Swiatzwierzat.pl

tiktok/phantomoftheopurra

Czarny kociak urodził się z "gorączką". Wraz z wiekiem kolor jego futra zaczął się zmieniać

9 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Pewna Amerykanka przygarnęła z ulicy małego kota o czarnym umaszczeniu. Wtedy była przekonana, że urocza kulka wyrośnie na pięknego mruczka z nieco dłuższym futerkiem, jednak po upływie kilku tygodni z jej podopiecznym zaczęło dziać się coś dziwnego. W życiu by się nie spodziewała, że pyszczek zwierzęcia zmieni się nie do poznania.

Kobieta o imieniu Erin przygarnęła swojego pupila, kiedy miał zaledwie osiem tygodni. Mruczek wyszedł z krzaków nieopodal domu jej byłego chłopaka, a ona od razu wiedziała, że to nie przypadek. Tak między nią a zwierzakiem narodziła się miłość od pierwszego wejrzenia.

Ashfur to czarny kot z nietypowym pyszczkiem

Erin zaprosiła nowego podopiecznego do domu. Ashfur - bo takie imię otrzymał młody samiec - miał ogromne szczęście, iż natrafił na wyrozumiałą i troskliwą osobę. Kociak rósł jak na drożdżach, a jego opiekunka wiedziała, że jest z nią szczęśliwy, zupełnie tak, jak ona z nim.

- Wybrał nas - stwierdziła wówczas Erin. 

Wraz z upływem kolejnych dni, Erin zauważyła, że czarny pyszczek jej pupila zaczyna się wyraźnie zmieniać. Nagle połowa futerka zaczęła jaśnieć. Poprzez kontrast z drugą, ciemną częścią ten wzór stawał się bardzo wyraźny. 

Niewyjaśniona tajemnica mostu psich samobójców. Do dziś skoczyło z niego 600 psów

Niewyjaśniona tajemnica mostu psich samobójców. Do dziś skoczyło z niego 600 psów

CZYTAJ DALEJ

Pyszczek Ashfura zaczął się zmieniać

Kiedy z malucha przygarniętego z ulicy wyrósł czarny kot o nietypowej urodzie, Erin wiedziała, że koniecznie musi pokazać go całemu światu. Dzięki publikacji nagrań z udziałem zwierzaka internauci z różnych części kuli ziemskiej mają szansę podziwiać jego rzadko spotykane umaszczenie.

Jasna połowa pyszczka jest ogromnym kontrastem do pozostałego czarnego futerka, które zajmuję resztę jego ciała. Sprawia wrażenie zupełnie, jakby ktoś oddzielił je grubą kreską na dwie całkowicie różne części. 

Opiekunka wyjątkowego mruczka w social mediach często porównuje Ashfura do “Upiora z opery”, właśnie ze względu na jego nietypową urodę. Można powiedzieć, że ewoluował w prawdziwe “dzieło sztuki".

Dwukolorowy pyszczek może być wynikiem fever coat

Kot bardzo spodobał się użytkownikom sieci, którzy w komentarzach nie szczędzą mu komplementów oraz pytają o przyczyny metamorfozy. Opiekunka mruczka z dwukolorowym pyszczkiem wyjaśnia, że jego uroda może być spowodowana dolegliwością nazywaną “fever coat” lub febrą sierści, czyli tzw. gorączkową sierścią

Zmiana umaszczenia kota może nastąpić pod wpływem różnych czynników , lecz najczęściej objawia się w następstwie odczuwanego przez samicę stresu w okresie ciąży. Przyczyną zjawiska są również infekcje czy nieodpowiednie metody leczenia, które skutkują u kotki wysoką gorączką. W efekcie nastaje zmiana chemiczna składu krwi, która powoduje depigmentację sierści u jeszcze nienarodzonego malca.

- Możliwe, że ostatecznie będzie to całkowicie biały kot - tłumaczy Erin.

Skąd takie wnioski? Okazuje się, że wraz z procesem zrzucania zewnętrznej okrywy włosowej kolor sierści przyjmuje już ostateczny, stały kolor. Na razie pewne jest, że “Upiór z opery” to uroczy kociak, a jego nietypowe umaszczenie sprawia, że jest jeszcze bardziej wyjątkowy. 

 

 

źródło: wamiz. es

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

CZYTAJ DALEJ
Kotek i sowa zbliżyli się do siebie tak bardzo, że nawet śpią razem. Trudno oderwać od nich wzrok

Kotek i sowa zbliżyli się do siebie tak bardzo, że nawet śpią razem. Trudno oderwać od nich wzrok

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Dziewczynka zaczęła głośno płakać. Reakcja kota przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania
Czytaj więcej >

Koty

Kot ukrył się za czerwonym płotem. Wypatrzeć go potrafią tylko osoby o orlim wzroku
Czytaj więcej >

Koty

Policja zatrzymała 20-letniego wandala. "Sprzedał" go kot konfident
Czytaj więcej >

Koty

Lady Godiva przeżyła dekadę na ulicy. Pomimo nadąsanej miny, drzemią w niej wielkie pokłady miłości
Czytaj więcej >

Koty

Choć płyn uciska jej mózg, nie traci chęci do życia. Kotka Milly chce być po prostu kochana
Czytaj więcej >

Koty

Rolnik zauważył, że kura dziwnie się zachowuje. Zamiast jajek, wysiadywała kocięta
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]