Swiatzwierzat.pl
atak jelenia

Twitter @lewisjnewman

Właściciel i pies zaatakowani w parku przez rozjuszone zwierzę. Czy nieszczęścia dało się uniknąć?

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Emil Hoff

Udostępnij:

Mrożące krew w żyłach chwile przeżył mężczyzna, wyprowadzający swego psa w londyńskim Bushy Park. Jego pupila zaatakował potężny jeleń.

Bushy Park to rozległe zielone tereny pod stolicą Wielkiej Brytanii. To raj dla osób spragnionych kontaktu z przyrodą i odpoczynku od zgiełku metropolii. Bushy Park szczególnie kochają właściciele psów. Zwierzęta mogą tam swobodnie hasać. Nie zawsze jednak spacer po parku jest przyjemny. Przekonał się o tym właściciel psa, który padł ofiarą ataku dzikiego zwierzęcia.

świnka

Zwierzęta zasługują na więcej. Nagradzany farmer radzi, jak polepszyć los zwierząt hodowlanych

CZYTAJ DALEJ

Scena mrożąca krew w żyłach

Nagrany przez świadka zdarzenia filmik trwa tylko 4 sekundy, ale odbił się szerokim echem w Internecie. Widać na nim, jak właściciel psa odgania jelenia, tylko po to jednak, by zostać przez niego zaatakowanym. Mężczyzna rzuca się do ucieczki, wydając okrzyki przerażenia. Trudno się dziwić - rozjuszony jeleń to nie przelewki.

Bushy Park słynie z populacji jeleni, które od maja do sierpnia przechodzą okres godowy. W tym czasie samce stają się agresywne, a i samice mogą pogonić wścibskiego przechodnia, jeśli uznają, że zbytnio zbliżył się do ich młodych. Władze parku ostrzegają przechodniów i zalecają, by trzymali swoje psy na smyczach.

Pies był bez smyczy

Nieszczęsny mężczyzna z filmu zamieszczonego na Twitterze wyprowadzał psa bez smyczy. To właśnie pies podbiegł za blisko jeleni i został zaatakowany. Mężczyzna rzucił się w jego obronie. Jak ustalili dziennikarze Daily Mail, nikomu nic się nie stało.

Władze Bushy Park uprzedzały spacerowiczów, by trzymali swe psy na smyczach w okresie godowym jeleni. Wyznaczono także specjalne strefy w parku, do których przechodnie nie powinni się zapuszczać. Wszystko w trosce o jelenie. Od sierpnia zeszłego roku odnotowany w Bushy Park 55 przypadków, w których pies bez smyczy ścigał spłoszonego jelenia.

- Władze parku wprowadzają te regulacje po coś, dla bezpieczeństwa ludzi i jeleni - tłumaczy Lewis Newman, który opublikował filmik z ataku jelenia na Twitterze.

Internauci w obronie jelenia

Internauci zdają się być po stronie jeleni.

- To niezwykłe, ile razy widziałem ludzi podchodzących zbyt blisko jeleni, mimo wszystkich znaków ostrzegających, żeby tego nie robić - napisał jeden z Twitterowiczów.

- Psy biegające bez smyczy to duży problem dla dzikich zwierząt zamieszkujących okolice Londynu. Nieodpowiedzialni właściciele psów powinni być karani - dodał drugi.

Źródło: Daily Mail

Twitter @lewisjnewman

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >