Swiatzwierzat.pl
kotka

twitter/skysport

Zaginiona kotka wdarła się na piłkarską murawę. Dzięki sławie wróciła do domu

31 Marca 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Historia kotki Topsey jest wyjątkowa! Odnalazła się ona po ośmiu miesiącach od zaginięcia, pojawiając się na boisku, gdzie rozgrywał się mecz piłki nożnej. Niestety była ranna, dlatego jej właścicielka Alison Jubb zorganizowała zbiórkę na leczenie swojej pupilki.

Historia rodem z filmów miała miejsce w Owlerton, przedmieściu angielskiego miasta Sheffield. Brytyjka Alison Jubb po ośmiu miesiącach odzyskała swoją zaginioną kotkę, którą okazał się „kot z Hillsborough”. Zwierzak otrzymał takie miano, ponieważ przerwał mecz rozgrywający się właśnie na stadionie Hillsborough.

Kot odnalazł się po ośmiu miesiącach

Alison Jubb wszędzie szukała swojej kotki Topsey, która zaginęła w czerwcu 2021 roku. Robiła wszystko by ją odnaleźć, ale niestety czas mijał, a nic w sprawie się nie zmieniało. Po ośmiu miesiącach kiedy Brytyjka straciła już nadzieję na pozytywne zakończenie, nastąpił przełom i kotka się odnalazła.

9-letnia kotka pojawiła się bardzo niespodziewanie. Kiedy Jubb usłyszała od synowej, że na boisku podczas meczu, emitowanym w telewizji, pojawił się kot wyglądający jak Topsey, nie wierzyła, że to może być ona.

Następnego dnia okazało się jednak, że to rzeczywiście była jej ukochana kotka. Weterynarz powiadomił ją o tym telefonicznie. Nie miał wątpliwości, ponieważ była zaczipowana.

Owczarek

Owczarek sprowadził pomoc do rannego w wypadku opiekuna. „To mój anioł stróż”

CZYTAJ DALEJ

Zebrano ponad 11 tys. funtów na leczenie kotki

Wyjście kotki na boisko wywołało sporo radości i oklasków. Niestety jednak szybko okazało się, że jest poważnie ranna. Ślady zębów na jej szyi wskazywały na to, że została wcześniej zaatakowana przez inne zwierzę. Później okazało się, że miała także uszkodzone nerwy oraz krąg szyjny.

Topsey wymagała kosztownego leczenia, dlatego jej opiekunowie postanowili zorganizować zbiórkę pieniędzy. Sławna kotka zebrała ponad 11 tys. funtów! Opiekunowie zapowiedzieli, że pieniądze, których nie wykorzysta na leczenie Topsey przekażą organizacji pro-zwierzęcej Pet Samaritans. Obecnie gwiazda stadionu jest w domu z opiekunami i otoczona właściwą opieką wraca do zdrowia.

Zobacz zdjęcia:

Topsey z właścicielką

8 ras psów, które całe życie wyglądają jak szczeniaki. Nie sposób im się oprzeć

Niektóre psy, ze względu na swoje niewielkich rozmiarów ciała przez całe życie wyglądają, jak szczeniaki. Inne nadrabiają szczenięcym zachowaniem. Wszystkie łączy jedno: są wiernymi przyjaciółmi człowieka. (Fot. Annette Shaff, canva.com)

Zobacz galerię >

Sprawdź, czy jesteś prawdziwym znawcą kotów!

Pytanie 1 z 7

Koty po urodzeniu...

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: dailypaws.com, wamiz.pl

Tagi:

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Kot czy pająk? Opiekunka zdębiała, gdy zobaczyła, co wyprawia zwierzak, nagranie to hit

Czytaj więcej >

Koty

Koci Książę cudem uniknął śmierci. "We wnętrzu uszu znajdowała się prawdziwa kopalnia świerzbowca"

Czytaj więcej >

Koty

Nie wiedzieli, że są filmowani. Dwóch nastolatków uratowało kota potrąconego na drodze

Czytaj więcej >

Koty

"Kto zjadł mój obiad?" Kotka zemściła się za kradzież jedzenia, zwierzaki rozbawiły cały Internet

Czytaj więcej >

Koty

Pielęgniarka przygarnia kotkę z ulicy. Wkrótce z brzydkiego kaczątka zmienia się w księżniczkę

Czytaj więcej >

Koty

Katowice: Spod gruzów wyciągnięto Milusia. Nadal poszukiwany jest jeden kot i pies

Czytaj więcej >