Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Zabrali szczeniaka do weterynarza na pierwsze szczepienie. Reakcja chłopca rozczula do łez
Michał Fitz
Michał Fitz 22.02.2023 10:38

Zabrali szczeniaka do weterynarza na pierwsze szczepienie. Reakcja chłopca rozczula do łez

szczepienie
facebook.com/ViralHog

Szczepienia są bardzo istotne nie tylko dla ludzi, ale również dla zwierząt. Te powinny pierwszą dawkę przyjąć już w pierwszych tygodniach życia. Czworonogi jednak nie zawsze łatwo to znoszą. Jak się okazuje, ich właściciele też nie do końca.

Sieć podbija bowiem filmik, na którym widać, jak mały chłopiec zareagował na szczepienie swojego szczeniaka. Mimo iż ból towarzyszący ukłuciu trwał zaledwie kilka sekund, kilkulatkowi ścisnęło się serce, słysząc żałosne popiskiwanie.

Chłopczyk przejął się szczepieniem swojego psa

Na wspomnianym nagraniu widać jak kilkutygodniowy szczeniaczek rasy chihuahua, który dosłownie mieści się w dłoni, przyjmuje swoje pierwsze szczepienie. Piesek jest naturalnie mocno zdezorientowany, a że to jego pierwsze zetknięcie z igłą, piszczy i wierci się w rękach właścicielki. Strach ma wielkie oczy, gdyż oczywiście nie działa mu się żadna krzywda.

Mimo to kilkuletni chłopczyk, który siedział na siedzeniu pasażera w aucie, zaczął rozpaczliwie płakać, bo widocznie nie rozumiał, że jego nowy przyjaciel tak naprawdę nie cierpi. Po chwili czule objął chihuahuę i rozpaczając, wskazał palcem niewielki ślad po ukłuciu na karku zwierzęcia.

Dzikie zwierzę wpadło z wizytą na posesję, z jego ciała coś zwisało. Nic słodszego dziś nie zobaczysz

Wychowanie zwierzaków z dziećmi to podstawa

Jak udowodniono, nawiązywanie relacji między małym dzieckiem a zwierzęciem działa z korzyścią dla rozwoju obydwu stron. Pociecha dzięki takiemu towarzystwu od samego początku uczy się empatii i tolerancji dla słabszych istot. Należy przy tym pamiętać, by odpowiednio dawkować dziecku obowiązki dotyczące czworonoga, bo na początku może go zaniedbać, jeśli całkowicie będzie musiało za niego odpowiadać.

Internauci zachwycali się tym, jak empatyczny jest młody człowiek i są przekonani, że w przyszłości będzie dobrym panem dla swojego pupila. Oby do tego czasu oswoił się z myślą, iż jego czworonożny przyjaciel wymaga regularnych wizyt w gabinecie weterynaryjnym.

Kiedy zabrać szczeniaka na pierwsze szczepienie?

Szczepienia zaaplikowane w odpowiednim momencie to podstawa do tego, by szczeniak rósł w siłę i osiągnął dojrzałość. Warto więc wiedzieć, kiedy należy je wykonać. Na pierwsze z nich można się udać, gdy piesek przekroczy 6 tygodni życia. Nie powinien być jednak starszy niż 9 tygodni.

Na tym jednak nie koniec, bo później weterynarz wykonuje na czworonogu jeszcze inne szczepienia. Ostatnie z nich powinno odbyć się, gdy pies przekroczy 16. tydzień życia. Jeśli chcemy, by nasz pupil był bezpieczny, nie wolno o tym zapominać. Po tym okresie musimy pamiętać o regularnym odnawianiu szczepienia przeciwko wściekliźnie.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: Viral Hog