Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wyszedł na taras i zamarł. Na kanapie wcale nie wylegiwał się pies, zwierzak musiał przyjść z lasu
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 18.11.2023 11:18

Wyszedł na taras i zamarł. Na kanapie wcale nie wylegiwał się pies, zwierzak musiał przyjść z lasu

Dzikie zwierzę na tarasie
Dzikie zwierzę na tarasie, źródło: thedodo.com @ANIMAL CARE & CONTROL SAN FRANCISCO

Mężczyzna mieszkający w domu z ogrodem, po wyjściu na taras z kubkiem ulubionej kawy, zdał sobie sprawę z tego, że ma niespodziewanego gościa. Na kanapie, wśród poduszek drzemał dziki drapieżnik. Gospodarz był bardzo zdziwiony zachowaniem czworonoga. Nic nie wydarzyło się tak, jak się tego spodziewał. 

Wyszedł do ogrodu na poranną kawę. Na tarasie natknął się na niespodziewanego gościa

Mullen, właściciel jednorodzinnego domu z ogrodem, pewien poranek rozpoczął inaczej niż zwykle. Mężczyzna ma w zwyczaju każdy dzień rozpoczynać kubkiem ulubionej kawy, pitej w jego ulubionym miejscu - na tarasie, wśród poduszek. 

Pewnego dnia, kiedy lokator nieruchomości, udał się rano na zewnątrz, zdał sobie sprawę z tego, że ten dzień rozpocznie się zupełnie inaczej, niż zazwyczaj. Jego ulubione miejsce było zajęte.

Mężczyzna zastał na kanapie dużego czworonoga wygodnie rozłożonego wśród poduszek. Na początku myślał, że to zabłąkany pies. Jednak szybko zdał sobie sprawę z tego, że odwiedziło go dzikie zwierzę. 

ggfgfd.JPG
Nieznajomy czworonóg rozkoszował się wygodnym miejscem na drzemkę, źródło: thedodo.com @ANIMAL CARE & CONTROL SAN FRANCISCO
"Błagam, nie zostawiajcie nas". Przystań Ocalenie w ogniu, kilkaset zwierząt zostało bez jedzenia

Zaspany drapieżnik zaskoczył mężczyznę swoim zachowaniem

Mężczyzna zdezorientowany widokiem niespodziewanego gościa, na początku nie wiedział jak zareagować. Przez kilka chwil po prostu stał i patrzył na śpiącego czworonoga. W pewnym momencie zwierzak poczuł, że jest obserwowany. 

Podniósł głowę i spojrzał prosto na właściciela nieruchomości. Wtedy Mullen zyskał pewność. Na jego tarasie leżał kojot. To gatunek należący do rodziny psowatych, nazywany też wilkiem preriowym, W Ameryce Południowej zwierzęta te są powszechne, a właśnie tam miała miejsce niniejsza historia. Niektórzy rdzenni mieszkańcy tej części świata wierzą w to, że kojot był stworzycielem świata.

gfgfd.JPG
Spokojne zachowanie kojota nie pasowało do specyfiki tego gatunku, źródło: thedodo.com @ANIMAL CARE & CONTROL SAN FRANCISCO

Z reguły zwierzęta te są bardzo nieufne wobec ludzi. Dlatego mężczyzna był zaskoczony zachowaniem czworonoga. 

Kojot zrozumiał, że to najbliższy czas pójść do siebie, czyli do okolicznego lasu. Jednak nie umknął w pośpiechu. Zamiast tego powoli się rozciągnął i spokojnym krokiem oddalił się w okoliczne gęstwiny. 

jhgj.JPG
Czworonóg nie spieszył się z opuszczeniem prywatnego terenu, źródło: thedodo.com @ANIMAL CARE & CONTROL SAN FRANCISCO

Kojot zmartwił mężczyznę

Mullen był zdezorientowany. Pomyślał, że kojot zachowywał się w tak nietypowy sposób, ponieważ coś mu dolega. Dlatego mężczyzna obserwował go tak długo, jak było to możliwe. Zwierzę poruszało się normalnie. Nie wyglądało też na wychudzone czy otępiałe. Wszystko wskazywało na to, że dziki drapieżnik nie widział zagrożenia w mężczyźnie, który przyłapał go na drzemce na tarasie. 

Coraz więcej dzikich zwierząt przyzwyczaja się do życia blisko ludzi. Być może osobnik będący bohaterem tej historii, nauczył się już, jakie zachowania ludzi świadczą o wrogim nastawieniu, a jakie są sygnałem do tego, że nie ma się czego bać. 

jhghjh.JPG
Kojot nie musiał długo szukać bezpiecznego schronienia. Dom przy którym uciął sobie drzemkę znajdował się tuż przy lesie, źródło: thedodo.com @ANIMAL CARE & CONTROL SAN FRANCISCO

Źródło: thedodo.com