Swiatzwierzat.pl
zoo warszawa

Marek BAZAK/East News

Poznańskie zoo wystawiło na WOŚP niecodzienną ofertę. Wspaniały pomysł

9 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Poznańskie zoo postanowiło zaangażować się w zbiórkę środków na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uczestnicy akcji mogą wylicytować okazję do przepracowania dnia jako opiekun zwierząt.

Poznańskie zoo wspiera zbiórkę środków na sprzęt do polskich szpitali. W tym roku po raz kolejny zdecydowało się wystawić na allegro.pl wspaniała ofertę. Osoba, która zaoferuje najwyższą cenę, będzie mogła przez jeden dzień poczuć się jak jeden zamienić się w pracownika zoo i spędzić cały dzień ze zwierzakami! 

Poznańskie zoo przygotowało okazję dla wszystkich miłośników zwierząt

Praca opiekuna zwierząt z pewnością nie należy do lekkich. Możemy sobie jednak wyobrazić, że daje wykonującym ją osobą masę satysfakcji. Zwycięzca licytacji będzie mógł dosłownie "wejść w buty" jednego z nich. Jedynym formalnym wymaganiem odnośnie kandydatów jest ukończeni 18 roku życia.

- Zostań opiekunem zwierząt w poznańskim zoo na jeden dzień - poznaj tajniki naszej pracy, poznaj nasze zwierzęta z bliska, przekonaj się, jak fascynująca i wymagająca jest to praca. Szczęśliwemu zwycięzcy licytacji zapewnimy niezapomniany dzień pełen wrażeń na różnych działach, przy różnych zwierzętach - czytamy w opisie licytacji.

Wielu miłośników zwierząt marzy o pracy opiekuna dzikich stworzeń mieszkających w ogrodach zoologicznych. To świetna okazja, by przyjrzeć się z bliska ich zwyczajom, jak i zwiedzić obszary ogrodu, do których zwykli zwiedzajacy nie mają dostępu.

- Od rana, w stroju roboczym (zalecamy kalosze) przygotowujemy jedzenie, nakładamy siano, karmimy, sprzątamy, grabimy. Komu siano, komu mięso, komu warzywa i owoce a komu... robale? Jak wygląda praca w słoniarni? Jaki skład mają koktajle owocowe dla zwierząt nocnych? Jak wygląda SPA dla nosorożca? - czytamy dalej.

Poznańskie zoo wspiera WOŚP

Osoba, która wygra licytacje, będzie musiała jednak wykazać się odrobiną cierpliwości. Zakupiony przez siebie dzień w kaloszach opiekuna zwierząt poznańskiego zoo będzie mogła wykorzystać dopiero w okresie wiosenno-letnim 2021 roku.

Zimą w ogrodzie jest dużo mniej pracy, a niektóre zwierzęta spędzają większość czasu w ogrzewanych pawilonach. Decyzja władz placówki ma sprawić, że osoba, która wygra licytację, będzie mogła w pełni doświadczyć pracy w ogrodzie w najlepszym możliwym okresie roku.

Cały dochód z licytacji zostanie przekazany Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Na licytacje przekazano także między innymi plecaki z niespodziankami związanymi z tygrysami, z których hodowli słynie poznańskie zoo, najnowszą książkę dla dzieci dyrektor Ewy Zgrabczyńskiej "Łapa w łapę. Sekretne życie zwierząt" i inne niespodzianki.

Licytować można tutaj!

Źródło: facebook.com/Zoo Poznań Officail

Tagi:

Jakub PasekAutor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >