Swiatzwierzat.pl
pies i robbie

youtube/CBS Evening News

Adoptowany chłopiec postanowił ocalić psy w podeszłym wieku. "Wiem, jak to jest być niekochanym”

5 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Po stracie ukochanego psa 8-letni Robbie Gay zapragnął mieć nowego przyjaciela. Nie zdecydował się na małego szczeniaka, wolał adoptować starszego psa. Swoją prośbę wytłumaczył w bardzo poruszający sposób. Powiedział, że wie jak to jest być niekochanym, s

Robbie Gay przeżył piekło, zanim został adoptowany. Znęcano się nad nim, w wyniku czego chłopiec dwukrotnie trafił do szpitala z urazami mózgu. Dziś tamto życie jest przeszłością, jednak dziecku ciężko o tym zapomnieć. Robbie został adoptowany przez Marię i jej męża Charllesa, którzy dali chłopcu kochający dom. 

Śmierć suczki 

Jak mówi matka, Robbie jest dzieckiem pełnym nadziei, optymistycznie nastawionym do życia i troskliwym, choć życie szczególnie go doświadczyło. Rodzice martwili się o syna, ponieważ kiedy przybył do nich do domu, zauważyli, że ten w ogóle nie płacze. Robbie tłumił w sobie wszystkie emocje. Nie pokazywał swoich słabości. 

Wszystko się zmieniło, kiedy rodzina musiała pożegnać się z jednym ze swoich psów. Chłopiec postanowił towarzyszyć mu do samego końca. Poprosił rodziców o możliwość przebywania z suczką, w momencie kiedy będzie usypiana. Powiedział im też, aby nagrali całe zdarzenie. Być może dlatego, że wiedział jak zareaguje. 

Po śmierci suczki zwrócił się do mamy: "Wiem jak to jest być niekochanym, kiedy nikt się o Ciebie nie troszczy. Nie chcę, aby żadne z moich zwierząt czuło się w ten sposób".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO:

Adopcja starszych psów 

Historia Robbiego obiegła świat, do rodziny zgłosiły się media, aby przedstawić sylwetkę chłopca. W rozmowie z CBS Evening News Robbie wyznał, że widzi siebie w starszych psach, które mieszkają w schronisku, stąd zamierza im pomagać.

Za pozwoleniem Marie i Charllesa chłopiec opiekuje się psami. Rodzice zgodzili się już na kilka adopcji starszych psów. Robbie chce, aby jego zwierzaki czuły się kochane. Żaden pies nie zasługuje na to, aby umierać w samotności.

Zobacz wideo:

[EMBED-4370]

Podobne artykuły

policja.gov.pl

Psy

Policyjny pościg za poszukiwanym przestępcą. Auto zawisło nad skarpą, w bagażniku uwięziony był pies

Czytaj więcej >
YT

Psy

Właściciel porzucił 16-letniego psa, gdy ten zachorował na raka

Czytaj więcej >
unsplash/Markus Winkler

Psy

Weterynarze biją na alarm. Rośnie liczba zachorowań na parwowirozę wśród psów

Czytaj więcej >
YT/Pitiful Animals

Psy

Właściciel porzucił gospodarstwo, zostawiając w nim psy na łańcuchu

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Oborniki

Psy

Suczka była przekazywana z rąk do rąk i traktowana jak przedmiot. Straszne, co wyrządził jej człowiek

Czytaj więcej >
OTOZ Animals Inspektorat Gliwice

Psy

Przekazali smutne wieści. Mała Mia nie żyje

Czytaj więcej >