Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Wśród stada tukanów ukrywa się pingwin. Zagadka wystawi twoją spostrzegawczość na próbę
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 11.03.2023 09:58

Wśród stada tukanów ukrywa się pingwin. Zagadka wystawi twoją spostrzegawczość na próbę

None
tiktok.com/philipmaiyo

Zagadki na spostrzegawczość ze zwierzętami w głównej roli cieszą się ogromną popularnością. Masz się za mistrza łamigłówek? Nie zwlekaj dłużej i spróbuj rozwiązać tę zagadkę. Odnalezienie pingwina, który schował się w gronie tukanów to nie lada wyzwanie i tylko nieliczni będą w stanie go zlokalizować. 

Zagadki i łamigłówki obrazkowe to świetna forma rozrywki przeznaczona dla internautów w każdym wieku. Jeśli lubisz je tak jak my, spróbuj na poniższym obrazku znaleźć pingwina, który ukrywa się wśród tukanów. To świetna okazja na sprawdzenie swojej spostrzegawczości.

Pingwin ukrył się wśród tukanów. Spróbuj go odnaleźć

Przed tobą prawdziwe wyzwanie. Zadanie jest wymagające, ponieważ tukany i pingwin, przedstawione na obrazku są do siebie bardzo podobne. W związku z tym, aby go dostrzec, musisz wytężyć wzrok. Oczywiście im szybciej go znajdziesz, tym lepiej. Świadczy to o dużej spostrzegawczości, która cię cechuje.

Na początku sprawdź, czy jesteś w stanie zlokalizować go w mniej niż dziesięć sekund. Aby precyzyjnie odliczyć ten czas, ustaw stoper. Następnie skup się i skieruj wzrok na obrazek. Masz tylko jeden cel - zlokalizować ptaka kamuflującego się wśród stada tukanów.

Wśród stada tukanów ukrywa się pingwin. Zagadka wystawi twoją spostrzegawczość na próbę.jpg

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Rozwiązanie zagadki

Nie udało ci się jeszcze znaleźć pingwina? nie masz się czym przejmować. Podejmij próbę zlokalizowania go, zupełnie nie ograniczając się czasowo. Mamy dla ciebie również podpowiedź. Spróbuj skupić swój wzrok zwłaszcza w centralnej części ilustracji. 

Nadal nie udało ci się dostrzec pingwina? Poniżej prezentujemy rozwiązanie zagadki. Koniecznie pochwal się w komentarzu, ile czasu zajęło Ci namierzenie go!

Wśród stada tukanów ukrywa się pingwin. Zagadka wystawi twoją spostrzegawczość na próbę (3).jpg

Ciekawostki o tukanach

Tukany to bardzo interesujące zwierzęta należące do rodziny dzięciołowych, których po prostu nie da się przegapić Ptaki te żyją w Ameryce Południowej i Środkowej, Azji i Afryce, dlatego nierozłącznie kojarzą się z egzotyką. Większość z nich jest owocożerna, jednak niektóre żywią się również małymi jaszczurkami i owadami. Znane są również z kradzieży jaj i piskląt z gniazd innych ptaków.

Charakterystyczne małe skrzydła u tukanów to pokłosie prowadzenia leśnego trybu życia. Z kolei ich znakiem rozpoznawczym jest imponujących rozmiarów dziób w jaskrawych kolorach. Co ciekawe, u niektórych osobników może on osiągnąć rozmiary dorównujące nawet połowie ich ciała. To utrudnia im samodzielne wydobywanie dziupli, dlatego wysługują się innymi zwierzętami.

Tukan
pixabay/JimmyDominico
 

źródło: ofeminin.pl; rzucijedz.pl

Tagi: Ptaki Zagadki
Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?
W ostatnim czasie leśnicy z Tatrzańskiego Parku Narodowego natknęli się na gigantyczne dziury w drzewach, które wyglądają jakby wyszły spod ręki wandali. Nic bardziej mylnego. W rzeczywistości to robota pewnego płochliwego zwierzęcia. Jaki ptak jest ich autorem i gdzie najczęściej można je znaleźć? Niewątpliwie precyzyjnie wydrążona w drzewie dziupla o kwadratowym bądź prostokątnym kształcie może wydawać się czymś zaskakującym i rzadko spotykanym w polskich lasach. Jesteśmy przekonani, że niektórzy mogliby nawet pomyśleć, że to sprawka człowieka. Okazuje się jednak, że za całym zamieszaniem stroi płochliwe stworzenie, które w Polsce objęto ochroną gatunkową ścisłą.
Czytaj dalej
Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"
Jak zmieniają się zwierzęta po adopcji? Użytkownik Reddita pokazał metamorfozę kota, którego przygarnął z ulicy. Widząc zestawienie dwóch zdjęć, aż trudno uwierzyć, że jest na nich ten sam mruczek. Internauci są jednomyślni w twierdzeniu, że największą różnicę widać w jego oczach. Larry to kot, który w końcu natrafił na osobę, dla której jego los nie był obojętny. Na jego przykładzie można doskonale zaobserwować, jak bardzo zmieniają się stworzenia, które z niechcianego i porzuconego zwierzaka stają się kochanym i zadbanym pupilem domowym. 
Czytaj dalej
Polecane