Swiatzwierzat.pl
Molly

youtube/Sidewalk Specials

Wyrwali suczkę z rąk oprawcy. Moment, gdy pierwszy raz śpi spokojnie, wzrusza do łez

1 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Molly to suczka, która od początku życia była maltretowana przez swojego właściciela. Na szczęście aktywistom udało się odebrać zwierzę, zanim spotkał je tragiczny los. Tak wyglądała, gdy wreszcie mogła zasnąć w spokoju w swoim nowym domu.

Historia, którą chcemy Wam przybliżyć, opowiada o suczce imieniem Molly, która od bardzo dawna była niezauważana przez swojego właściciela. Nie mogła liczyć na troskliwą opiekę, zrozumienie czy czułość. W oczach swojej ludzkiej rodziny stanowiła wyłącznie kłopot, którego trzeba było się jak najszybciej pozbyć.

Suczka zdołała uciec z piekła

Molly doświadczyła tak wielkiego zaniedbania zaniedbania, że zaczęła zmagać się z zaawansowanymi problemami skórnymi. Rezultatem nieleczonej choroby była słaba i matowa sierść, która wypadała garściami. To jednak nie wszystko.

Sunia przeżyła aż trzy próby zabójstwa. Mimo, iż mało brakowało, by właściciel posłał ją na tamten świat, Molly została w porę uratowana przez grupę ratunkową Sidewalk Specials.

Zwierzę trafiło pod opiekę wolontariuszy, którzy obiecali znaleźć dla niej kochających opiekunów, którzy wymażą z jej pamięci traumatyczne wspomnienia przeszłości.

Gruby kot: jak poradzić sobie z nadwagą u kota?

Gruby kot: jak poradzić sobie z nadwagą u kota?

CZYTAJ DALEJ

Śpi słodko, księżniczko

Podczas pierwszego dnia w siedzibie organizacji Molly pierwszy raz w życiu mogła spać spokojnie, nie obawiając się zagrożenia ze strony poprzedniego właściciela. Na profilu Sidewalk Specials pojawiło się rozczulające nagranie, dokumentujące tę wyjątkową chwilę.

- To był widok, którego nie da się zapomnieć – przyznali ratownicy.

null

Nowy dom i wielka przemiana

Ratownicy zwierząt dotrzymali danego słowa i faktycznie znaleźli dla suczki wymarzoną rodzinę. Zanim jednak Molly trafiła pod opiekę miłej kobiety, która pokochała ją od pierwszego wejrzenia, musiała wyzdrowieć.

Z pomocą ratowników i weterynarzy pupilka została poddana leczeniu choroby skóry, dzięki czemu odzyskała swoje piękne, białe futerko. Dziś w niczym nie przypomina siebie z czasów przedadopcyjnych.

Molly

Teraz Molly ma psich braci i siostry, z którymi się bawi oraz przyjemne, ciepłe posłanie do spania. Po wszystkich cierpieniach w pełni na to wszystko zasłużyła!

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

8 ras psów, które całe życie wyglądają jak szczeniaki. Nie sposób im się oprzeć

Niektóre psy, ze względu na swoje niewielkich rozmiarów ciała przez całe życie wyglądają, jak szczeniaki. Inne nadrabiają szczenięcym zachowaniem. Wszystkie łączy jedno: są wiernymi przyjaciółmi człowieka. (Fot. Annette Shaff, canva.com)

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Źródło: youtube/Sidewalk Specials

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >