Wygląda jak kot skrzyżowany ze świnką morską. Mało kto zgadnie, co to za zwierzę
Większość mieszkańców warszawskiego ZOO wywołuje duży uśmiech na twarzach odwiedzających, ale wśród nich znajdują się też stworzenia, których unikatowy wygląd konfunduje dorosłych i dzieci. Specjaliści przedstawili jednego ze swoich podopiecznych, który na pierwszy rzut oka przypomina krzyżówkę kota ze świnką morską. Z ich zapewnień wynika, że jest bardzo pociesznym stworzeniem, ale złapanie go na zdjęciu graniczy z cudem. Wiesz o jakim zwierzaku mowa?
Mieszkańcy warszawskiego ZOO zachwycają różnorodnością
Warszawski Ogród Zoologiczny ma w swoim dorobku wiele gatunków zwierząt. Z najciekawszych okazów możemy zobaczyć uroczego kanczyla jawajskiego Arnolda, znanego szerszej publiczności jako myszojeleń, szympansicę Lucy czy hipopotamy nilowe Hugona i Pelagię.
Placówkę założono w 1928 roku i wówczas mieszkało w nim 500 okazów zwierząt. Obecnie w ogrodzie zoologicznym możemy podziwiać ponad 500 gatunków stworzeń z różnych zakątków świata, co daje prawie 12 tys. zwierzaków. Jednymi z nich są miko czarne, czyli małpy szerokonose zamieszkujące na wolności Amerykę Południową.
Rozpaczała po ukochanym psie. Zobaczyła ten znak i była pewna, że to sygnał zza Tęczowego Mostu Poskarżyła się na strażników miejskich i dostała rykoszetem. Przykre, co kazali jej zrobić z kotemMiko czarne - co to za zwierzęta? Zwierzęta z rodziny pazurkowców można zobaczyć w warszawskim ZOO
Warszawską rodzinę małpek tworzą Luna i Lucyfer oraz ich dwoje synów. Luter jest już dość wiekowym samcem, w tym roku skończy 10 lat, a to rekordowy wiek dla tych małpek. I choć na wolności gatunek ten zagrożony jest wyginięciem, to w warszawskim ZOO żyje im się bardzo dobrze. Swoją wolierę umieszczoną mają w pawilonie z żyrafami. Te małe zwierzątka często będące wielkości wiewiórki są bardzo szybkie i zwinne. Nie tak łatwo będzie je dostrzec, dlatego ciekawskim pokazujemy ich fantastyczne zdjęcia, które zamieściło ZOO.
Gdzie mieszkają małpy pazurkowce?
Na co dzień małpki zamieszkują korony drzew lasów deszczowych w Kolumbii, Ekwadorze, Peru i Boliwii. Mają piękną czarnobrunatną sierść, a naokoło głowy coś w rodzaju lwiej grzywy. Zwierzątka te osiągają zaledwie 25 cm długości, ale za to ich ogon mierzy ponad 30 cm. Grupę pazurkowców tworzy ponad 30 gatunków małp. To z niej wywodzi się najmniejsza małpka na świecie, czyli pigmejka.
Wszystkie gatunki pazurkowców są pod ochroną. Większość z nich niestety zagrożona jest wyginięciem. Mamy ogromne szczęście, że możemy oglądać je w naszych ogrodach zoologicznych.
Źródło: Facebook/WarszawskieZOO