Swiatzwierzat.pl
Tornado porwało yorka

pixabay.com/kimulechka/CC0

Tornado porwało yorka. Wrócił po kilku godzinach, jakby nic się nie stało

18 Lutego 2021

Autor tekstu:

Oktawian Góral

Udostępnij:

Bohaterski york ostrzegł swoją rodzinę o zbliżającym się tornadzie. Pies swoimi szczeknięciami poinformował o zagrożeniu swoją opiekunkę, która zdołała złapać syna. Niestety, psiak został porwany przez oko cyklonu. Sytuacja ma jednak zaskakujący f

Tornado, które pustoszyło Karolinę Północną pojawiło się w poniedziałkowy wieczór. Wiatr wiał z prędkością dochodzącą nawet do 250 kilometrów na godzinę. Żywioł trawił domy, niszczył ulice i dewastował podwórka. W wyniku tornada zginęły 3 osoby, a 10 odniosło obrażenia. Bez szwanku ze zdarzenia wyszła jedna z rodzin. Wszystko dzięki bohaterskiemu psu, który ostrzegł opiekunkę o zbliżającym się zagrożeniu.

Tornado porwało yorka

Gdy tornado trawiło hrabstwo Brunswick, zaledwie kilka kilometrów dalej, w Ocean Isle Beach, swoim domu do snu szykowała się Britanny Memory. Gdy kobieta umościła się w łóżku, jej suczka zaczęła głośno szczekać. Jak zdradza stacja WECT, niemalże w tym samym czasie, gdy Penny alarmowała mieszkańców, w domu zgasło światło.

- Myślałam, że ktoś jest w domu. Włączyłam latarkę w telefonie. Nagle usłyszałam dźwięk przypominający nadjeżdżający pociąg, tuż obok mojego domu - powiedziała amerykańskiej telewizji Britanny Memory.

Britanny szybko pojęła co się dzieje. Kobieta złapała swojego syna i udała się z nim w bezpieczne miejsce. Niestety, tornado zniszczyło ścianę jej domu, a oko cyklonu porwało pościel oraz yorka, który się na niej znajdował.

Pies... wrócił

Britanny Memory nie ukrywała, że była zrozpaczona. W swojej głowie już pogodziła się z myślą, że suczka odeszła na zawsze. Starała się pocieszać podłamanego syna. Historia jednak przybrała nieoczekiwany rozwój. 

- Byłam przerażona, nie myślałam, że to przeżyła. Mówiłam mojemu synkowi, że "jest teraz spokojna, przyjął ją pan Bóg i wszystko będzie dobrze" - relacjonowała kobieta.

Jak zdradziła w reportażu telewizja, york powrócił po kilku godzinach do domu. Pies był rozkojarzony i wystraszony, trząsł się, jednak nie odniósł poważniejszych obrażeń. W jego ciało wbiły się odłamki szkła, jednak dzięki fachowej pomocy wtwrynaryjnej, szybko udało się je usunąć, a obecnie z Penny wszystko jest w porządku.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >