Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 10.03.2023 14:40

Psi trener wyróżnił 3 najwierniejsze rasy psów. Zawsze staną w obronie właściciela i jego bliskich

None
pixabay/Tommy_Rau, tiktok/iamwillatherton

Will Atherton to behawiorysta i trener psów z Wielkiej Brytanii, który swoimi doświadczeniami z czworonogami i wiedzą, jaką udało mu się zgromadzić przez lata, chętnie dzieli się z internautami za pośrednictwem swojego TikToka. Tym razem ekspert zdradził, jakie rasy psów uważa za najwierniejsze. Te zwierzaki dla swoich opiekunów byłyby w stanie zrobić niemal wszystko.

Znany psi trener Will Atherton postanowił pomóc przyszłym właścicielom czworonogów. W krótkim materiale na TikToku wyjawił, na jakie rasy należy zwrócić szczególną uwagę, jeśli chcemy zyskać wiernego i lojalnego stróża rodziny.

Najwierniejsze rasy psów

Każdy człowiek przed podjęciem decyzji o przygarnięciu psa, jeśli oczywiście decyduje się na zakup szczeniaka z profesjonalnej hodowli, powinien zapoznać się ze specyfiką danej rasy. Z pomocą przychodzą wówczas behawioryści zwierzęcy, którzy niejednokrotnie okazują się być niezastąpionymi ekspertami w kwestii przewidywania i kontroli zachowania psów. Dzięki udzielanym przez nich wskazówkom łatwiej dopasować do człowieka kompatybilną psią rasę, ponieważ wieloletnie obserwacje i praca z konkretnymi typami czworonogów pozwalają scharakteryzować każdą z nich. 

Niektóre psy doskonale nadają się do siedzącego trybu życia i niechętnie ruszają się z kanapy, inne natomiast wolą długie spacery, a mieszkanie w bloku bez możliwości wyjścia na podwórko byłoby dla nich prawdziwą katorgą. Dodatkowo dobór psa należy przemyśleć również pod kątem potencjalnych problemów wynikających z użytkowości konkretnych ras czy cech wyglądu zewnętrznego. 

Zależna od rasy okazuje się też wierność i lojalność psa względem właściciela. Niektóre są w stanie niemal wskoczyć za opiekunami w ogień, natomiast inne pozostają bojaźliwe, kiedy dzieje się coś niedobrego. Oczywiście warto zaznaczyć, że nie jest to reguła!

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

3 rasy psów, które zawsze staną w obronie właściciela

Brytyjski behawiorysta wyjawił już wcześniej, które rasy są najtrudniejsze do ułożenia oraz jakie zdecydowanie odradza niedoświadczonym właścicielom, którzy po raz pierwszy biorą czworonoga pod swoją opiekę. Teraz zapraszamy na zestawienie 3 najwierniejszych ras psów.

1. Owczarek niemiecki

Owczarki niemieckie to bardzo lojalne względem właściciela psy, a więź z nim pogłębiają jeszcze bardziej podczas wspólnych treningów, aktywności i pracy. Relacja, jaka wywiązuje się między nimi, jest naprawdę wyjątkowa i niepowtarzalna. Dzięki poświęcaniu im odpowiedniej ilości czasu stają się wierne, lojalne i kochające, jak naprawdę rzadko które czworonogi. 

Owczarek niemiecki
pixabay/Ralphs_Fotos
 

2. Labrador

Ekspert z Wielkiej Brytanii wyznaje, że labradory to przedstawiciele jego ulubionej rasy. W swojej wypowiedzi podkreśla, że pupile zaklasyfikowane do sekcji psów aportujących są lojalne względem całej rodziny, ale ich serce należy do jednej wybranej osoby. Podobnie jak w przypadku owczarków niemieckich, więź z opiekunem zdecydowanie umacnia się podczas wspólnych treningów i szkolenia.

Labrador
pixabay/Chiemsee2016
 

3. Cane Corso

Will Atherton zaznacza, że opowiadając o najwierniejszych rasach psów nie mógłby nie wspomnieć o cane corso. Choć z wyglądu czworonogi te mogą wywoływać strach, zapewnia, że jeśli człowiek zapracuje sobie na ich szacunek i zaufanie, staną się względem niego najbardziej wiernymi stworzeniami na ziemi. 

Cane corso
pixabay/cely_

Jak pies okazuje swoje zaufanie?

Psy, które są wierne swoim właścicielom, najczęściej obdarowują ich bezgranicznym zaufaniem. Jak jednak rozpoznać, że pupil zaufał człowiekowi? Okazuje się, że istnieje kilka uniwersalnych znaków, które świadczą o takim uczuciu.

Przede wszystkim pies ufający opiekunowi chce spędzać z nim czas, zaczepia go, domaga się dotyku i liże. Oprócz tego interesuje się wszystkim, co robi jego ukochany człowiek oraz pragnie towarzyszyć mu podczas wykonywania każdej czynności. Zdarza się, że podkrada jego buty lub części garderoby, tak aby czuć jego zapach jak najbliżej, nawet kiedy nie ma go obok. Z takimi osobami chętnie dzielą się również swoimi zabawkami, którymi zachęcają do wspólnej zabawy.

 

źródło: tiktok; fera.pl

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?
W ostatnim czasie leśnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego natknęli się na gigantyczne dziury w drzewach, które wyglądają jakby wyszły spod ręki wandali. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości to robota pewnego płochliwego zwierzęcia. Jaki ptak jest ich autorem i gdzie najczęściej można je znaleźć? Niewątpliwie precyzyjnie wydrążona w drzewie dziupla o kwadratowym bądź prostokątnym kształcie może wydawać się czymś zaskakującym i rzadko spotykanym w polskich lasach. Jesteśmy przekonani, że niektórzy mogliby nawet pomyśleć, że to sprawka człowieka. Okazuje się jednak, że za całym zamieszaniem stroi płochliwe stworzenie, które w Polsce objęto ochroną gatunkową ścisłą.
Czytaj dalej
Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"
Jak zmieniają się zwierzęta po adopcji? Użytkownik Reddita pokazał metamorfozę kota, którego przygarnął z ulicy. Widząc zestawienie dwóch zdjęć, aż trudno uwierzyć, że jest na nich ten sam mruczek. Internauci są jednomyślni w twierdzeniu, że największą różnicę widać w jego oczach. Larry to kot, który w końcu natrafił na osobę, dla której jego los nie był obojętny. Na jego przykładzie można doskonale zaobserwować, jak bardzo zmieniają się stworzenia, które z niechcianego i porzuconego zwierzaka stają się kochanym i zadbanym pupilem domowym. 
Czytaj dalej