Bury kot leżący wśród szklanek i kieliszków
Źródło: Unsplash/Natalia Nikolaieva

Czy zwierzęta mogą napić się drinka? Okazuje się, że tak. Do sprzedaży trafiło specjalne wino dla kotów

29 Grudnia 2020

Być może właścicielom kotów przeszło kiedyś przez myśl, że byłoby całkiem miło móc napić się wina razem ze swoim pupilem. Teraz ta intrygująca wizja jest całkiem realna! Właśnie w tym roku rozpoczęła się produkcja specjalnego, kociego wina, które jest bezpieczne dla czworonogów.

Wypicie wina razem z kotem brzmi nieco surrealistycznie, ale jest to wizja jak najbardziej realna. Właśnie w tym roku opatentowano bezpieczne wino dla czworonożnych pupili, które chętnie wypiją taką lampkę ze smakiem! Gdzie taką nowość można nabyć?

Wino dla kota

Specjalny koci trunek jest oczywiście bezprocentowy, ponieważ alkohol jest dla zwierząt bardzo toksyczny i szkodliwy. Jednak kocie wino posiada w sobie coś, co sprawi, że mruczki będą za nim szaleć.

Firma Apollo Peak, mająca swoją siedzibę w Denver w stanie Kolorado w tym roku wpadła na pomysł, jakie wino można wyprodukować dla kota, żeby było dla niego atrakcyjne, bezpieczne i rozluźniające. W winie znajduje się pewien zasadniczy składnik - jest nim kocimiętka.

Wino dla kota sporządzone jest na bazie wody wymieszanej z ziołem, który wprowadza zwierzaki w swoisty trans. Po kocimiętce koty potrafią się zachowywać, jakby były mniej lub bardziej pijane. Do wina dodawane są także buraki, które nadają mu odpowiednią barwę, białą lub czerwoną.

Wino z kocimiętką z dodatkiem buraków czerwonych nazywa się Pinot Meow, a z dodatkiem buraków złotych - MosCATo. Koty zdecydowanie będą zachwycone możliwością skosztowania tak wybornych trunków!

Obrazy swiatzwierzat.pl"Nie wyprowadzę psa, bo boję się mandatu". Właściciele zwierzaków o sylwestrowych obostrzeniachCzytaj dalej

Na wypadek, gdyby jednak pupil nie był zainteresowany trunkiem z kocimiętką, istnieje także wino zrobione na bazie waleriany i nazywa się CATbernet. Apollo Peak zadbało, że każdy znajdzie coś, co uraczy każde kocie podniebienie.

Bezpieczny trunek

Jak zapewnia Brandon Zavala, założyciel firmy Apollo Peak, bezalkoholowe wino dla kota jest dla niego absolutnie bezpieczne. Mimo tego dobrze byłoby wcześniej skonsultować spożywanie takiego specyfiku przez pupila z zaufanym weterynarzem, szczególnie jeśli kot przebył wcześniej jakąś chorobę.

Z innych niebezpieczeństw... cóż, jedyne co potencjalnie może się wydarzyć, to zabawne kocie wygłupy po spożyciu wina. Należy przy tym pamiętać, że mimo wszystko warto zachować umiar podając kotu trunek! (Umiar dotyczy także samych właścicieli pijących "ludzkie" wino z procentami, nie zapominajmy o tym).

Kocie wino można póki co kupować jedynie na terenie stanu Kolorado w USA. Na szczęście jednak istnieje jeszcze internet! Za pośrednictwem witryny internetowej firmy Apollo Peak zainteresowani mogą spokojnie kupić trunek, nie ruszając się ze swoich domów.

Niestety, obawiamy się jedynie, że wysyłka na tegorocznego Sylwestra może do Polski nie dotrzeć. Nie należy się jednak martwić o spełnienie marzenia, by wypić wino razem z własnym kotem. W przyszłym roku z pewnością będzie ku temu jeszcze wiele okazji!

Zobacz zdjęcie:

Szary kot i butelka po winie

fot. Unsplash/Andrey Svistunov

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: ciekawe.interia.pl, apollopeak.com

Następny artykuł