york nie żyje
Źródło: pixabay/vvaterfall

Gorzów Wielkopolski. 10-latka wyszła na spacer z yorkiem. Psa zagryzły 2 owczarki

5 Stycznia 2021

10-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego wyszła na spacer ze swoim czworonożnym przyjacielem. Nagle na małego yorka rzuciły się 2 owczarki, dziewczynce zostały w rękach tylko szelki! Chwilę później owczarki ponownie zaatakowały innego czworonoga. Z początku myślano, że psy nie mają właściciela, jednak policji udało się go odnaleźć.

W pierwszą sobotę stycznia przy ul. Kwiatowej, 2 owczarki zaatakowały dziewczynkę i jej yorka. Później psy nieposiadające kagańca rzuciły się w kierunku mężczyzny spacerującego z kundelkiem. Niestety, york nie przeżył tego spotkania z agresywnymi psami. Drugi z psów i jego właściciel zostali ranni. Z ranami szarpanymi kundelek trafił do kliniki weterynaryjnej. Jest już w domu.

Owczarki udało się schwytać

- Ten pies rozszarpał tego yorka i pobiegł z tym psem tam do góry - powiedział jeden ze świadków tego zdarzanie w rozmowie z polsatnews.pl, pokazując miejsce, gdzie doszło do tragedii.

Na miejsce została wezwana policja. Jednego z agresywnych owczarków od razu udało się schwytać i dotrzeć do jego właścicielki. Nieoficjalnie ustalono, że psy miały uciec z posesji kobiety, gdy ona była w pracy. Oba zwierzaki obecnie wróciły do opiekunki.

Sprawa została zgłoszona na policję. Wiadomo, że kobieta odpowie za agresywne zachowanie czworonogów. Rolą właściciela jest upilnowanie zwierzaków i wzięcie za nich odpowiedzialności. Kobiecie grozi grzywna lub ograniczenie wolności.

Obrazy swiatzwierzat.pl"Milionerzy": Padło pytanie za 40 tysięcy o samca jelenia. Uczestniczka pożegnała się z wygraną, czy ty znasz odpowiedź?Czytaj dalej

- W sprawie prowadzone jest obecnie postępowanie. Znajdzie swój finał w sądzie - powiedział dla tvn24.pl Grzegorz Jaroszewicz z gorzowskiej policji.

Zobacz zdjęcie:

Owczarek mały i duży

Pixabay/JosepMonter

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: polsatnews.pl, tvn24.pl

Następny artykuł