Swiatzwierzat.pl

KPP Hrubieszów

Wpakował kota do worka i wywiózł, gdzie nikt go nie znajdzie. Policjantom miał do powiedzenia tylko jedno

10 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

W gminie Horodło patrolujący drogi funkcjonariusze policji dostrzegli, jak kierowca zatrzymuje się na obrzeżach lasu i pod osłoną nocy wypuszcza z bagażnika kota. Mundurowi nie pozostali obojętni na to, co wydarzyło się na ich oczach i od razu interweniowali w sprawie. Powód decydujący o decyzji porzucenia zwierzęcia okazał się nieprzekonujący.

Choć nic nie wskazywało na to, że patrol policyjny w pobliżu hrubieszowskiego lasu będzie różnił się od innych, nieoczekiwanie funkcjonariusze dostrzegli zaparkowany na poboczu samochód. Bagażnik pojazdu pozostawał otwarty, a jego kierowca właśnie wyciągał z niego podejrzany pakunek. Okazało się, że w worku znajdował się kot

Mężczyzna wyrzucił kota w lesie

Policjanci niezwłocznie zatrzymali się tuż obok podejrzanego auta i starali się dowiedzieć, co właściwie się tam dzieje. Nieopodal bagażnika samochodu marki Toyota stał mężczyzna, który trzymał w ręku worek. Po chwili rozmowy z podejrzanym ustalono, że jeszcze przed chwilą znajdował się w nim żywy kot. 

59-latek nie przybył z nim do lasu przypadkowo, bowiem zaplanował, że wypuści go tam, aby w ten sposób się go pozbyć. Powód, jaki nim kierował, jest zatrważający. 

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

59-latek tłumaczył, iż przewoził kota w worku, bo "dusił mu gołębie".

Kiedy funkcjonariusze zapytali mężczyznę, co się dzieje, wyznał, że przyjechał do lasu w jasnym celu. Wypuścił do niego kota, który jak twierdzi, przeszkadzał mu w prowadzeniu działalności.

59-letni mieszkaniec gminy Horodło wyznał, że do takiego zachowania skłonił go fakt, że zwierzak poluje na gołębie, które hoduje. Chcąc zapobiec kolejnym atakom na ptaki, wpadł na pomysł, że po prostu wywiezie go jak najdalej, by nie odnalazł drogi powrotnej do domu. Traf jednak chciał, że obecni akurat na miejscu policjanci przyłapali go na gorącym uczynku. Mężczyzna został przez nich zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty. 

Kierowca wyrzucił kota w lesie (1).jpg
KPP Hrubieszów

Właścicielowi kota grozi do trzech lat pozbawienia wolności

Zgodnie z obowiązującą w Polsce Ustawą o ochronie zwierząt, za zabicie, stosowanie wobec niego przemocy fizycznej, uśmiercenie lub ubój zwierzęcia z naruszeniem przepisów grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Znęcania się nad zwierzętami obejmuje również złośliwe straszenie bądź drażnienie stworzenia, utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, niedostarczanie mu odpowiedniego pokarmu lub wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku czy obcowanie płciowe ze zwierzęciem.

Według prawa porzucenie zwierzaka bezpośrednio wiąże się ze znęcaniem. W przypadku popełnienia przestępstwa właścicielowi lub innej osobie, pod której opieką znajduje się zwierzę, grozi kara grzywna lub do 3 lat pozbawienia wolności. 

źródło: hrubieszow.policja.gov.pl; natemat.pl

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

Lecą wióry w Tatrach. Leśnicy natknęli się na kwadratowe dziuple. Widzieliście je kiedyś?

CZYTAJ DALEJ
Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"

Pokazał, jak przygarnięcie kota może odmienić jego życie. "Prawdziwą różnicą jest spojrzenie w jego oczach"

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Koty

Natura wciąż zaskakuje. "Kotolis" z Korsyki zadziwił świat nauki, badacze uznali go za nowy gatunek
Czytaj więcej >

Koty

Źrenice kota przybierają różną wielkość? Właściciel musi biec z nim do weterynarza
Czytaj więcej >

Koty

Chiny: Porywacze ukradli rasowego kota. Gdyby nie nadajnik GPS, skończyłby na talerzu
Czytaj więcej >

Koty

Zdziwiła się, gdzie kotka przeniosła kocięta. "Nie mogę ich zostawić samych, choćby na jedną noc"
Czytaj więcej >

Koty

Kotki przymarzły do podłoża. Mężczyzna uratował je w sprytny sposób, "Nie pijcie tego, to kawa"
Czytaj więcej >

Koty

Jak pozbyć się zapachu kociego moczu? Te produkty zniwelują nieprzyjemną woń
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]