Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Gdańsk: Zastawiono pułapkę na niewinne wróble. Umierały męcząc się. Jest nagroda za pomoc w ujęciu sprawców
Monika Krupska
Monika Krupska 10.12.2020 01:00

Gdańsk: Zastawiono pułapkę na niewinne wróble. Umierały męcząc się. Jest nagroda za pomoc w ujęciu sprawców

wróble
pixabay/betexion

W Gdańsku doszło do znęcania się nad wróblami. We wtorek, 8 grudnia strażnicy miejscy interweniowali, próbując uratować życie niewinnych ptaków. Ktoś zastawił na nie lepką pułapkę, powodując, że skuszone bułką wróble przyczepiły się do kartonu. Ptaki nie miały możliwości, aby odfrunąć. Przyklejone do kartonu umierały w cierpieniach.

Gdańsk: Wróble umierały w cierpieniach

- Komu przeszkadzały wróble? Wtorkowe popołudnie. Na numer 986 trafiło zgłoszenie o ptakach przyklejonych do kawałka kartonu. Miały się one znajdować przy Centrum Kuźniczki. Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce. Ktoś najwyraźniej miał problem z ptakami zlatującymi się przy pojemnikach na śmieci. Postanowił użyć pułapki lepowej na gryzonie, na którą położył kawałek bułki. Smakowity kęs zwabił dwa wróble, które przykleiły się do pułapki. Ptaki popiskiwały i próbowały się uwolnić. Niestety bezskutecznie. Widać było, że bardzo cierpią - sytuację opisują strażnicy miejscy w mediach społecznościowych.

Mundurowi zabrali uwięzione wróble do lecznicy dla zwierząt przy ul. Kartuskiej. Niestety, pomimo prób uwolnienia ptaków, tych nie udało się uratować. 

Strażnicy miejscy złożyli zeznania na policji. Trwa szukanie sprawcy, a w akcję poszukiwawczą włączył się nawet radny miasta, oferując zapłatę! 

Radny Gdańska oferuje nagrodę pieniężną

Andrzej Kowalczys, radny miasta Gdańsk postanowił włączyć się w poszukiwanie sprawcy. Na Facebooku opisał całą sytuację, nagłaśniając sprawę. Wyznaczył także nagrodę pieniężną. 

- Przekażę 2.600 zł, tyle ile wynosi dieta Rada Miasta Gdańska osobie, która pomoże w ujęciu sprawców. Sprawa zgłoszona Policji - napisał radny w mediach społecznościowych.

- Widok tych wróbli był dla mnie nie do zaakceptowania, coś we mnie pękło i to jest mój krzyk rozpaczy - dodał Kowalczys w rozmowie z portalem TVN24. - Jest przecież wielu ludzi, którzy kochają zwierzęta i mogą zatrzymać tę falę znieczulicy.

W tym miejscu również przyłączamy się do apelu i prosimy o pomoc w znalezieniu sprawcy. 

Pamiętajcie, że znęcanie się nad zwierzętami jest karalne!

Zobacz zdjęcie:

Źródło: tvn24.pl