Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > 500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać
Martyna Pałka
Martyna Pałka 24.01.2023 10:18

500 plus na psa i kota? To nie żart. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby je otrzymać

dofinansowanie na zwierzęta
fot. Pexels/Nadia Vasil'eva

W wielu miastach i gminach pojawiła się możliwość skorzystania ze specjalnego dofinansowania dla swojego pupila. W ramach walki z bezdomnością zwierząt urzędy pokryją koszty takich zabiegów psów i kotów jak sterylizacja, kastracja czy czipowanie. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ akcja trwa ograniczony czas.

Sprawdź, w jaki sposób możesz zdobyć dodatkowe fundusze dla swojego psa lub kota. Akcja organizowana przez polskie urzędy obejmuje nie tylko duże miasta, ale też niewielkie gminy, a otrzymane środki mogą sięgać nawet 500 złotych.

Urzędy przyznają 500 plus na psa i kota

Z roku na rok zwiększa się liczba zwierząt, które lądują na ulicach. Wykonanie odpowiedniego zabiegu, takiego jak właśnie czipowanie, kastracja czy sterylizacja, nie tylko niweluje możliwość dalszego rozmnażania się bezdomnych zwierząt, ale również ogranicza ryzyko transmisji chorób. A każdy, kto opiekuje się czworonożnym pupilem zapewne zdaje sobie sprawę, że zabiegi te nie należą do najtańszych.

Z tego powodu polskie urzędy zdecydowały się przyznać specjalne dofinansowanie dla właścicieli zwierząt, które może sięgać nawet 500 złotych lub w stu procentach pokryć wykonywany zabieg. Warto zaznaczyć, że właściciel pupila nie otrzyma tej kwoty bezpośrednio do ręki, ale zostanie ona przeznaczone na zabieg, który będzie miał miejsce na terenie danej gminy lub miasta.

Jak otrzymać dofinansowanie na psa lub kota?

Warunki, jakie należy spełnić, aby otrzymać "500 plus" na swojego pupila mogą różnić się od siebie w poszczególnych urzędach. Wszędzie jednak zwierzak nie może wykazywać przeciwwskazań do ogólnego znieczulenia oraz musi być starszy niż 6 miesięcy.

Właściciel psa lub kota musi przedstawić w urzędzie dokumenty potwierdzające jego miejsca zamieszkania w danej gminie, odprowadzanie w tym miejscu podatków lub status studenta lokalnej uczelni. Jedynie niektóre urzędy posiadają specjalne limity i ograniczenia, ale zdecydowana większość, w przypadku spełnienia wszystkich warunków, pokrywa nawet sto procent zabiegu.

Akcja ma trwać do listopada 2023 roku lub do wyczerpania środków finansowych.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

źródło: fakt.pl, biznes.interia.pl

Tagi: Pies Kot