Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Adoptowany pies 11 razy wracał do schroniska. Powód jest nieoczywisty
Paulina Talarska
Paulina Talarska 04.08.2019 17:42

Adoptowany pies 11 razy wracał do schroniska. Powód jest nieoczywisty

adoptowany pies
unsplash.com – Nathan Lindahl

Adoptowany pies ku zaskoczeniu wszystkich wolał bezdomność niż przebywanie w szczęśliwej rodzinie. Zwierzak o imieniu Gumpy jest mieszkańcem schroniska w miejscowości Cherleston w Karolinie Południowej. Czworonóg cieszył się zainteresowaniem potencjalnych właścicieli i szybko znalazł kochający dom. Mimo to wracał do schroniska aż 11 razy. Powód jest nieoczywisty.

Przez dwa lata pies powracał do schroniska kilkanaście razy. Ośmiokrotnie wrócił do schroniskowego boksu przywieziony przez opiekunów, a trzy razy został znaleziony na ulicy. Było to zaskakujące, ponieważ w schronisku Gumpy był wzorowym lokatorem i nigdy nie sprawiał problemów. Dodatkowo jest bardzo atrakcyjnym psem pod względem wizualnym. Wydawałoby się, że to nie może się nie udać — a jednak.

Adoptowany pies, który nie chce opuścić schroniska

Okazało się, że problem nie leżał w poprzednich właścicielach psiaka, a nawet nie w jego usposobieniu. Gumpy zwyczajnie lepiej czuje się w schronisku niż w domowym zaciszu. To miejsce jest dla niego prawdziwym domem i nie potrzebuje innego. Czuje, że ma misję i to właśnie w schronisku może siebie spełniać. Wolontariusze powierzyli mu odpowiedzialne zadanie — wita nowych mieszkańców i pomaga im swobodnie wdrożyć się w rytm życia schroniska.

Szlachetna inicjatywa

Gumpy ma ogromne serce i niewykorzystane pokłady miłości. Angażuje się także w pomoc chorym zwierzętom — honorowo oddaje krew, ratując życie swoim czworonożnym kolegom. Misja, która jest dla tego psiaka drogą życia to niespotykane zjawisko, mało który pies zdecydowałby się na coś takiego. Wydawałoby się, że schronisko to ostatnia deska ratunku, miejsce, do którego nie chce trafić żaden pies — dla tego zwierzaka to prawdziwy, kochający i jedyny dom.

Zobacz zdjęcia i wideo:

adoptowany pies

Adoptowany pies wracał do schroniska kilkanaście razy.

Okazało się, że schronisko traktuje jako dom i nie zamierza go zmieniać na inny!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kot po 5 latach wrócił do domu. Jego podróż była niezwykła
  2. Puma już gotowała się do ataku, gdy kobieta wpadła na błyskotliwy pomysł
  3. YouTuber skrzywdził zwierzaka na wizji. Na szczęście został uratowany
  4. Psia przyjaźń ponad wszystko. Pitbull został uratowany przez drugiego czworonoga
  5. Kot wącha garść futerka swojego zmarłego przyjaciela. Jego reakcja zaskoczyła nawet właścicielkę

Źródło: wamiz.pl