wilki
Źródło: pixabay/dianakuehn30010

Ważny komunikat leśników. Pod Poznaniem pojawiły się wilki, należy bardzo uważać

27 Stycznia 2021

Pod Poznaniem pojawiły się wilki! Jak informuj tamtejsze nadleśnictwo, fotopułapki zarejestrowały dwa osobniki w Puszczy Zielonce. Podczas spacerów należy bardzo uważać. Psów lepiej nie spuszczać ze smyczy.

Leśny Zakład Doświadczalny w Murowanej Goślinie podzielił się na Facebooku nagraniem z fotopułapki Pana Marka Knobla. Dzięki niej w lesie udało się dostrzec dwa wilki, co w tej okolicy jest rzadkością.

Spacerowicze muszą uważać

Leśnicy apelują o uważne spacerowanie i niespuszczanie psów ze smyczy. W lasach należy zachować szczególną ostrożność.

- Zabierając swojego psa na spacer zawsze miej go na smyczy. Zaoszczędzisz w ten sposób: sporo czasu, bo nie będziesz go szukać, uchronisz go od wielu zagrożeń, sprawisz, że zwierzęta w lesie będą o wiele spokojniejsze - czytamy na Facebooku.

- Jeżeli chcecie wybiegać psa, to skorzystajcie z długiego otoku - 10 m albo dłuższego. Mamy dla Was również inne sposoby, aby dostarczyć psu odpowiedniej ilości zajęć. Możecie się z nim wybrać na frisbee, agility lub pasinie owiec. Jest mnóstwo miejsc w okolicy Poznania, w które możecie się udać. W domu warto skorzystać z mat węchowych lub po prostu schować przysmaki. Jeżeli jednak chcecie, żeby pobiegał, to możecie się wybrać na wybiegalnię, gdzie Wasz Psiak będzie również mógł pobawić się z innymi psami.

Poprosili o pomoc psa. Akcja poszukiwawcza 86-latkaPoprosili o pomoc psa. Akcja poszukiwawcza 86-latkaCzytaj dalej

Właściciele psów podzieleni

Rozsądny komunikat o niespuszczaniu psów ze smyczy podzielił właścicieli psiaków. Choć niebezpieczeństwo czyha za rogiem, nie wszystkim podoba się zakaz. Warto tu dodać, że często właściciele psów nie są w stanie uspokoić zwierzaka, kiedy ten naskoczy na kogoś, inne zwierzę. W miejscach uczęszczanych przez innych warto zachować ostrożność, tak aby nasz pupil nie zgubił się, nie zaatakował kogoś, nie został zaatakowany.

Osoby, które nie wiedzą jak zachować się podczas spotkania z wilkiem mogą skorzystać z porad leśników. W mediach społecznościowych Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Murowanej Goślinie rozpoczęła się akcja informacyjna. Praktyczne porady mają być udostępniane w każdy poniedziałek o godz. 6 rano.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: polsatnews.pl

Następny artykuł