Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Wsyp do skarpetki żwirek dla kota i umieść ją w tym miejscu. Nie uwierzysz, co się stanie
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 02.02.2024 15:18

Wsyp do skarpetki żwirek dla kota i umieść ją w tym miejscu. Nie uwierzysz, co się stanie

koci żwirek
koci żwirek, źródło: pixabay/Kapa65, pexels/susannejutzelersujufoto

Każdy opiekun kota mierzy się codziennie z wszechobecnym kocim żwirkiem. Małe drobinki wysypywane przez nasze mruczki poza kuwetę pojawiają się niespodziewanie na podłodze, pod szafką i na naszych skarpetkach. Okazuje się, że żwirek dla kota może mieć wiele innych zastosowań. Tego na pewno się nie spodziewaliście.

Koci żwirek ma różne właściwości

Żwirek jest niezbędnym artykułem, który posiada każdy właściciel kota mieszkającego w domu. Służy on do wypełniania kuwety, w której kot załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. Na rynku zoologicznym występują różne jego rodzaje. Może on być benitowy, sylikonowy, sepiolitowy, drewniany lub kukurydziany. Każdy z nich ma inne właściwości, które sprawiają, że jest wybierany przez opiekunów kotów. Najczęściej głównym wyznacznikiem wyboru danego żwirku są preferencje naszego kota.

Jednymi z najczęściej używanych żwirków przez właścicieli kotów są żwirki benitowe i sylikonowe. Głównie dlatego, że charakteryzują się wysoką chłonnością zapachów. I choć ich przeznaczenie wydaje się oczywiste, to czy zdarzyło się wam użyć żwirku do innego celu?

Pogłoski okazały się prawdą. Dowody zbrodni policjanci znaleźli już w bagażniku, na posesji było ich więcej Najlepiej się nie zbliżać. Pokazał, co wyszło z lasu, zwierzę zastygło w bezruchu między drzewami

Metoda na koci żwirek w skarpecie. Tego zastosowania możesz nie znać

Żwirek silikatowy, zwany również silikonowym wytwarzany jest z silikatu, czyli żelu krzemionkowego. Najczęściej jest dodatkowo ubarwiany lub aromatyzowany. Właściciele kotów uważają go za najbardziej wydajny. Dodatkowo doskonale wchłania on i zamyka w sobie wilgoć, a przy tym się nie pyli. To właśnie dzięki swoim właściwościom znalazł szersze zastosowanie. Okazuje się, że może posłużyć za idealny pochłaniacz wilgoci! 

Dużym problemem u wielu kierowców jesienią i zimą jest parowanie szyb. Wystarczy, że w kabinie samochodu pojawi się zbyt dużo wilgoci, a już po chwili widoczność jest naprawdę ograniczona. W takim wypadku większość korzysta z intensywnego nawiewu. Silny podmuch powietrza zmniejsza zaparowanie na szybach, ale niestety mocno wysusza powietrze. Można tego uniknąć i skorzystać z metody zawodowych kierowców. Należy wziąć długą skarpetę, wsypać do niej silikonowy żwirek, zawiązać u góry i powiesić najlepiej pośrodku samochodu, za przednimi fotelami.

rear-window-174032_1280.jpg
Żwirek dla kota pomoże z zaparowanymi szybami w aucie, źródło: pixabay/glaeskePi

Żwirek dla kota ma swoje zastosowanie także w aucie

Żwirek dla kota idealnie wchłonie wilgoć, dzięki czemu jej ilość w samochodzie znacząco się zmniejszy. W efekcie szyby nie będą parować. Co więcej, żwirek pochłania nieprzyjemne zapachy, zyskamy więc na tej metodzie nie tylko pochłaniacz wilgoci, ale i również brzydkich zapachów. Żeby metoda działała, należy pamiętać, aby wymieniać wkład skarpetki co jakiś czas i mieć nadzieję, że koci rezydent nie obrazi się za uszczknięcie żwirku z jego zasobów.

 

Źródło: instagram/litterlocker_polska