Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collagew3hrbs (90)

facebook/Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko - adopcje psów i kotów

64-latek zatrzymany za znęcanie się nad psem. Szokujące zdarzenie nagrał przechodzień

15 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Stowarzyszenie "Cztery Łapy" udostępniło za pośrednictwem mediów społecznościowych film, który przedstawia znęcanie się nad psem. Starszy mężczyzna uderzał go wielokrotnie otwartą dłonią po głowie i brzuchu oraz podnosił za obrożę. Policjanci niemal natychmiast wpadli na trop sprawcy.

Policjanci i prokuratorzy coraz intensywniej walczą ze zjawiskiem przemocy wobec zwierząt. Nie ma pobłażania dla sprawców znęcania się nad słabszymi, o czym przekonał się 64-letni mężczyzna.

Starszy mężczyzna znęcał się nad psem podczas spaceru

W niedzielę 12 czerwca późnym wieczorem na jednym z portali społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak starszy mężczyzna stosuje przemoc fizyczną wobec swojego psa. Zdarzenie miało miejsce około godziny 14 w miejscowości Wieliczki (woj. warmińsko-mazurskie).

Zwierzę jest bite otwartą dłonią, a także podnoszone za obrożę, co sprawia, że nie może zaczerpnąć powietrza. Mężczyzna bez wyraźnego przejęcia niesie w ten sposób swojego podopiecznego, po czym jakby nigdy nic siada na pobliskiej ławce.

Nie minęła doba, nim film rozprzestrzenił się w mediach społecznościowych, a wstrząśnięci internauci domagali się ukarania oprawcy niewinnego stworzenia. W tym celu przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcej z Olecka skierowali zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na policję. Jak się wkrótce okazało, sprawa była już znana funkcjonariuszom.

chory kot

Jak koty okazują ból? 8 sygnałów ostrzegawczych, które wysyła Ci pupil

CZYTAJ DALEJ

Drastyczny film dotarł do policjantów

Następnego dnia oleccy policjanci ustalili tożsamość sprawcy i nie czekając na oficjalne zawiadomienie chwilę później zatrzymali 64-letniego mieszkańca gminy Wieliczki. W trakcie aresztowania zabezpieczono również zwierzęta należące do starszego mężczyzny. Maltretowany pies na szczęście żyje.

W środę, 15 czerwca Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olecku postanowił o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu posiadania wszelakich zwierząt. 64-latkowi odebrano 5 psów i 3 koty. Wszystkie zwierzęta przewieziono do schronisko Cyganowo w Sejnach.

Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

99-195333 g

Nie bądź obojętny – zareaguj!

Policja przypomina, że jeżeli jesteś świadkiem lub posiadasz informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom lub środowisku naturalnemu, Twoim moralnym obowiązkiem jest zaalarmowanie odpowiednich służb.

Jako przestępstwo lub wykroczenie klasyfikuje się poniższe podpunkty:

  • nieuzasadnionym, niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. torturowanie lub przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania;

  • oferowaniu do sprzedażny lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem;

  • przestępstwach bądź wykroczeniach przeciwko środowisku

Przestępstwa można zgłaszać koordynatorom "Zielonej Strefy".

Szczeniak

Słodkie psiaki są słodkie

Pieski potrafią być przeurocze

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?


Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: facebook/Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko - adopcje psów i kotów, KPP Olecko

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >