Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > W ZOO święta przyszły wcześniej. Jak przebiegła pierwsza gwiazdka najmłodszych mieszkańców?
Jakub Pasek
Jakub Pasek 24.03.2022 19:01

W ZOO święta przyszły wcześniej. Jak przebiegła pierwsza gwiazdka najmłodszych mieszkańców?

wombat w koszu
youtube.com/ Australian Reptile Park

Zwierzęta miały okazję poczuć prawdziwą świąteczną atmosferę. Na udostępnionym przez placówkę nagraniu widzimy jej podopiecznych, którzy przyszli na świat w tym roku. Jako że nagranie udostępniono dzień przed wigilią, (23.12) nie usłyszymy na nim żadnego z nich mówiącego ludzkim głosem. Zobaczymy za to stado olśniewających maluchów egzotycznych gatunków.

Zwierzęta z australijskiego zoo składają świąteczne życzenia

Trudno jest znaleźć osobę, która nie ucieszyłaby się na widok małych zwierząt. Wbrew temu, co może sugerować nazwa placówki, nie skupia się ona wyłącznie na gadach. Zwiedzający mogą w niej podziwiać także większość gatunków żyjących w Australii.

Na filmiku widzimy między innymi kilkumiesięczną koalę, sówkę, wombata czy dwa małe diabły tasmańskie bawiące się pomponem przy czapce świętego mikołaja. Władze parku chciały zaprezentować światu swoich najmłodszych podopiecznych.

-Chcieliśmy wywołać uśmiech na twarzach ludzi na całym świecie, pokazując nasze piękne maluchy, które urodziły się w tym roku. Myślę, że nam się udało - powiedział opiekun zwierząt Brandon Gifford.

Rzeczywiście, oglądając poczynania rozkosznych maluchów, z których żaden nie skończył jeszcze roku ciężko się nie uśmiechnąć. Niestety, w święta ogród pozostanie zamknięty, więc to jedyna okazja, by przyjrzeć się tym zwierzętom.

Ich opiekunowie zadbali o świąteczny nastrój, umieszczając podopiecznych na stroikach tak jak w wypadku Mango, pisklaka boobooka zwanego też sówką australijską. Choć wiele ogrodów zoologicznych prowadzi świąteczne akcje promocyjne, rzadko kiedy efekty chwytają za serce tak mocno.

Zwierzęta spędzą święta w spokojnej atmosferze

Zwierzęta z australijskich ogrodów spędzą święta w gronie najbliższych. Wszystkie placówki pozostają wtedy zamknięte dla zwiedzających, duża część personelu udaje się też na urlopy. W pracy pojawią się tylko osoby odpowiedzialne za podanie im wigilijnej wieczerzy.

Możliwe więc, że nawet jeśli któreś z nich przemówi ludzkim głosem, nikt nie usłyszy tego, co ma do powiedzenia. Zwierzaki z pewnością jednak docenią to, że będą mogły spędzić trochę czasu z dala od spojrzeń zwiedzających w rodzinnym gronie.

W Polsce wiele ogrodów organizuje w okresie przedświątecznym uroczyste obchody, często połączone z warsztatami edukacyjnymi dla dzieci. W zeszłym roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, nie było to możliwe. Niektóre zoo zbierają jednak prezenty dla podopiecznych, lub dzielą się filmikami i relacjami ze spacerów po zoo.

Zobacz wideo:

Źródło: youtube

Tagi: Zwierzęta ZOO