Swiatzwierzat.pl
Bury kot leżący wśród szklanek i kieliszków

Unsplash/Natalia Nikolaieva

Czy zwierzęta mogą napić się drinka? Okazuje się, że tak. Do sprzedaży trafiło specjalne wino dla kotów

29 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Ewa Nalepa

Udostępnij:

Być może właścicielom kotów przeszło kiedyś przez myśl, że byłoby całkiem miło móc napić się wina razem ze swoim pupilem. Teraz ta intrygująca wizja jest całkiem realna! Właśnie w tym roku rozpoczęła się produkcja specjalnego, kociego wina,

Wypicie wina razem z kotem brzmi nieco surrealistycznie, ale jest to wizja jak najbardziej realna. Właśnie w tym roku opatentowano bezpieczne wino dla czworonożnych pupili, które chętnie wypiją taką lampkę ze smakiem! Gdzie taką nowość można nabyć?

Wino dla kota

Specjalny koci trunek jest oczywiście bezprocentowy, ponieważ alkohol jest dla zwierząt bardzo toksyczny i szkodliwy. Jednak kocie wino posiada w sobie coś, co sprawi, że mruczki będą za nim szaleć.

Firma Apollo Peak, mająca swoją siedzibę w Denver w stanie Kolorado w tym roku wpadła na pomysł, jakie wino można wyprodukować dla kota, żeby było dla niego atrakcyjne, bezpieczne i rozluźniające. W winie znajduje się pewien zasadniczy składnik - jest nim kocimiętka.

Wino dla kota sporządzone jest na bazie wody wymieszanej z ziołem, który wprowadza zwierzaki w swoisty trans. Po kocimiętce koty potrafią się zachowywać, jakby były mniej lub bardziej pijane. Do wina dodawane są także buraki, które nadają mu odpowiednią barwę, białą lub czerwoną.

Wino z kocimiętką z dodatkiem buraków czerwonych nazywa się Pinot Meow, a z dodatkiem buraków złotych - MosCATo. Koty zdecydowanie będą zachwycone możliwością skosztowania tak wybornych trunków!

Na wypadek, gdyby jednak pupil nie był zainteresowany trunkiem z kocimiętką, istnieje także wino zrobione na bazie waleriany i nazywa się CATbernet. Apollo Peak zadbało, że każdy znajdzie coś, co uraczy każde kocie podniebienie.

Bezpieczny trunek

Jak zapewnia Brandon Zavala, założyciel firmy Apollo Peak, bezalkoholowe wino dla kota jest dla niego absolutnie bezpieczne. Mimo tego dobrze byłoby wcześniej skonsultować spożywanie takiego specyfiku przez pupila z zaufanym weterynarzem, szczególnie jeśli kot przebył wcześniej jakąś chorobę.

Z innych niebezpieczeństw... cóż, jedyne co potencjalnie może się wydarzyć, to zabawne kocie wygłupy po spożyciu wina. Należy przy tym pamiętać, że mimo wszystko warto zachować umiar podając kotu trunek! (Umiar dotyczy także samych właścicieli pijących "ludzkie" wino z procentami, nie zapominajmy o tym).

Kocie wino można póki co kupować jedynie na terenie stanu Kolorado w USA. Na szczęście jednak istnieje jeszcze internet! Za pośrednictwem witryny internetowej firmy Apollo Peak zainteresowani mogą spokojnie kupić trunek, nie ruszając się ze swoich domów.

Niestety, obawiamy się jedynie, że wysyłka na tegorocznego Sylwestra może do Polski nie dotrzeć. Nie należy się jednak martwić o spełnienie marzenia, by wypić wino razem z własnym kotem. W przyszłym roku z pewnością będzie ku temu jeszcze wiele okazji!

Zobacz zdjęcie:

fot. Unsplash/Andrey Svistunov

Źródła: ciekawe.interia.pl, apollopeak.com

Podobne artykuły

Koty

Kamera uchwyciła przezabawną scenę zazdrości. Mruczek nie pozwala kobiecie zawołać drugiego kota

Czytaj więcej >
facebook/TOZ Opole

Koty

Właścicielka pseudohodowli przetrzymywała ponad 50 kotów. W końcu zostały interwencyjnie odebrane

Czytaj więcej >
OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >