Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > 64-latek zatrzymany za znęcanie się nad psem. Szokujące zdarzenie nagrał przechodzień
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 15.06.2022 12:46

64-latek zatrzymany za znęcanie się nad psem. Szokujące zdarzenie nagrał przechodzień

BeFunky-collagew3hrbs (90)
facebook/Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko - adopcje psów i kotów

Stowarzyszenie "Cztery Łapy" udostępniło za pośrednictwem mediów społecznościowych film, który przedstawia znęcanie się nad psem. Starszy mężczyzna uderzał go wielokrotnie otwartą dłonią po głowie i brzuchu oraz podnosił za obrożę. Policjanci niemal natychmiast wpadli na trop sprawcy.

Policjanci i prokuratorzy coraz intensywniej walczą ze zjawiskiem przemocy wobec zwierząt. Nie ma pobłażania dla sprawców znęcania się nad słabszymi, o czym przekonał się 64-letni mężczyzna.

Starszy mężczyzna znęcał się nad psem podczas spaceru

W niedzielę 12 czerwca późnym wieczorem na jednym z portali społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać, jak starszy mężczyzna stosuje przemoc fizyczną wobec swojego psa. Zdarzenie miało miejsce około godziny 14 w miejscowości Wieliczki (woj. warmińsko-mazurskie).

Zwierzę jest bite otwartą dłonią, a także podnoszone za obrożę, co sprawia, że nie może zaczerpnąć powietrza. Mężczyzna bez wyraźnego przejęcia niesie w ten sposób swojego podopiecznego, po czym jakby nigdy nic siada na pobliskiej ławce.

Nie minęła doba, nim film rozprzestrzenił się w mediach społecznościowych, a wstrząśnięci internauci domagali się ukarania oprawcy niewinnego stworzenia. W tym celu przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcej z Olecka skierowali zgłoszenie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na policję. Jak się wkrótce okazało, sprawa była już znana funkcjonariuszom.

Drastyczny film dotarł do policjantów

Następnego dnia oleccy policjanci ustalili tożsamość sprawcy i nie czekając na oficjalne zawiadomienie chwilę później zatrzymali 64-letniego mieszkańca gminy Wieliczki. W trakcie aresztowania zabezpieczono również zwierzęta należące do starszego mężczyzny. Maltretowany pies na szczęście żyje. W środę, 15 czerwca Prokurator Prokuratury Rejonowej w Olecku postanowił o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu posiadania wszelakich zwierząt. 64-latkowi odebrano 5 psów i 3 koty. Wszystkie zwierzęta przewieziono do schronisko Cyganowo w Sejnach. Mężczyźnie grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

99-195333 g

Nie bądź obojętny – zareaguj!

Policja przypomina, że jeżeli jesteś świadkiem lub posiadasz informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom lub środowisku naturalnemu, Twoim moralnym obowiązkiem jest zaalarmowanie odpowiednich służb.

Jako przestępstwo lub wykroczenie klasyfikuje się poniższe podpunkty:

  • nieuzasadnionym, niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. torturowanie lub przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania;

  • oferowaniu do sprzedażny lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem;

  • przestępstwach bądź wykroczeniach przeciwko środowisku

Przestępstwa można zgłaszać koordynatorom "Zielonej Strefy".

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: facebook/Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko - adopcje psów i kotów, KPP Olecko