Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Zabrał pitbulla do psiego fryzjera. Wcale nie miał zamiaru po niego wrócić
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 13.03.2023 12:45

Zabrał pitbulla do psiego fryzjera. Wcale nie miał zamiaru po niego wrócić

Pitbull
SAM TAYLOR

Mężczyzna zostawił psa rasy pitbull pod opieką pracowników salonu urody w Queens. Suczka o imieniu Eva nie zdawała sobie sprawy, iż ta podróż stanie się początkiem bolesnych doświadczeń. Właściciel nigdy nie wrócił po swoją podopieczną, a salon fryzjerski dla czworonogów stał się jej domem na następne trzy lata.

Amerykańskie schroniska pękają w szwach od psów i kotów w różnym przedziale wiekowym, aczkolwiek nie da się ukryć, że zdecydowaną większość stanowią zwierzęta starsze, schorowane oraz te, które przynależą do tzw. “ras agresywnych”. Przed kilkoma laty grono niechcianych pupili zasilił pitbull, którego pozbyto się w podstępny sposób.

Zabrał psa do salonu urody i zostawił na łasce nieznajomych

Szkodliwe stereotypy i niewłaściwa postawa wobec przedstawicieli pitbulli, amstaffów czy bulltereierów mają realny wpływ na życie tysięcy czworonogów, czego przykładem jest smutna historia Eve. Około 3-letnia suczka została bez dachu nad głową po tym, jak właściciel przyprowadził je do salonu fryzjerskiego i odmówił zabrania jej z powrotem do domu.

g0aiUPu.jpg
SAM TAYLOR

Mężczyzna próbował się tłumaczyć, iż zarządca budynku, w którym dotychczas wspólnie mieszkali, nie pozwolił mu dłużej trzy mać psa w swoim mieszkaniu. Dotychczas przez większość czasu trzymał pupila w klatce.

Zamiast podjąć próbę znalezienia suczce nowego domu czy też zgłosić się po pomoc do schroniska czy organizacji działającymi na rzecz zwierząt, zostawił psinkę u groomerów. Eve nie rozumiała, dlaczego nieoczekiwanie została rozdzielona ze swoim panem, ale miała pozostać w psim salonie piękności wyłącznie tymczasowo. Tak się jednak nie stało. 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Suczka przez 3 lata mieszkała w ciasnym boksie

Pracownicy salonu fryzjerskiego robili wszystko, co w ich mocy, by zadbać o potrzeby tymczasowej podopiecznej - wyprowadzali go na spacer, karmili, a nawet szczepili. Niestety specyfika ich pracy nie pozwalała na poświęcenie zwierzęciu wystarczająco dużo czasu i uwagi. 

Towarzystwo zapewniano suczce wyłącznie w przerwach, jednak na noc pozostawała sama w piwnicy. Pomimo niedogodności Eve pozostawała radosna i bardzo ceniła sobie troskę nowych opiekunów. Oczywiście godzina otwarcia lokalu, kiedy pracownicy witali się z pieskiem, był najwspanialszą chwilą w ciągu dnia.

pitbull_2-1.jpg
SAM TAYLOR

Właściciel składał sporadyczne wizyty w salonie groomerskim, aż w końcu odwiedziny ustały całkowicie - podobnie jak opłata za wyżywienie oraz pobyt w lokalu usługowym. Pracownicy salonu nie są w stanie pojąć, dlaczego mężczyzna był w stanie zostawić tak kochanego, miłego i towarzyskiego psa. 

Losem suczki zainteresowali się odpowiedni ludzie

Wieść o smutnych losach zwierzęcia dotarła do Sama Taylora, miłośnika psów, który wyznaczył sobie za cel znalezienie kochających właścicieli i umieszczenie pitbulla w nowym domu. Mężczyzna zdawał sobie jednak sprawę, iż prawie 4-letni pies spędził większość życia w zamknięciu, dlatego nie był obyty w kontaktach z innymi czworonogami. Braki w socjalizacji nadrabiał entuzjazmem i posłuszeństwem wobec ludzi.

- Eve jest spokojna, cierpliwa, inteligentna, przyjazna. Trudno sobie wyobrazić okoliczności, które skłoniłyby kogoś do porzucenia tak wyjątkowego psa - zauważa Taylor.

scale - 2023-03-13T115942.957.webp
SAM TAYLOR

Organizacje pro-zwierzęce łączą siły, by znaleźć Evie dom na zawsze, w którym będzie kochana, otoczona troską i gdzie nauczy się, jak to jest być psem. Trzymamy kciuki, by jak najszybciej osiągnęli sukces! 

Źródło: The Dodo

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich
Will Atherton to behawiorysta i trener psów z Wielkiej Brytanii, który swoimi doświadczeniami z czworonogami i wiedzą, jaką udało mu się zgromadzić przez lata, chętnie dzieli się z internautami za pośrednictwem swojego TikToka. Tym razem ekspert zdradził, jakie rasy psów uważa za najwierniejsze. Te zwierzaki dla swoich opiekunów byłyby w stanie zrobić niemal wszystko.Znany psi trener Will Atherton postanowił pomóc przyszłym właścicielom czworonogów. W krótkim materiale na TikToku wyjawił, na jakie rasy należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy zyskać wiernego i lojalnego stróża rodziny.
Czytaj dalej
Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać
Pewna Amerykanka przygarnęła z ulicy małego kota o czarnym umaszczeniu. Wtedy była przekonana, że urocza kulka wyrośnie na pięknego mruczka z nieco dłuższym futerkiem, jednak po upływie kilku tygodni z jej podopiecznym zaczęło dziać się coś dziwnego. W życiu by się nie spodziewała, że pyszczek zwierzęcia zmieni się nie do poznania.Kobieta o imieniu Erin przygarnęła swojego pupila, kiedy miał zaledwie osiem tygodni. Mruczek wyszedł z krzaków nieopodal domu jej byłego chłopaka, a ona od razu wiedziała, że to nie przypadek. Tak między nią a zwierzakiem narodziła się miłość od pierwszego wejrzenia.
Czytaj dalej