Pracownicy Lasów Państwowych opublikowali zdjęcie z drona, na którym możemy zobaczyć, jak prezentuje się pole po nocnym żerowaniu stada dzików. Fotografia może zaskakiwać.
Dziki coraz częściej zapuszczają się w głąb miast w poszukiwaniu żywności. Teraz leśnicy pokazali, co w nocy zrobiło stado tych zwierząt na jednym z pól.
Leśnicy pokazali, co dziki zrobiły minionej nocy
Dziki to zwierzęta, które w nocy udają się na specjalne żerowania, podczas których szukają żywności. Zwierzęta te w głównej mierze żywią się żołędziami i orzechami buka, czyli tak zwaną bukwią. Niejednokrotnie przekopują ziemię, aby odnaleźć larwy owadów.
Ich zachowanie może przyczynić się do polepszania stanu gleby i wpłynąć pozytywnie na jej użyźnienie oraz pozbycie się nadmiaru żerujących tam pasożytów. Niestety, ma to również negatywne skutki dla środowiska naturalnego, w tym niszczenie pól uprawnych. Niedawno pracownicy Lasów Państwowych podzieli się fotografią wykonaną za pomocą drona, na której można zauważyć, jak stado tych zwierząt zniszczyło leżące w pobliżu lasu pola.
– Ślady (tzw. buchtowiska) po nocnym żerowaniu dzików. Dziki dnie zwykle spędzają w ostojach leśnych. Z kolei pożywienia poszukują pod osłoną nocy, często wychodząc na pobliskie pola – wyjaśnili swoje odkrycie leśnicy.
"Boże, jak on się boi". Pies Małgorzaty Rozenek-Majdan przeszedł operację, relacja poruszonej gwiazdy
CZYTAJ DALEJ
Dziki coraz częściej pojawiają się w miastach
Z apelu leśników wynika, że coraz więcej dzików zapuszcza się w głąb dużych miast, leżących blisko rozległych kompleksów leśnych. Spowodowane jest to chęcią odnalezienia niezbędnego pożywienia.
– Gdy jednak dziki ryją na polach uprawnych, potrafią wyrządzać duże szkody. Ostatnio zwierzęta pojawiają się w miastach położonych w sąsiedztwie kompleksów leśnych, szukając pożywienia w śmietnikach – powiedzieli Pracownicy Lasów Państwowych.
Warto uważać, ponieważ szczególnie nocą coraz większa liczba dzików pojawia się w dużych miastach, gdzie poszukują jedzenia w śmietnikach i okolicznych koszach na odpadki. Gdy zobaczymy takie zwierzę, musimy zachowywać się spokojnie i powoli zacząć wycofywać się z zasięgu jego wzroku. Zdecydowanie najgorszym rozwiązaniem będzie ucieczka.
Zobacz post:
Dołącz do nas
Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!
Dlaczego psie kupy w latach 90. były białe? Cały sekret tkwi w karmie
Niesamowite nagranie z Puszczy Wkrzańskiej. Emu uciekł z hodowli i nie daje się schwytać
Kotka bez wahania wbiega 5 razy do płonącego budynku. Została niezapomnianą bohaterką
Jakie zwierzęta zapadają w sen zimowy? Nie tylko niedźwiedź i jeż wskakują do śpiulkolotu
Jak zwierzęta spędzają zimę? Niektóre z nich udają się na bardzo długą drzemkę w okresie jesienno-zimowym. Hibernacja ssaków, potocznie nazywana snem zimowym, w rzeczywistości nie jest snem, ale stanem odrętwienia. To stan, który pomaga im przetrwać najzimniejsze miesiące w roku, które wiążą się także z brakiem pożywienia. Wtedy potrzeby takie jak głód, czy fizjologia zanikają, temperatura ciała spada oraz spowalnia się akcja serca, przemiana materii i praca mózgu. Przekonaj się zatem, które zwierzęta zapadają w sen zimowy!
źródło: o2.pl