Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Grupa nastolatków wydłubała oczy jeżowi. Leżał zwinięty w kulkę
Łucja Jureczko
Łucja Jureczko 13.09.2019 12:52

Grupa nastolatków wydłubała oczy jeżowi. Leżał zwinięty w kulkę

zamość
fot.Facebook

Zamość to miasto w województwie lubelskim jest jednym z większych ośrodków kulturowych, edukacyjnych i turystycznych w województwie. To właśnie tutaj, mężczyzna znalazł rannego jeża w lesie, zwierzak wyglądał okropnie – miał wydłubane oczy.

Zamość to właśnie w tym mieście doszło do prawdziwego okrucieństwa. Jeż był w tragicznym stanie. Miał wydłubane oczy zapałkami, leżał zwinięty w kulkę. Bardzo się bał, nie sądził, że przyjdzie pomoc, ale czy nie było już za późno? Czy dało się go uratować?

Zamość: Mężczyzna znalazł w lesie rannego jeża

Mężczyzna udał się na spacer ze swoim psem, nie podejrzewał jednak czego zostanie świadkiem. Gdy spacerując ze swoim pupilem w okolicach Zamościa, zobaczył grupkę nastolatków od razu zauważył, że zachowują się oni dość dziwnie.

Mężczyzna zaintrygowany całą sytuacją postanowił sprawdzić co tam się dokładnie dzieje, jednak gdy zaczął się zbliżać, dzieci uciekły. Właśnie wtedy zobaczył tego biednego jeża.

„Z jednego oka leciała krew, a w drugim tkwiła drzazga od zapałki”

Jeż leżał skulony, jego oko krwawiło, a w drugim tkwiła drzazga od zapałki. Jak grupa nastolatków mogła się dopuścić tak brutalnego czynu?

Mężczyzna zabrał zwierzę i przywiózł je do Stowarzyszenia Leśne Pogotowie. Na szczęście malucha udało się w jakimś stopniu odratować, choć już nigdy nie będzie w pełni sił.

Jeż był bardzo agresywny, ledwo dał sobie pomóc

Jeż był kompletnie przerażony, przez co też starał się ugryźć ludzi, którzy chcieli mu pomóc. Niestety maluch całkowicie stracił wzrok. Oczy dość ładnie się goją, jednak jeż już nigdy nie odzyska wolności. Nie poradziłby sobie sam na dworze.

Mężczyzna nie zgłosił sprawy na policję. Zapewne stwierdził, że nic to nie da, ponieważ nie ma żadnego nagrania z kamery. Właśnie dlatego ośrodek sam zgłosił sprawę i prosi ludzi o nagłośnienie sprawy. „Może jeśli to nagłośnimy, ktoś przypomni sobie, że ich widział. Może ktoś się zgłosi”.

Ranne zwierzę w lesie – gdzie zgłosić? Jeśli znaleźliśmy ranne zwierzę w lesie należy przede wszystkim powiadomić urząd gminy. Warto także skontaktować się z Leśnictwem, na pewno chętnie doradzą jak powinniśmy się zachować i mogą nam w nawiązaniu kontaktu z gminą oraz weterynarzem.

ZOBACZ FILMIK TUTAJ.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zamość

Zamość: Mężczyzna znalazł w lesie rannego jeża, okazało się, że skatowała go grupa nastolatków.

zamość

Warto wiedzieć, czy wolno nam zabrać zwierzęta ranne znalezione w lesie. Ta infografika na pewno w tym pomoże.

zamość

Jeśli często spacerujecie po lasach, warto zapamiętać lub ściągnąć na telefon ten obrazek. Pamiętajcie, aby nie tylko działać, ale także robić to z głową.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pies to wielki przyjaciel, ale i wydatek. Koszty mogą zdziwić
  2. Chłopiec zobaczył swojego psa po 8 miesiącach rozłąki. Nie mógł powstrzymać łez
  3. Kot został wykiwany przez myszkę. Gryzoń udawał, ze nie żyje. Wszystko zarejestrowała kamera
  4. Co robić, gdy koty się biją? Jak rozdzielić walczące zwierzaki i zapobiec przyszłym konfliktom?
  5. Niemowlak obudził psa swoim gaworzeniem. Reakcja zwierzaka nagrała się w ukrytej kamerze, matka miała łzy w oczach
  6. Zobaczyła, co pies robi jej śpiącemu dziecku. Natychmiast wyciągnęła telefon i zaczęła nagrywać