pies nie żyje
Źródło: unsplash/Nathalie SPEHNER

Znana marka wycofuje karmy dla zwierząt. Nie żyje już ponad 70 psów

14 Stycznia 2021

Nie żyje ponad 70 psów, a kolejne 80 zachorowało w wyniku spożycia jednej z karm dla zwierząt. Światowa firma zdecydowała się wycofać produkt ze sprzedaży, a Amerykańska Agencja Żywności i Leków prowadzi w tej sprawie dochodzenie.

Jak czytamy na dailymail.co.uk, firma Midwestern Pet Foods wycofuje niektóre produktu karmy dla zwierząt ze swojej oferty. Stwierdzono, że żywność zawiera niebezpieczne aflatoksyny, które powodują pleśń rosnącą na kukurydzy i innych zbożach. Midwestern Pet Foods rozpoczęła wycofywanie karmy ze sprzedaży.

Karma zabiła ponad 70 psów

- Stan na 11 stycznia 2020 roku mówił o śmieci ponad 70 psów i kolejnych 80 chorych z powodu zjedzenia karmy Sportmix - poinformowała Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA).

Firma została założona w 1926 roku. Nigdy nie zdarzyło jej się wycofywanie produktów ze sprzedaży. Midwestern Pet Foods poinformowało o wycofaniu karm: Sportmix, Pro Pac Originals, Splash, Sportstrail, Nunn Better i niektórych karm dla kotów, które były produkowane w fabrykach w Oklahomie.

Jakie objawy powoduje zjedzenie karmy?Jeśli u zwierzaka wystąpią m.in. wymioty, żółtaczkę, biegunka, brak apetytu czy ospałość należy pilnie zgłosić się do weterynarza. Niektóre z psów miały również uszkodzoną wątrobę.

Znaleźli kota tak małego, że mieścił się na łyżeczce. Niestety, weterynarz nie miał dla nich dobrych wieściZnaleźli kota tak małego, że mieścił się na łyżeczce. Niestety, weterynarz nie miał dla nich dobrych wieściCzytaj dalej

Właściciele są zrozpaczeni

Właściciele pupili są zrozpaczeni. Wielu z nich straciło swoje czworonogi, niektórzy dopiero teraz odkryli powód. Facebook jest pełen emocjonalnych wpisów opiekunów zwierzaków. Niestety, wydaje się, że to nie koniec tej historii.

- Mój pies był w 100 procentach zdrowy przed zjedzeniem tej kary -napisała jedna z użytkowniczek Facebooka, która pożegnała ukochanego psa.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Zobacz zdjęcie:

Psia łapa

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: o2.pl, dailymail.co.uk

Następny artykuł