
Czytaj więcej >

Pozostałe

Holandia chce zakazać designerskich ras psów i kotów. Na "czarnej liście" najpopularniejsze pupile
Czytaj więcej >

Pozostałe

Jaki jesteś w miłości? Wszystko zależy od tego, czy najpierw zauważysz ptaki, czy konia
Czytaj więcej >

Pozostałe

Rolnik nie wierzył, że zniosła to kura. Na widok jajka z ogonem w sieci zapanował szał
Czytaj więcej >

Pozostałe

Pożar w stadninie koni Huculski Raj. Prawie wszystkie zwierzęta zginęły, dwie osoby w szpitalu
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]