Swiatzwierzat.pl
BeFunky-collage - 2021-07-19T130233.932

YouTube @Deadly Passion

Wyjątkowo śmiały niedźwiedź brunatny szaleje po Bieszczadach. Wójt radzi, jak odpierać atak

19 Lipca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Gmina Czarna w sercu pięknych Bieszczad ma nietypowy problem. Mieszkańców terroryzuje wyjątkowo śmiały, wręcz bezczelny niedźwiedź brunatny. Problem jest poważny. Głos zabrał sam wójt.

Gmina Czarna to malowniczo położona kraina pośród bieszczadzkich lasów. Niestety, piękne widoki mają swoją cenę. Dzika przyroda od czasu do czasu lubi o sobie przypominać, nawet w bardzo dramatyczny sposób.

BeFunky-collage - 2021-07-18T161338.172

Obrońcy zwierząt odebrali dwa kuce z gospodarstwa. Właściciele twierdzą, że to kradzież

CZYTAJ DALEJ

Oko w oko z niedźwiedziem przez okienną szybę

Mieszkańcy od paru dni zgłaszają przerażające spotkania z dzikim zwierzęciem, i to nie byle jakim, lecz sporych rozmiarów niedźwiedziem brunatnym.

Chociaż z reguły niedźwiedzie trzymają się z dala od ludzi, ten konkretny zwierz jest niezwykle śmiały. Podchodzi pod same okna domów, grzebie w śmietnikach, drapie w drzwi do spiżarni.

Już kilku mieszkańców gminy omal nie dostało zawału serca, stając z niedźwiedziem oko w oko, gdy wielki ssaki ciekawie zaglądał do nich przez okno.

Wójt radzi, jak się bronić

Sytuacja jest na tyle poważna, że głos zabrał wójt gminy, Bogusław Kochanowicz. Uprzedził on zarówno mieszkańców jak i turystów, że należy przemieszczać się po gminie bardzo ostrożnie i mieć oczy dookoła głowy. Turyści nie powinni zbaczać z wyznaczonych szlaków, a mieszkańcy zostawiać jedzenia na wierzchu i otwartych kontenerów na śmieci.

Wójt poradził też, co robić, gdy stanie się najgorsze i dojdzie do ataku niedźwiedzia. Wedle oficjalnego urzędowego komunikatu, w razie spotkania niedźwiedzia w lesie, nie należy tracić czasu na robienie mu zdjęć z bliska, lecz trzeba szybko położyć się na ziemi w pozycji embrionalnej i osłonić dłońmi kark.

Zgoda na płoszenie wydana

Wójt nie ograniczył się do udzielania mieszkańcom dobrych rad, ale postanowił aktywnie ich bronić przed śmiałym niedźwiedziem. Uzyskał zgodę od Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska na płoszenie niedźwiedzia za pomocą petard, gumowych kul i - ewentualnie - gazu pieprzowego.

Miejmy nadzieję, że niedźwiedź sam pójdzie po rozum do głowy i przestanie nękać mieszkańców gminy, nim któryś rzuci w niego petardą.

Źródło: czarna.pl

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Emil HoffAutor

Miłośnik historii ludzi i zwierząt, autor książek, artykułów i poradników (w prasie i Sieci). Redaktor portalu swiatzwierzat.pl. Team koty.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Pozostałe

Słoniątko chciało przytulić się do turystki. Nie było łatwo, ale zdecydowanie warto

Czytaj więcej >

Pozostałe

63-latek nie chciał wypuścić myszołowa na wolność. Musiała interweniować policja

Czytaj więcej >

Pozostałe

Nie taki niedźwiedź straszny. Niesamowite ujęcia „walczących" niedźwiadków podbijają Sieć

Czytaj więcej >

Pozostałe

Suczka używa dzwonka, gdy chce wyjść. Tym razem zadzwoniła, by przekazać coś ważnego

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dantejskie sceny na pastwisku w Krośnicy. Trudno uwierzyć, co zrobiono zwierzętom

Czytaj więcej >

Pozostałe

Mama siódemki oposów nie cofnie się przed niczym. Internauci pieją z zachwytu

Czytaj więcej >