Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-08-09T103911.994

Twitter.com @JeepneyJulez

Złe emocje na Olimpiadzie w Tokio. Wideo ukazuje fatalne zachowanie trenerki koni

9 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Igrzyska Olimpijskie w Tokio dobiegły końca. Wspaniałe widowisko i święto sportu nie obyło się jednak bez zgrzytów. W ferworze rywalizacji ludzi zapomina się o zwierzętach, które stanowią równoważną część zespołów w niektórych konkurencjach. Skandaliczne zachowanie trenerki koni zostało uwiecznione na wideo.

Pięciobój to konkurencja jeździecka. Wymaga od jeźdźca wykonania skoków przez przeszkody na zupełnie obcym koniu. To generuje nerwy i stres, który bywa rozładowywany w fatalny sposób.

BeFunky-collage - 2021-08-09T092516.452

Wieloryb zaplątał się w sieci. mężczyzna postanowił pomóc. Reakcja zwierzęcia wzrusza do łez

CZYTAJ DALEJ

Koń nie chciał się słuchać

Konie do pięcioboju są losowane przed przystąpieniem do konkurencji. To od sprawności jeźdźca i jego umiejętności nawiązania porozumienia ze zwierzęciem zależy wynik.

Niestety, nie każdy jeździec umie szybko porozumieć się z obcym zwierzęciem. Dla samych koni błyskawiczne skoki w połączeniu z kilkakrotną zmianą jeźdźca są bardzo stresujące. Stres to bardzo zły doradca.

Przekonała się o tym Niemka Annika Schleu. Wylosowała konia o imieniu Saint Boy. Niestety, zwierzę nie chciało jej słychać w czasie rozgrzewki i skoków, sprawiało kłopoty, przez co Annika nie była w stanie konkurować z innymi zawodnikami.

Skandaliczne zachowanie trenerki

Dziewczynie puściły nerwy, zaczęła płakać. Tuż obok, za barierką, stała jej trenerka, Kim Reisner. Probowała zagrzewać swoją zawodniczkę do walki, ale widząc, że nie przynosi to rezultatu, poleciła jej uderzyć wierzchowca szpicrutą.

Annika użyła szpicruty, ale koń nie zrobił się od tego potulniejszy. Co gorsza, gdy zwierzę zbliżyło się do barierki, sama trenerka uderzyła je pięścią w udo.

Krótki incydent, który w innych okolicznościach mógłby przejść bez echa, w czasie Olimpiady został nagrany przez wszędobylskie kamery. Wybuchł skandal.

Internauci oburzeni

Nagranie zostało opublikowane na Facebooku. Internauci zawrzeli gniewem na trenerkę, która posuwa się do bicia zwierzęcia, byle tylko osiągnąć wynik w zawodach.

- Trenerka wrzeszczy na swoją podopieczną, która zaczyna okładać konia szpicrutą! Zwierzę oczywiście nic nie rozumie i tylko bardziej się denerwuje. Tego trzeba zakazać, tego trzeba zakazać! - biada Julian, który opublikował nagranie na Twitterze.

- Zakażcie tego natychmiast! One się zachowują, jakby koń był maszyną, która ma działać zgodnie z instrukcją za każdym razem, jak się pociągnie dźwignię.

Za swój uczynek Kim Reisner została oficjalnie zdyskwalifikowana z Igrzysk Olimpijskich.

Obrońcy zwierząt w mediach społecznościowych zwrócili uwagę na fakt, że pięciobój to jedyna z dyscyplin olimpijskich, w której żywe zwierzę traktuje się jak przedmiot służący do osiągania wyników sportowych, jak młot do rzucania czy tyczkę do skoków.

Zobaczcie nagranie, na którym trenerka uderza konia:


Źródło: Twitter.com @JeepneyJulez

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Aktualności

Obrońcy zwierząt wyszli na ulice Warszawy. „Fakt, że różnią nas ciała nie znaczy że różnie odczuwamy"

Czytaj więcej >

Aktualności

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa. Czytelnicy Świata Zwierząt wyznają, za co kochają psy

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba fałszywych zgłoszeń o znęcaniu nad zwierzętami. To nowa metoda zemsty

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie fala przemocy wobec kotów. Nawet domowe pupile nie są bezpieczne

Czytaj więcej >
Lekarz

Aktualności

Lekarze weterynarii ujawnili szokującą prawdę o swoim zawodzie. Co piąty z nich miewa myśli samobójcze

Czytaj więcej >

Aktualności

Rośnie liczba skazanych za złe traktowanie zwierząt. Czy zaostrzenie kar rozwiąże problem?

Czytaj więcej >