Swiatzwierzat.pl

SAM TAYLOR

Zabrał pitbulla do psiego fryzjera. Wcale nie miał zamiaru po niego wrócić

13 Marca 2023

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Mężczyzna zostawił psa rasy pitbull pod opieką pracowników salonu urody w Queens. Suczka o imieniu Eva nie zdawała sobie sprawy, iż ta podróż stanie się początkiem bolesnych doświadczeń. Właściciel nigdy nie wrócił po swoją podopieczną, a salon fryzjerski dla czworonogów stał się jej domem na następne trzy lata.

Amerykańskie schroniska pękają w szwach od psów i kotów w różnym przedziale wiekowym, aczkolwiek nie da się ukryć, że zdecydowaną większość stanowią zwierzęta starsze, schorowane oraz te, które przynależą do tzw. “ras agresywnych”. Przed kilkoma laty grono niechcianych pupili zasilił pitbull, którego pozbyto się w podstępny sposób.

Zabrał psa do salonu urody i zostawił na łasce nieznajomych

Szkodliwe stereotypy i niewłaściwa postawa wobec przedstawicieli pitbulli, amstaffów czy bulltereierów mają realny wpływ na życie tysięcy czworonogów, czego przykładem jest smutna historia Eve. Około 3-letnia suczka została bez dachu nad głową po tym, jak właściciel przyprowadził je do salonu fryzjerskiego i odmówił zabrania jej z powrotem do domu.

g0aiUPu.jpg
SAM TAYLOR

Mężczyzna próbował się tłumaczyć, iż zarządca budynku, w którym dotychczas wspólnie mieszkali, nie pozwolił mu dłużej trzy mać psa w swoim mieszkaniu. Dotychczas przez większość czasu trzymał pupila w klatce.

Zamiast podjąć próbę znalezienia suczce nowego domu czy też zgłosić się po pomoc do schroniska czy organizacji działającymi na rzecz zwierząt, zostawił psinkę u groomerów. Eve nie rozumiała, dlaczego nieoczekiwanie została rozdzielona ze swoim panem, ale miała pozostać w psim salonie piękności wyłącznie tymczasowo. Tak się jednak nie stało. 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Suczka przez 3 lata mieszkała w ciasnym boksie

Pracownicy salonu fryzjerskiego robili wszystko, co w ich mocy, by zadbać o potrzeby tymczasowej podopiecznej - wyprowadzali go na spacer, karmili, a nawet szczepili. Niestety specyfika ich pracy nie pozwalała na poświęcenie zwierzęciu wystarczająco dużo czasu i uwagi. 

Towarzystwo zapewniano suczce wyłącznie w przerwach, jednak na noc pozostawała sama w piwnicy. Pomimo niedogodności Eve pozostawała radosna i bardzo ceniła sobie troskę nowych opiekunów. Oczywiście godzina otwarcia lokalu, kiedy pracownicy witali się z pieskiem, był najwspanialszą chwilą w ciągu dnia.

pitbull_2-1.jpg
SAM TAYLOR

Właściciel składał sporadyczne wizyty w salonie groomerskim, aż w końcu odwiedziny ustały całkowicie - podobnie jak opłata za wyżywienie oraz pobyt w lokalu usługowym. Pracownicy salonu nie są w stanie pojąć, dlaczego mężczyzna był w stanie zostawić tak kochanego, miłego i towarzyskiego psa. 

Losem suczki zainteresowali się odpowiedni ludzie

Wieść o smutnych losach zwierzęcia dotarła do Sama Taylora, miłośnika psów, który wyznaczył sobie za cel znalezienie kochających właścicieli i umieszczenie pitbulla w nowym domu. Mężczyzna zdawał sobie jednak sprawę, iż prawie 4-letni pies spędził większość życia w zamknięciu, dlatego nie był obyty w kontaktach z innymi czworonogami. Braki w socjalizacji nadrabiał entuzjazmem i posłuszeństwem wobec ludzi.

- Eve jest spokojna, cierpliwa, inteligentna, przyjazna. Trudno sobie wyobrazić okoliczności, które skłoniłyby kogoś do porzucenia tak wyjątkowego psa - zauważa Taylor.

scale - 2023-03-13T115942.957.webp
SAM TAYLOR

Organizacje pro-zwierzęce łączą siły, by znaleźć Evie dom na zawsze, w którym będzie kochana, otoczona troską i gdzie nauczy się, jak to jest być psem. Trzymamy kciuki, by jak najszybciej osiągnęli sukces! 

Źródło: The Dodo

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich

CZYTAJ DALEJ
 Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać

Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

PitbullZwierzęta

Podobne artykuły

Psy

Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Czytaj więcej >

Psy

Rodzina na wakacjach zapozowała do zdjęcia. Bezdomny piesek zdecydowanie skradł całe show
Czytaj więcej >

Psy

Spacerował z psem po plaży. Omal nie porwała ich gigantyczna fala
Czytaj więcej >

Psy

Owczarek niemiecki poznaje małe kocięta. Pies chciał rządzić, role szybko się odwróciły
Czytaj więcej >

Psy

Zauważyła na skórze bolesne strupy. Wszystko zaczęło się od całowania zwierzaków domowych
Czytaj więcej >

Psy

Właściciele lokalu dosadnie o tym, co myślą o psach w restauracji. Wystawiono tabliczkę
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz roli domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]