Swiatzwierzat.pl
Starsza kobieta

facebook/Łukasz Polityło

Internauci poszukują starszej kobiety, która bije zwierzęta laską. Rozpoznajesz?

16 Marca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

W sieci pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano seniorkę rzekomo znęcającą się nad cudzymi zwierzętami. Starsza kobieta zrobiła się agresywna po tym, jak zwrócono jej uwagę i zaatakowała autorkę filmu. Internauci proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości kobiety, aby zgłosić sprawę na policję.

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych krąży krótkie wideo, przedstawiające konfrontację ze starszą kobietą. Z internetowych relacji wynika, że seniorka stosuje przemoc wobec cudzych psów i kotów. Ma nie tylko bić je przy pomocy metalowej laski, ale także reagować agresją na każdą próbę zwrócenia jej uwagi.

Seniorka zamachnęła się laską na kobietę

Na udostępnionym w sieci filmie widać, jak rzeczona seniorka wychodzi ze sklepu spożywczego, a następnie jest zaczepiana przez właścicielkę psa. Młodsza kobieta spokojnie pyta, czy jej rozmówczyni zdaje sobie sprawę z tego, że na skutek poniesionych obrażeń zwierzę nie może samodzielnie chodzić.

Seniorka odpowiada w nonszalancki i pozbawiony empatii sposób: "A mnie to nie interesuje" i zaczyna oddalać się z miejsca zdarzenia, na co wzburzona właścicielka psa podkreśla, że zwierzę cierpi i nie wie, w jaki sposób może mu pomóc.

Druga próba zwrócenia uwagi jeszcze bardziej rozzłościła seniorkę. Emerytka odwróciła się i zaczęła grozić młodszej kobiecie, że uderzy ją metalową laską. Na filmie słychać, jak odgraża się, że zwierzę chciało oddać na nią mocz i trzeba go pilnować.

Gdy właścicielka czworonoga tłumaczy, że do niczego takiego nie doszło, seniorce puszczają nerwy i decyduje się zaatakować rozmówczynię. W ułamku sekundy zaczyna wymachiwać kijkiem tuż przed jej twarzą i nie reaguje na upomnienia.

Całe zdarzenie można obejrzeć pod tym linkiem.

Policja

Mężczyzna przez 10 dni karmił łyżeczką martwego psa. „Żal mi właściciela"

CZYTAJ DALEJ

Internauci planują zgłoszenie starszej kobiety na policję

Chociaż zdaje się, że autorka filmu nie odniosła żadnych obrażeń podczas spotkania z emerytką, zarejestrowane zdarzenie wywołało oburzenie wśród internautów. Film z prędkością światła rozniósł się po grupach zrzeszających miłośników zwierząt.

Internauci zwrócili uwagę, że kobieta uchwycona na filmie nie panuje nad sobą i może stanowić zagrożenie dla innych psów i kotów oraz ich właścicieli.

Z opisu pod filmem wynika, że starsza kobieta najprawdopodobniej pochodzi z miejscowości uzdrowiskowej Kudowa-Zdrój w województwie dolnośląskim. Miała być widziana w pobliżu ulicy Tkackiej.

Jeżeli rozpoznajesz tę kobietę, zostaw komentarz pod filmem lub skontaktuj się z funkcjonariuszami policji. Naszym obywatelskim obowiązkiem jest reagowanie w sytuacjach, gdy zwierzętom może być wyrządzana krzywda.

Źródło: facebook/Łukasz Polityło

ZIMOWY QUIZ: Czy znasz wszystkie tajemnice zwierząt?

Pytanie 1 z 8

Które zwierzęta NIE zapadają w sen zimowy?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >