Swiatzwierzat.pl
york pies

pixabay/krzysztofniewolny

Gorzów Wielkopolski. Właścicielka owczarków, które zagryzły dwa psy przeprosiła. Zrobiła też niezwykłą rzecz dla 10-latki

8 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Właścicielka owczarków niemieckich z Gorzowa Wielkopolskiego, które zagryzły dwa psy, wzięła całą odpowiedzialność na siebie. Kobieta nie tylko zgłosiła się na policję, tłumacząc jak zwierzaki znalazły się na mieście, ale i skontaktowała się

Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących wydarzenia, które miało miejsce 2 stycznia 2021 roku w Gorzowie Wielkopolskim. Przypomnijmy, dwa owczarki wydostały się z posesji, po czym najpierw rzuciły się na spacerującego pod opieką 10-latki yorka, a później idącego z dorosłym opiekunem kundelka. Oba psy nie przeżyły spotkania z agresywnymi owczarkami niemieckimi. Właścicielka zwierząt wzięła całą winę na siebie. Już zaczęła przepraszanie poszkodowanych osób.

Gorzowianka podarowała psa 10-latce 

Jak podaje polsatnews.pl, gorzowianka, która pragnie pozostać anonimowa, dobrowolnie zgłosiła się na policje. Wyjaśniła, że owczarki prawdopodobnie przestraszyły się huku i uciekły z posesji. Ktoś miał rzucić petardą przy podwórku. Zwierzęta uciekły z niebezpiecznego miejsca.

Kobieta przyznała się do winy i już zaczęła naprawiać szkody. Kupiła nowego yorka i podarowała go 10-letniej Ewie. Zwierzak miał sprawić wiele radości dziewczynce! 

- To mój nowy piesek, chciałam nowego pieska. Nie chce mi się siedzieć ciągle w domu - mówiła reporterce Polsat News Ewa Abramowa.

Właścicielka owczarków zaoferowała również sfinansowanie kosztów leczenia u psychologa 10-latki. Kobieta nie chce, aby dziecko miało traumę. Nie powinno bać się spacerów z psami, czy innych psów. 

Pomoc dla drugiego właściciela 

Ataku psów nie przeżył również kundelek o imieniu Fliki. 

- Flika bardzo cierpi, skamle i wymiotuje. Nie może stać na łapach.....nie wiem co robić... - pisał pan Tomasz w mediach społecznościowych. Później poinformował o śmierci suczki.

Właścicielka owczarków miała zwrócić się do mężczyzny z pomocą finansową. Mowa tu o zwrocie kosztów leczenia czworonoga.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: polsatnews

Podobne artykuły

FB/DIOZ

Psy

Z ulicy trafił do domu alkoholiczki. Później sąsiad zrobił z niego żywą tarczę

Czytaj więcej >
Facebook/Clinica Veterinaria Anubis

Psy

Nietypowe narodziny szczeniąt. Potrzebna była liczna pomoc

Czytaj więcej >
yt

Psy

Pies "dołączył" do sztafety. Nagranie bije rekordy popularności

Czytaj więcej >
twitter/KW_PSP_GDANSK

Psy

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Strażacy uratowali psa, jego właściciel nie żyje

Czytaj więcej >
zrzutka/ufw8hk

Psy

Husky zjadł mięso nafaszerowaną gwoździami. Cudem przeżył, ale leczenie jest niezwykle kosztowne

Czytaj więcej >
Pies w Poznaniu

Psy

Pies biegał po skrzyżowaniu w samym centrum miasta. Służby nie miały litości dla właściciela

Czytaj więcej >