Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Zaginiona kotka wdarła się na piłkarską murawę. Dzięki sławie wróciła do domu
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 31.03.2022 11:42

Zaginiona kotka wdarła się na piłkarską murawę. Dzięki sławie wróciła do domu

kotka
twitter/skysport

Historia kotki Topsey jest wyjątkowa! Odnalazła się ona po ośmiu miesiącach od zaginięcia, pojawiając się na boisku, gdzie rozgrywał się mecz piłki nożnej. Niestety była ranna, dlatego jej właścicielka Alison Jubb zorganizowała zbiórkę na leczenie swojej pupilki.

Historia rodem z filmów miała miejsce w Owlerton, przedmieściu angielskiego miasta Sheffield. Brytyjka Alison Jubb po ośmiu miesiącach odzyskała swoją zaginioną kotkę, którą okazał się „kot z Hillsborough”. Zwierzak otrzymał takie miano, ponieważ przerwał mecz rozgrywający się właśnie na stadionie Hillsborough.

Kot odnalazł się po ośmiu miesiącach

Alison Jubb wszędzie szukała swojej kotki Topsey, która zaginęła w czerwcu 2021 roku. Robiła wszystko by ją odnaleźć, ale niestety czas mijał, a nic w sprawie się nie zmieniało. Po ośmiu miesiącach kiedy Brytyjka straciła już nadzieję na pozytywne zakończenie, nastąpił przełom i kotka się odnalazła.

9-letnia kotka pojawiła się bardzo niespodziewanie. Kiedy Jubb usłyszała od synowej, że na boisku podczas meczu, emitowanym w telewizji, pojawił się kot wyglądający jak Topsey, nie wierzyła, że to może być ona.

Następnego dnia okazało się jednak, że to rzeczywiście była jej ukochana kotka. Weterynarz powiadomił ją o tym telefonicznie. Nie miał wątpliwości, ponieważ była zaczipowana.

Zebrano ponad 11 tys. funtów na leczenie kotki

Wyjście kotki na boisko wywołało sporo radości i oklasków. Niestety jednak szybko okazało się, że jest poważnie ranna. Ślady zębów na jej szyi wskazywały na to, że została wcześniej zaatakowana przez inne zwierzę. Później okazało się, że miała także uszkodzone nerwy oraz krąg szyjny.

Topsey wymagała kosztownego leczenia, dlatego jej opiekunowie postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy. Sławna kotka zebrała ponad 11 tys. funtów! Opiekunowie zapowiedzieli, że pieniądze, których nie wykorzysta na leczenie Topsey przekażą organizacji pro-zwierzęcej Pet Samaritans. Obecnie gwiazda stadionu jest w domu z opiekunami i otoczona właściwą opieką wraca do zdrowia.

Zobacz zdjęcia:

Topsey z właścicielką

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: dailypaws.com, wamiz.pl