Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot po 5 latach wrócił do domu. Jego podróż była niezwykła
Paulina Talarska
Paulina Talarska 04.08.2019 16:08

Kot po 5 latach wrócił do domu. Jego podróż była niezwykła

kot
fot. Mel Elías on Unsplash.com

Kot, który zniknął i wrócił po latach. Mała dziewczynka o imieniu Nhugi dostała małego kotka w prezencie. Dorastali razem, aż do momentu wyjazdu kobiety na studia. Gdy wyprowadziła się z domu rodzinnego, kot o imieniu Panther, poszedł w jej ślady i także niespodziewanie opuścił właścicieli. Wrócił w najmniej oczekiwanym momencie, gdy nikt nie dawał już szans na znalezienie zguby!

Dziewięcioletnia wówczas Nhugi, zaadoptowała małego czarnego kociaka zaraz po wprowadzeniu się do nowego domu. Jak to mała dziewczynka, była w nim bezgranicznie zakochana — zachwycała się i opowiadała koleżankom w szkole o tym, jaki wspaniały jest jej kot. Po kilku wspólnie spędzonych latach ich drogi się rozeszły. Cała rodzina mocno przeżyła ucieczkę kota. Nikt nie spodziewał się, że po pięciu latach spotkają się w tym samym miejscu.

Kot, który chodził własnymi ścieżkami

Nhugi Muturi musiała pogodzić się ze stratą ukochanego czworonoga, który przez pięć lat nie dał znaku życia. Chyba każdy właściciel zwierzęcia zastanawiałby się w tej sytuacji, gdzie jest jego przyjaciel, dlaczego zaginął i co się z nim stało? Czy żyje? Czy ma się dobrze? Dlatego wielkim zaskoczeniem było pojawienie się po latach w ich domu kota łudząco podobnego do Panther.

Wydawałoby się to niemożliwe, ale rodzice Nhugi zaczęli podejrzewać, że jest to ich zaginiony kot. Panther miała swój znak rozpoznawczy, znany tylko tym, którzy ją wychowywali — brak pazurów na przednich łapach. Rodzice obejrzeli dokładnie kota i utwierdzili się w przekonaniu, że to ich dawny przyjaciel!

Spotkanie po latach

Po ucieczce z domu kot trafił do schroniska, które położone było w mieście oddalonym od domu Państwa Muturi o 25 km. Po jakimś czasie został zaadoptowany przez kobietę, która mieszkała nieopodal dawnego azylu kota. Niewiarygodne, że pupil był tak blisko swojej rodziny przez tyle lat.

Nowi właściciele nalegali, aby kot wrócił do Nhugi i jej rodziców, ale było to niemożliwe, ponieważ rodzina wychowywała już nowego kota i psa, a zapoznanie ich i przystosowanie do wspólnego życia byłoby trudne. Mimo wielkiej radości dawnych właścicieli najlepszym wyjściem było pozostawienie Panther w jej nowym domu z nowymi, wspaniałymi opiekunami.

Zobacz zdjęcia:

Kot

Gdy Nhugi poszła na studia, jej kot zaginął bez śladu.

Kot

Po 5 latach wrócił do domu rodzinnego Państwa Muturi.

Kot

Ten przypadek potwierdza, że przyjaźń kota z człowiekiem przetrwa wieki!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Małe zwierzęta, które rozczulą cię na maxa! Są tak słodkie, że aż ciężko się im oprzeć
  2. Skandaliczne warunki transportu krów w Katowicach. „Znaleziono trzy martwe zwierzęta”
  3. Jak uspokoić psa podczas burzy? 6 wskazówek, które pomogą tobie i pupilowi
  4. Kobieta jedzie ruchliwą autostradą. Nagle z samochodu przed nią ktoś wyrzuca na drogę małego kotka
  5. Mężczyzna zrobił kotom czapeczki z ich własnej sierści! Nietypowy pomysł podbija sieć

Źródło: filing.pl