Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Nasze ZOO > Wygląda jak kot skrzyżowany ze świnką morską. Mało kto zgadnie, co to za zwierzę
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 01.02.2024 17:00

Wygląda jak kot skrzyżowany ze świnką morską. Mało kto zgadnie, co to za zwierzę

pazurkowiec
pazurkowiec, źródło: facebook/WarszawskieZOO

Większość mieszkańców warszawskiego ZOO wywołuje duży uśmiech na twarzach odwiedzających, ale wśród nich znajdują się też stworzenia, których unikatowy wygląd konfunduje dorosłych i dzieci. Specjaliści przedstawili jednego ze swoich podopiecznych, który na pierwszy rzut oka przypomina krzyżówkę kota ze świnką morską. Z ich zapewnień wynika, że jest bardzo pociesznym stworzeniem, ale złapanie go na zdjęciu graniczy z cudem. Wiesz o jakim zwierzaku mowa?

Mieszkańcy warszawskiego ZOO zachwycają różnorodnością

Warszawski Ogród Zoologiczny ma w swoim dorobku wiele gatunków zwierząt. Z najciekawszych okazów możemy zobaczyć uroczego kanczyla jawajskiego Arnolda, znanego szerszej publiczności jako myszojeleń, szympansicę Lucy czy hipopotamy nilowe Hugona i Pelagię. 

Placówkę założono w 1928 roku i wówczas mieszkało w nim 500 okazów zwierząt. Obecnie w ogrodzie zoologicznym możemy podziwiać ponad 500 gatunków stworzeń z różnych zakątków świata, co daje prawie 12 tys. zwierzaków. Jednymi z nich są miko czarne, czyli małpy szerokonose zamieszkujące na wolności Amerykę Południową.

Rozpaczała po ukochanym psie. Zobaczyła ten znak i była pewna, że to sygnał zza Tęczowego Mostu Poskarżyła się na strażników miejskich i dostała rykoszetem. Przykre, co kazali jej zrobić z kotem

Miko czarne - co to za zwierzęta? Zwierzęta z rodziny pazurkowców można zobaczyć w warszawskim ZOO

Warszawską rodzinę małpek tworzą Luna i Lucyfer oraz ich dwoje synów. Luter jest już dość wiekowym samcem, w tym roku skończy 10 lat, a to rekordowy wiek dla tych małpek. I choć na wolności gatunek ten zagrożony jest wyginięciem, to w warszawskim ZOO żyje im się bardzo dobrze. Swoją wolierę umieszczoną mają w pawilonie z żyrafami. Te małe zwierzątka często będące wielkości wiewiórki są bardzo szybkie i zwinne. Nie tak łatwo będzie je dostrzec, dlatego ciekawskim pokazujemy ich fantastyczne zdjęcia, które zamieściło ZOO.

Gdzie mieszkają małpy pazurkowce?

Na co dzień małpki zamieszkują korony drzew lasów deszczowych w Kolumbii, Ekwadorze, Peru i Boliwii. Mają piękną czarnobrunatną sierść, a naokoło głowy coś w rodzaju lwiej grzywy. Zwierzątka te osiągają zaledwie 25 cm długości, ale za to ich ogon mierzy ponad 30 cm. Grupę pazurkowców tworzy ponad 30 gatunków małp. To z niej wywodzi się najmniejsza małpka na świecie, czyli pigmejka. 

Wszystkie gatunki pazurkowców są pod ochroną. Większość z nich niestety zagrożona jest wyginięciem. Mamy ogromne szczęście, że możemy oglądać je w naszych ogrodach zoologicznych. 

 

Źródło: Facebook/WarszawskieZOO